גריג - קונצ'רטו לפסנתר

הקונצ'רטו לפסנתר של גריג הוא הוא אחד מן הפופולאריים ואהובים ביותר ברפרטואר של המוסיקה הרומנטית. גריג, בכיר מלחיני נורווגיה, חיבר יצירות רבות לפסנתר ואף מכונה לעיתים "שופן של הצפון". להקלטות הקונצ'רטו, מצאי גדול על המדפים והוא מגיע בדרך כלל בצמד עם הקונצ'רטו לפסנתר של שומאן, גם הא מן הרפרטואר הרומנטי ודומה לו באפיו. לא ניתן להצביע על ביצוע כזה או אחר כטוב ביותר, מוצגות כאן מספר הקלטות המהוות את "השורה הראשונה" על מדף התקליטים.
מארי פרחיה, קולין דיוויס - תזמורת רדיו בוואריה,
הדיסק מוצע לאחרונה במחיר הזול מאד של פחות מ -30 שקלים. פרחיה "מרקיד" את הפסנתר בקונצ'רטו של גריג ונותו ביצוע שקוף ופיוטי לקונצ'רטו של שומאן. ליווי מעולה של תזמורת ריו בוואריה. הקלטה דיגיטלית חדישה, דיסק מומלץ ביותר במחיר מציאה.

סטפן קובצ'ביץ' - קולין דיוויס, תזמורת ה- BBC,
בביצוע הזה של קובצ'ביץ, בליווי תזמורת ה-BBC והמנצח קולין דיוויס, תשמעו צלילם שאינם נשמעים בביצועים האחרים. נגינה "צבעונית" של קובצ'ביץ'. הקלטה אנלוגית טובה מאד.
ראדו לופו,  אדרה פרווין, התזמורת הסמפונית של לונדון.
לופו מפיק את מיטב הפיוט שבצמד הקונצ'רטי, ומגיש את אחד הביצועים הנבחרים לשתי היצירות.לאספנים - ליאון פליישר, גיארג סל ותזמורת קליבלנד,
למי שכבר מכיר את היצירות, דיסק מעניין במיוחד, הפסנתרן ליאון פליישר בליווי מצויין של תזמורת קליוולנד עם המנצח גיאורג סל. באופן טראגי נקטעה הקריירה של הפסנתרן הנפלא הזה הקריירה של פליישר נקטעה בגלל מחלה שפגעה בידו הימנית. שיתוף הפעולה פליישר-סל, הוליד ביצועים מעניינם ביותר לקונצ'רטי לפסנתר של בטהובן, ברהמס, שומן וגריג.
לף אווה אדסנס,
הפסנתרן הנורווגי, מסמן את עצמו כגדול הפרשנים של גריג בזמננו. התקליתור המוצע עדיין במחיר היקר, למבקרים בלונדון, שם מוצע הדיסק מעטיפה שונה ובמחיר מוזל. אדסנס בליווי הפילהרמונית של ברלין בניצוחו של מריס יאסונס. דיסק מעולה בהקלטה מודרנית וחדישה.
לחכות להוזלה...


בבריטניה, 
נמכר הדיסק בעטיפה שונה ובמחיר מוזל....


צפה בלף אווה רנדסנס, בקוצ'רטו של גריג

צפה והאזן...

הקונצ'רטו לפסנתר של גריג,קונצ'רטו לפסנתר - חלק I