קול קורא

"קול קורא" במוזיאון תל אביב

פרוייקט מוזיקלי ישראלי-גרמני חד פעמי יתקיים במוזיאון תל אביב לאמנות בהשתתפות "אנסמבל סולני תל אביב" ונגנים סולנים.

כחלק מאירועי היובל ליחסים הדיפלומטים בין ישראל וגרמניה המצויין השנה, בנו יוזמי הקונצרט תוכנית שלמה המוקדשת ליצירות מוזיקאליות קלאסיות-גרמניות וליצירות ישראליות לתזמורת. מיצירות מאת באך ובטהובן, דרך שולהוף אשר חייו נגדעו במהלך השואה, ועד לנעם שריף וגילעד הוכמן – התוכנית "קול קורא" עומדת בסימן של חיזוק קשרים אנושיים ותרבותיים בין שתי החברות.

"ערב זה נוצר מתוך רצון לבוא יחד אל הבמה, כישראלים וגרמנים צעירים שחולקים הרבה, ובמיוחד את אהבת המוזיקה." מעידים יוזמי הקונצרט. החלילנית הגרמנייה כריסטיאנה פטרסיים, המנצח הישראלי גיא פדר והמלחין הישראלי היושב בברלין גילעד הוכמן עמלו על קיום ערב זה כבר זה זמן רב. הם מדגישים כי הם מקווים שרבים יבואו להאזין ולקחת חלק באירוע מוזיקלי ובין-תרבותי זה.

נגן המנדולינה אלון שריאל יצטרף לקונצרט בנגינת "נדודים" לתזמורת כלי קשת מאת הוכמן, אשר נוגנה בבכורה בלונדון וכן בינואר השנה על ידי התזמורת הסימפונית ירושלים. עוד תנוגן יצירתו של המלחין הותיק נעם שריף, "שיר השירים" לחליל ולתזמורת קאמרית. שריף, אשר לו קשר עמוק עם התרבות הגרמנית, אף היה מתלמידיו של פאול בן חיים (פרנקנבורגר), הנמנה על דור המייסדים של המוזיקה האמנותית בישראל. בנוסף ינוגנו הקונצ'רטו לחליל בסול מינור של באך, הפתיחה "יצורי פרומתאוס" של בטהובן והסוויטה לתזמורת קאמרית של שולהוף.

מתנה מוזיקאלית תוענק למבקרי עמוד האינטרנט או עמוד הפייסבוק של "קול קורא".

האירוע מתקיים בתמיכת מכון גתה ומשרד החוץ הגרמני ובעזרת מרכז התרבות פליציה בלומנטל וארגון יוצאי מרכז אירופה.


יום שלישי, 24.03.15, בשעה 20:30

מוזיאון תל אביב לאמנות

שד' שאול המלך 27, תל אביב

להזמנת כרטיסים: 036077020 (100/85 ש"ח)

http://www.kolkoreh.net/