ויואלדי - ארבע העונות

אביב, אייזק שטרן והפילהרמונית הישראלית...

ארבע העונות - הם למעשה ארבע קונצרטים לכינור ולתזמורת, המתארים כל אחד עונה שונה של השנה. בכל קונצ'רטו שלשה פרקים במיטב המסורת הקלסית. קובץ היצירות  הקונצ'רטי מהווה את יצירתו הפופולארית ביותר של ויואלדי ואחת מהמוכרות והפופולאריות במוסיקה הקלאסית בכלל.


הקלטות מומלצות:

יצחק פרלמן, התזמורת הפילהרמונית של לונדון / הפילהרמונית הישראלית.
יצחק פרלמן בנגינה קסומה ובצליל מלא ועשיר. פרט לארבע העונות מוסיף פרלמן שלשה מהקונצ'רטי היפים ביותר של ויואלדי, דיסק במחיר ביניים, $$

Four Seasons
ג'וליה פישר - ארבע העונות -גרסה מלאה...תז' אקדמאית סינט-מרטין, נוויל מרינר.

מרינר מוביל את נגני תזמורת אקדמיאת סינט-מרטין, בנגינה אלגנטית וקפדנית. הביצוע בכילים מודרניים, אך ברוח הברוק תוך מתן תשומת לב לאורנמנטים (קישוטים) היפים כל כך ושמירה על הדינמיקה של היצירה.


פאביו ביונדי ותזמורת אירופה גלנטה
סלבדורה אקארדו

סלווטורה Accardo הוא כנר דינמי, מומחה בסגנון בארוק איטלקי. הופעתו עם התזמורת הנאפוליטנית מעידה טווח של כישוריו ואת שליטתו בסגנון הבארוק האיטלקי. הנגינה שלו על כינור סטרדיבריוס מוסיפה תהודה ובהירות. אחת ההקלטות הטובות לארבע העוות, זוכה בציון רוזטה ע"י מדריך התקליטורים של פינגווין.


פאביו ביונדי ואירופה גלנטה

פאביו ביונדי מוביל את תזמורת אירופה גלנטה ללא עיוותים מיותרים המאפיינים לעיתים את נגני הזרם האוטנטי. הנגינה נקיה ושקופה ואינטלקטואלית. בפרק ה"סופה" מרגישים ממש בסערה וללא הגזמה של המנגנים.  בפרק הסתיו, שילוב הצ'מבלו והמיתרים ממש "מקפיא עצמות". ביונדי נותן גם מקום ראוי לכלי המיתר הנמוכים בתזמורת. היצירות המשלימות, קונצ'רטים לכינור ממיטב היצירות של ויואלדי. דיסק נפלא.
פאביו ביונדי ואירופה גלנטה "ארבע העונות"
גיל שחם ,תזמורת אורפאוס,
שחם בליווי עילאי של נגני תזמורת אורפאוס, מביא ביצוע דרמתי וחדשני ליצירה. הדיסק במחיר מלא...אך שונה מאד מכל קודמיו.

לא הייתה אפשרות למצוא את כתובת ה-URL של מפרט הגאדג'ט

ג'וליה פישר ואקדמית סינט-מרטין

חורף -פאביו ביונדי ואירופה גלנטה....
פאביו בינדי, הקונצ'רטו - La Stravaganza, בחזרה..קיץ - עם פאביו ביונדי
גיל שחם ותזמורת אורפאוס בחורף מקפיא...