יוני 2015הקיץ כבר כאן . . . אבי אביטל יחד עם להקת הסולנים של ונציה בביצוע מעניין ל"קיץ" מתוך ארבע בעונות מאת ויואלדי. מיתרי המנדולינה, סידורם דומה לזה של הכינור, אך כאן נסתיים הדמיון. עם זאת נראה כי אביטל מדלג בקלות מעל ההבדלים ותופס הייטב את רוח היצירה. לווי צבעוני ומצוין של האנסמבל הונציאני.

המלצת האתר:
רסיטל מידי הפסנתרן רן צמח
מיצירות שוברט ושופן...
חיפה - אולם רפפורט - מוצ"ש 28.8.2015


החוג למוסיקה קאמרית - חיפה...   www.hchamber.co.il

למי שירצה את הקייץ "המקורי",
בעצם אחד ממאות הקונצ'רטי לכינור שהלחין ויואלדי, מידי האנסמבל הונציאני I Musici, על רקע תמונות מעירו, היפה מאד של ויואלדי, ונציה.

לקהל הגולשות והגולשים: 
נודע לי כי גולשים רבים מתקשים לצפות בסדרה המוגשת של ה- CNN. מסתבר כי בגרסאות מסויימות של הדפדפן כרום, וגם במקרים אחדים עם דפדפן אקפלורר, לא מצליחים לצפות בסרטונים. אם נתקלתם במקרה כזה, תוכלו לצפות בסרטונים באמצעות הדפדפן של Firefox.

המוסיקה הקלאסית בירידה...כך נהוג לחשוב.
פחות עניין, קהל מתבגר ומכירות התקליטורים בירידה מתמדת. אך האם באמת כך ?
בסדרת כתבות של ה - CNN מנסים לענות על השאלה. התכנית בכיכובו של הפסנתרן הסיני לאנג-לאנג, מציגה שינויים עכשווים ועתידיים, באופן הביצוע והצגתה של המוסיקה הקלאסית לקהל צעיר יותר, רחב יותר וחדשן יותר. לתכנית המלאה באדיבות ה - CNN... התכנית מוקרנת באתר באדיבות ה - CNNהמלצת האתר - קונצרט שבת בבית מנפרד, גבעת עדה.
אדריאן יוסטוס - כינור, נוברטו קהן - פסנתר במוסיקה מארגנטינה, ברזיל, מקסיקו וונצואלה. לפרטים....


בטהובן - סונטה מספר 3...
הפסנתרן קלאדיו אראו, מגדולי הפרשנים לבטהובן בכל הזמנים. ביצוע אריסטוקרטי ויפה לסונטה. ביצועים נוספים מידי אלפרד ברנדל, ריצ'רד גוד.ולדוברי האנגלית...
הסונטה מספר 3 - אנדרש שיף מדגים ומסביר על הסונטה...


רומיאו ויוליה מאת צ'ייקובסקי - בנגינת תזמורת רוטרדם. צ'ייקובסקי הייטיב להביע בצליליו הצבעוניים את היריבות המרה שבין המשפחות מונטגיו וקפולט, בניגוד לאהבתם של בני המשפחות רומיאו ויוליה. הקלטות יפות אחרות ליצירה הן מיידי המנצח הרברט פון-קריאן עם התזמורת הפילהרמונית של ברלין, והקלטה מוקדמת מידי המנצח אנטל דוראטי.
אהבת? המלץ לחברים, תן לייק..