דף הבית‏ > ‏מוצרט‏ > ‏

מוצרט - קונצ'רטו לכינור


מוצרט -הקוצ'רטי לכינור

את הקונצרטים לכינור כתב מוצרט ככל הנראה עבור הופעותיו הוא. כולם משעשעים ואלגנטיים ואין אחד העולה על משניהו. אם זאת, מסיבה כלשהי הקונצ'רטו ה-5 זוכה לפופולאריות יתרה. לאוהבי המוסיקה המזרחית, בפרק הסיום של הקוצ'רטו אפיזודה בסגנון מזרחי מובהק, ה שהביא לכינוי הקונצ'רטו בשם "טורקי". אז מי אמר שאין מוסיקה מזרחית ?...


 אנטל זלאי - קוצ'רטו מס' 3 - פרק ראשון

יהודי מנוחין עם קראיאן...
מוצרט - קונצ'רטו לכינור

ארתור גרומיו,
דייויס, התזמורת הסימפונית של לונדון, Philips $$
גרומיו, הכנר הבלגי עם כינור המשי, ביצוע קאמרי של הקונצ'רטי. ליווי מתאים ביותר ע"י קולין דיוויס והתזמורת הסימפונית מלונדון. בד"כ כשאני רוצה לשמוע את הקוצ,רטו לכינור אני מושך את ידי לאלבום הזה. הדיסק מופיע בעטיפות שונות.

 


הקונצ'רטי לכינור של מוצרט
אתור גרומיו

פרלמן, 
לוין, הפילהרמונית של וינה, DG, $$
למי שאוהב מוצרט "גדול, ביצוע מעולה בהקלטה דיגיטאלית חדישה עם יצחק פרלמן. התזמורת הפילהרמונית של וינה מעניקה ליווי אידאלי מלא וחם. צוקרמן, תזמורת סנט פאול, $
למי שרוצה את מוצרט בטעם מתוק. נגינה ספונטנית ועדינה של פנחס צוקרמן שגם מנצח על תזמורת סנט-פאול. הקלטה משובחת. הדיסקים במחיר מוזל ביותר מציאה מעולה לבעלי התקציב הדל עבור הקלטה עם כנר מהגדולים של המאה. הדיסקים מופיעים במגוון עטיפות.

 

 


וולפגנג שניידרהאן,
הפילהרמונית של ברלין, DG, $
נהניתי מאד מנגינתו של הכנר הפחות מפורסם וולפגנג שנידרהאן בלווי הפילהרמונית של ברלין. כל חמשת הקונצ'רטי לכינור פרוסים על שני דיסקים במחיר זול מאד. מסיבה כלשהי הדיסקים קשים להשגה.
 


מקסים ונגרוב - קונצ'רטו לכינור מס' 4