דף הבית‏ > ‏

רימסקי-קורסקוב - שחרזאדה

מוזיקה מזרחית ??..... כן....
שחרזאדה של רימסקי-קורסקוב היא פואמה סימפונית המבוססת על סיפורי המזרח - אלף לילה ולילה. המלחין הכניס ביצירה מוטיבים מזרחיים רבים, המתפתחים לנגינה סימפונית רבת עצמה. 

 שחרזאדה - המלצות להקלטות.

אנריק בטיז, תזמורת פילהרמוניה.
שהמחיר הזול לא יטעה אתכם. שחארזדה בהקלטה מודרנית מעולה ובביצוע מהשורה הראשונה. תזמורת פילהרמוניה המצויינת מלונדון בניצוחו של אנריק באטיז. התזמורתמנגנת בצלילות מעולה מבלי לאבד מן הדרמה הגדולה. ההשלמה "הצאר והסולטן" גם היא בביצוע מעולה. מציאה של ממש בפחות מ - 30 שקלים.סיר תומס ביצ'ם, התזמורת הפילהרמונית המלכותית.
אחת מההקלטות הניצחיות. סיר תומס ביצ'ם מצח על התזמורת הפילהרמוית המלכותית. ההקלטה בצליל מצויין לגילה. ביצ'ם מפיק את כל הדרמה מסיפורי אלף לילה ולילה, המהווים את ההשאה למוסיקה של רימסקי-קורסקוב.
ליאופולד סטוקובסקי, התזמורת הפילהרמונית המלכותית.ליאופולד סטוקובסקי, גם הוא עם הפילהרמונת המלכותית. מפיק מפיק צבעים נפלאים מהתזמורת. מציג את ה"מזרחיות" של המוסיקה בשיאה. דיסק במחיר מוזל.
פריץ ריינר, התזמורת הסימפונית של שיקאגו.
דיסק בהקלטה ישנה ומשוחזרת היטב. תזמורת שיקגו, מהטובות בעולם, במיטבה. קבוצת הנשפנים של תזמורת שיקגו בנגינה וירטואוזית ודרמטית. 
השונה והמיוחד

ליאונרד ברנשטיין, הפילהרמונית של ניו-יורק
ביצוע שנוי במחלוקת של ליאונרד ברנשטיין. ברנשטיין לוקח "סיכונים" רבים ונוקט שינויי קצב קיצוניים, כמו שרק ברנשטיין יודע לעשות. הבקרים לא אהבו את הדיסק, איכות ההקלטה בינונית, אך אני מוצא אותו כשונה ומעניין. מתאים למי שכבר מכיר היטב את היצירה.


עוד מיצירות קורסקוב:
קפריצ'יו ספרדי
 צפו והאזינו - ואלרי גריגב והתזמורת הפילהרמונית של וינה.

הים וספינתו של סימבאד המלח
הנסיך מקלנדר - חלק 1


הנסיך מקלנדר - חלק 2


הנסיך והנסיכה הצעירים
הפסטיבל של בגדד, הים והאניה המתרסקת