אוקטובר 2014ואלס עם המוות - ואלס טריסט הולחן עבור מחזה בשם "מוות" הוא קטע מוסיקה המתאר אשה גוססת במיטתה. לפתע נשמעת מוסיקה רחוקה, האשה אוספת כוחותיה ויוצאת במחול הואלס עם רקדני צללים בקצב ובתנופה הוולכים ומתגברים. לבסוף נשמעת נקישה על הדלת הנפתחת והמוות עומד על הסף...
כאן ה"ואלס טריסט" בעיבוד לצ'לו ופסנתר מאת סיבליוס, המלחין הלאומי של פינלנד, עם הצ'לן טוני וולרד ואנדי "טרנטינו" הולדוורת' בפסנתר בצללים המאד סתויים האילו של סיבליוס.

ואלס טריסט זכה גם לעיבוד לפסנתר, כאן מידי המורה לפסנתר ופסנתרן הבית של יצרן הפסנתרים Feurich פיטר ברטון.
פסנתרים אילו היו מיוצרים פעם באוסטריה ונחשבים לפסנתרי מעולים. כמו במקרים רבים, יצורם נעשה היום בסין. 


היצירה כפי שהלחין אותה סיבליוס, לתזמורת סימפונית. על תזמורת הרדיו של דנמרק מנצח רפאל פרוהבק דה בורגוס, המנצח הספרדי המוכשר שנפתר ביולי השנה ממחלת הסרטן.  דה בורגוס נחשב כידיד של ישראל, ביקר כאן בקביעות וניצח על קוצרטים רבים של התזמורת הפילהרמונית הישראלית. 
לאחרונה הוספו מבחר מיצירות סיבליוס לתזמורת, מידי המנצח הפיני אוסמו ונסקה ותזמורת להטי הפינית. האוסף כולל את כל סימפוניות סיבליוס באחד מן המחזורים המוקלטים הטובים ביותר ליצירות המלחין."אור ירח" מאת דביסי בנגינתו של קלאודיו אראו. קלאדיו אראו, פסנתרן אריסטוקרט ואנין נהג להקדיש שעות רבות לאימונים. התוצאה תמיד נגינה מוקפדת ויפה. ניתן להאזין גם לרצף דביסי מידי הפסנתרן קלאודיו אראו. 

עוד לחובבי דביסי רצף מיצירותיו בהקלטה ישנה אך טובה מידי הפסנתרנית מוניק הס.
"אור הירח" בעיבוד לכינור ופסנתר. דויד אויסטרך עם הפסנתרנית פרידה באוור עימו נהג להקליט בביצוע מופלא ליצירתו של דביסי שהולחנה במקור לפסנתר.


מישהו מהגולשים, שלא אישר את פרסום שמו, המליץ על האנסמבל הזה,
אל ג'יארדינו ארמוניקו. נגני אנסמבל זה ממילאנו מתמחים בביצוע יצירות בארוק בכלי התקופה. גם למי שאינו מחבב את הסגנון וחד והמהיר, אין ספק כי מיומנותם של הנגנים טובה ביותר.  כאן בנגינת הקונצ'רטו לארבע כינורות. הוספתי גם את היצירה המאד מנוגנת של ויואלדי, ארבע העונות בנגינת האנסמבל. כדאי להאזין...אחד מן הפרשנים הטובים יותר ליצירות ויואלדי, גם הוא מנגן ומוביל אנסמבל של מוסיקאים מוכשרים המנגנים בכלי התקופה, הוא הכנר והויולן פאביו ביונדי. ביונדי הקליט לא מכבר מספר גדול של הקלטות מצויינות ליצירות ויואלדי לכינור, לויולה וגם מספר אופרות. 
האריה "אני אישה דואגת"  Sposa son disprezzata היא מוכרת מתוך מתוך האופרה ביאזיד, כאן מפי הזמרת צ'ציליה ברטולי בלויווי פסנתר.  
לאופרה המלאה בניצוחו של פאביו ביונדיבהקלטה חדישה.

המלחין  הגרמני/בריטי בן זמנינו מקס ריכטר החליט לנעוץ שיניו ביצירה הישנה וכל כך מנוגנת ולהלחין מחדש את ארבע העונות מאת ויואלדי. ריכטר מנגן בעצמו בפסנתר אלקטרוני כחלק מן האנסמבל. אני מעדיף את היצירה הקלאסית הקיימת, אך ריכטר בהחלט מציג כישרון רב וחדשנות בעיבוד היצירה.
עוד מידי ריכטר יצירות לפסנתר בהקלטה עבור דוייצ'ה גרמופון. 

קלוד בולינג - הוא מלחין ג'אז הנוהג לשתף פעולה עם מבצעים מעולם המוסיקה הקלאסית. שיתופי הפעולה שלו עם סולנים מהצמרת העולמית כגון ז'אן פייר רמפאל, פנחס צוקרמן, יויו-מה ואחרים הולידו סדרה של תקליורים חבייבים. כאן הכנר פנחס צוקרמן מנגן רגטיים מתוך סוייטה שהלחין בולינג לכינור ותזמורת. ליצירה המלאה...סוייטה לכינור ושלישית ג'אז מאת קלוד בולינג. ג'אז מצויין בנגינה עילאית של צוקרמן ובולינג.
בתקווה לגשמי ברכה שיחלו במהרה....
אהבת? המלץ לחברים, תן לייק..