מאהלר - סימפוניה מס' 1


תקליטור עם צמד יצירות מצויין – הסימפוניה מספר 1 ומחזור השירים לשוליה נודד.לא תמצאו כאן את הדייקנות המבני של שולטי או את ההשתוללות הכריזמטית של ברנשטיין. רפאל קובליק, פרשן מאהלר מעולה, מגיש ביצוע מהיר אך מאופק, ומדגיש את הפואטיקה של מהלר, בשתי היצירות. שימו לב כי חלק מנעימות השירים נלקחו כנושא לסימפוניה הגדולה והרחבה יותר.איכות ההקלטה מצויינת לגילה – מומלץ ביותר.


רפאל קובליק - תזמורת רדיו בוואריהצמד תקליטורים במחיר ביניים - ברנרד היטינק, מסמן את קצה המפה של פרשנות מאופקת, כזו שמשאירה את המאזין בקצה הכיסא ומחכה לעוד. הייטינק הוא ההיפוך המחלט מברנשטיין בביצועי מאהלר. מאופק מאוד אך לרגע אינו משעמם. בצמד , הסימפוניה השניה, גם היא באחת מההקלטות הטובות ביותר. הפילהרמונית של ברלין בנגינה עילאית.

ברנשטיין ותזמורת הקונצ'רטחבאו מאמסטרדאם. הקלטה מהופעה חיה .ברנשטיין כרגיל סוער ודוחף. הקלטה דיגיטאלית מודרנית, אפשר לשמע גם את רחש הקהל. מחיר מלא.צפה בברנשטיין וה-VPO
הסימפוניה מס'1 - אורך מלא

שוב ברנשטיין, בביצוע לא פחות טוב, הקלטה מעט מיושנת עם הפילהרמונית של ניו-יורק. מחזור ההקלטות המוקדם יותר, משנות ה-60, של ברנשטיין המוצע כיום בדיסקים של סוני, עדיף בד"כ למרות איכות הצליל הפחות טובה. יוצאות מכלל זה הו סימפוניה הראשונה והחמישית, בהן עלה בידו של ברנשטיין לחזור על הישיגו הישן.

דיסק מעולה, במחיר מלא, קלאדיו אבאדו עם הפילהרמונית של ברלין. ביצוע אמצע הדרך, בין ברנשטיין להייטינק. אבאדו מפיק מהפילהרמונית צליל נפלא. נראה כי הדיסק ירד מן המדפים לאחרונה. 

כריסטוף אשנבאך, תז' פריז - מאהלר, הסימפוניה הראשונהדודמל, הפילהרמונית של לוס אנג'לס...
ליאונרד ברנשטיין וגוסטאב מאהלר...