Aktuality‎ > ‎

Schůzka se starostou Rokycan

přidáno: 28. 5. 2015 12:40, autor: Web Master   [ aktualizováno 28. 5. 2015 12:40 ]
14.4.2015 dopoledne proběhla schůzka nás, v zastoupení třech členů, a starosty Rokycan a dvou místostarostů.
Stručně asi takto: Byli jsme bez problémů přijati a vyslechnuti.
Po vysvětlení našich postojů jsme se setkali s pochopením pro naší aktivitu.
V blízké době nás čeká interpelace na zastupitelstvu, kde bysme podle všeho měli být vyslyšeni a mohli naše postoje sdělit celému zastupitelstvu města.
Převážně jsme řešili téma komunikace s veřejností a informovanost. Z naší strany bychom rádi byli efektivněji a podrobněji informováni. Z pohledu zúčastněných zastupitelů informace proběhly a je to spíše věc nezájmu veřejnosti. Na představení projektu v podobě vizualizace je zatím podle zúčastněných zastupitelů brzy, protože projekt ještě není dotažený do posledních detailů (stále probíhá územní řízení a projektová dokumentace tak není zcela uzavřená).
Bylo nám rovněž naznačeno, že současná situace okolo protipovodňových opatřeních v Rokycanech není zcela nezvratná, např. že chybějící varianty jsou problém. Ochota zastupitelů jednat o změnách je ovšem zatím prakticky nulová, protože pro ně je důležitá mj. odezva veřejnosti.
Obecná shoda nás všech zúčastněných byla v tom, že veřejnost je obecně letargická a odtažitá od přímé účasti v rozhodování o podobě města. Málo efektivní komunikaci úřadů s veřejností se nyní snažíme zlepšit my (ZO ČSOP Kulíšek). Pokud občané Rokycan neprojeví dostatečný zájem, je to špatné jak pro nás, tak pro zastupitele, kteří pro rozhodování ve veřejném zájmu potřebují odezvu veřejnosti.