דף הבית‏ > ‏

מודסט מוסורגסקי

-- הדף בבניה --

מודסט מוסורגסקי - מלחין רוסי חדשן, שלא אימץ את הגישה האירופית למוסיקה. יצירותיו לתזמורת הן בעיקר תזמור של יצירות לפסנתר ובהן, תמונות בתערוכה, בתזמור המלחין הצרפתי רוול ולילה על הר קרח שתוזמר בידי המלחין רימסקי קורסקוב, בידי המנצח ליאופולד סטוובסקי וגם בידי המלחין עצמו. יצירותיו המוכרות ביותר הן תמונות בתערוכה ולילה על הר קירח. מפורסמות גם הן האופרות שלו "בוריס גודנוב" והאופרה "קובנצינה"

יאנסונס, התזמורת הפילהרמונת של אוסלו. $
מאריס יאנסונס מנצח על התזמורת הפילהרמונית של אוסלו, יאסונס הוא שהביא את התזמורת לרמתה הגבוהה ביותר, ביצוע מופלא לתמונות בתערוכה וללילה על הר קרח. בדיסק שיני מנצח יאנסונס על התזמורת הסימפונית של לונדון ביצירות שחרזדה וקפרצ'יו ספרדי מאת רימסקי קורסקוב, גם ביצירות אילו, ביצוע מן השורה הראשונה. בסה"כ צמד במחיר מוזל, מציאה אמיתית.
Mussorgsky: Pictures At An Exhibition, Night on Bare Mountain, Intro to Khovanschina - Rimsky Korsakov: Scheherazade, Capriccio Espagnole - Mariss Jansons


פריץ ריינר, התזמורת הסימפונית של שיקאגו $$
לאספנים שביננו, ביצוע מעולה בהקלטה מעולה לגילה, ריינר אחד המנצחים הכריזמטיים במאה העשרים..קלאודיו אבאדו עם התזמורת הסימפונית של לונדון, ביצוע פשוט וישיר בהקלטה מודרנית חדישה.

Mussorgsky: Pictures at an Exhibition / Ravel: Rapsodie espagnole; La Valse

מסיבה כלשהי האלבום המצויין הזה לא נמצא יותא על המדפים, הקלטה מעולה לאופרה קובנצ'ינה. קלאדיו אבאדו מנצח על האופרה של וינה.
Mussorgsky: Khovanshchina - Abbado

האופרה בוריס גודנוב בשתי ורסיות שכתב המלחין. למעשה שתי אופרות במחיר אופרה אחת באחת מההקלטות המןדרניות הבודדות.

Mussorgsky: Boris Godounov (1869 & 1872 Versions)


בוריס גודנוב, בביצוע הפילהרמונית של ברלין בניצוחו של קלאדיו אבאדו. 

Mussorgsky: Boris Godunov


תמונות בתערוכה - פתיחה...


תמונות בתערוכה... הגמד..תמונות בתערוכה... גריגב