יולי 2014אפשר גם אחרת -  בימים אילו של רקטות נופלות והפצצות בעזה.
סלים אבו אשקר, פסנתרן ערבי יליד נצרת בשיתוף עם פסנתרנית ישראלית. המרש הצבאי של שוברט, בתקוה לעתיד טוב יותר...
הלך לעולמו לורין מאזל, מגדולי המנצחים של המאה ה-20.
לפני ימים אחדים, הלך לעולמו בגיל שמונים וארבע הכנר והמנצח לורין מאזל. מאזל, אמריקאני יהודי יליד צרפת ההי ממנצחים הפעילים ובולטים במאה ה-20. ניצח של למעלה ממאתיים תזמורות ועל יותר מאלפיים קונצרטים. בין תפקידיו היה המנצח הראשי של התזמורות קליבלנד, הפילהרמונית של ניו-יורק, תזמורת הרדיו של בוואריה, תזמורת פיטסבורג.  ניהל גם את בתי האופרה של ברלין והאופרה של וינה. מאזל היה המנצח האמריקני הראשון שהופיע בפסטיבל ואגנר בביירוית. יש גם צד ישראלי לסיפור, לורין מאזל היה נשוי לפסנתרנית הישראלה מרגלית ולהם שני ילדים משותפים. הופיע מספר פעמים בישראל עם הפילהרמונית הישראלית. לורין מאזל הרבה גם להקליט, הקלטותיו היפות במיוחד הן לסימפוניה הרביעית של מאהלר, להרולד באיטליה מאת ברליוז ולסימפוניות סיבליוס.


מי מכיר את לאוניד קוגן? בימינו לא הרבה, אך מדובר באחד הכנרים המעניינים של המאה ה-20. נחשב בטעות לממשיכו ויורשו של אוייסטרך, אך סגנון נגינתו שונה לחלוטין.נגינת אוייסטרך רומנטית ומתוקה, קוגן מציעה גישה מודרנית יותר ונגינתו רזה ורכה יותר. כאן מנגן קוגן יצירות קצרות לכינור מאת סרסטה קרייזלר ועוד. 

סימפוניות מוצרט...
יש יותר מארבעים כאילו. לא כולן יצירות מופת. המוכרות יותר הן האחרונות את מכלול הסימפוניות כולו יכירו בדרך כלל רק מומחים לעניין. האזנה לכל הסימוניות גם היא מבצע לא פשוט. הבאתי כן את כל סימפוניות מותרט בניצוחו של יאפ טר-לינדן ההולנדי. קצת קשה לי עם הפרשנות הרזה ומאד שקופה של טר לינדן למוצרט. אני מעדיף בד"כ את ההקלטות הישנות והטובות של בוהם, קראיין, סל וקלמפרר. כאן הסימפוניה מס' 36, המכונה סימפוניהת לינץ, שם הוצגה לראשונה.  השאר בדף סימפוניות מוצרט וטר לינדן.
לאט לאט...האריסטוקרט של הפסנתר - קלאודיו אראו, פסנתר צ'יליאני אך מייצג מובהק של האסכולה הגרמנית, הוא גם פרשן מעולה ליצירות ברהמס. כאן בנגינה מעודנת לפרק השני בסונטה השלישית של ברהמס לפסנתר. עוד רצף  מצויין של אראו מנגן מיצירות ברהמס ניתן למצוא כאן. 

לא מזמן נשאלתי מי לדעתי זמרת האופרה הגדולה ביתור כיום. איני אוהב לדרג את האומנים בסדר כלשהו מהסיבה שפעמים רבות אין בינהם דמיון כלל. אך ברור לי כי זמרת הסופרן אנה נטרבקו, היא בודאי מן השורה הראשונה היום. כאן אנה נטרבקו בביצוע אריה מתוך נורמה של בליני.  עוד באתר עם נטרבקו משירי ורדי ועוד אריות שונות כאן...

מנכ"לית סימפונט רעננה - אורית פוגל על פעילות הנגנים בצוק איתן. ושיהי להם בהצלחה לסימפונט...
ושתגיע רגיעה טובה וארוכה במהרה....
אהבת? המלץ לחברים, תן לייק..