דף הבית‏ > ‏מוצרט‏ > ‏

מוצרט - קונצ'רטו לקרן


המלצות על תקליטורים:

בארי טקוול, מנגני הקרן המובילים במאה העשרים הקליט את מכלול הקונצ'רטי לקרן לתזמורת מספר פעמים. בהקלטה האחרונה, מנצח טקוול על התזמורת הקאמרית האנגלית. ההקלטה מודרנית דיגיטאלית. הקלטות מוקדמות יותר עם המנצח. טקוול מנגן את הקונצ,רטי לקרן באנינות ובעדינות. כל ההקלטות המוצעות של בארי טקוול גם אם שונות זו מזו מומלצות.

בארי טקוול - 
התזמורת הסימפונית הלונדונית,
ניצוח מצויין של פטר מאג על התזמורת הסימפונית של לונדון.ההקלטה של עם פטר מאג והסימפונית הלונדונית, בעטיפה שונה ובגרסה מוזלת. בזמן האחרון, ירד מן המדפים בחניות, אך ניתן עדיין למצוא לפעמים. הקלטה ישנה, מצוינת לגילה.

 


בארי טקוול - בליווי התזמורת הקאמרית האנגלית. 
האלבום כולו, המקיף ביותר ליצירות מוצרט לקרן. בארי טקוול מנגן ומנצח על התזמורת הקאמרית של לונדון. הקלטה דיגיטאלית חדשנית.

 

בארי טקוול -
הפעם בליווי נוויל מרינר ותזמרת סינט מרטין. הקלטה אנלוגית משנות ה -70.  תזמורת סינט-מרטין בצליל קאמרי יותר ופחות חד מהקלטה קודמת עם פטר מאג.


להקלטה של טקוול עם פטר מאג קיימת גם גרסה ישנה של אלבום כפול, בתוספת ביצועים טובים של הקונצ'רטי לאבוב, לחליל, לבסון והקונצ'רטו המפורסם לקלרינט. כולם בביצועים טובים מאד. חברת דקה הורידה את האלבום מן המדפים, אך עדיין ניתן למוצאו. אוסף מצוין.

 

גרד שיפרט
בסגנון שונה בתכלית. גרד שיפרט נגן הקרן מהפילהרמונית של ברלין. ביצוע חם ועגול לקונצ'רטי. הליווי התזמורתי של הברלינאים בניצוח קראיאן נשמע גדול יותר. אם בארי טקוול מגיש את הקונצ'רטי הסגנון אלגנטי וכסוף. שיפרט עושה זאת הסגנון מלטף, עגול, מוזהב ובליווי תזמורת שנשמעת גדולה.

 
 

 

לאספנים:
דיסק שנחשב למדד לביצוע הקונצ'רטי לקרן של מוצרט. דיסק נפלא בהקלטת מונו מיושנת.

 
 

מוצרט קונצ'רטו לקרן מספר 1

מוצרט קונצ'רטו לקרן מס' 2

קונצ'רטו לקרן - לא רק מוצרט

ייתכן ומוצרט כתב את היצירות הטובות לקרן ולתזמורת בכל הזמנים. אך ישנן יצירות נוספות ממלחינים אחרים, לקרן ולתזמורת. בדיסק EMI מסדרת Gemini מוצעים קונצ'רטים לקרן ממיטב המלחינים ובהם טלמאן, כרוביני, ליאופולד מוצרט ועוד. דיסק מצוין במחיר מוזל, עם אחד מנגני הקרן הגדולים בכל הזמנים.
כל הקונצ'רטי לקרן מאת מוצרט - הרמן באומן בקרן,