خبر‎ > ‎

1391/10/28

مطهری

حضور احمدی‌نژاد در صحن علنی مجلس جنبه تبلیغاتی داشت

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی مطهری در جمع خبرنگاران افزود: اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با تصمیم مجلس باید در بودجه ۹۲ دیده شود تا در نیمه دوم سال ۹۲ اجرایی و هر شائبه‌ای از ذهن‌ها زدوده شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حضور احمدی‌نژاد  در صحن علنی مجلس، ادامه داد: تعامل و گفت‌وگوی رئیس جمهور با نمایندگان می‌توانست مفید واقع شود اما ترک احمدی‌نژاد از صحن علنی مجلس نشان داد که این جلسه بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت.

وی یادآور شد: رئیس جمهور برای قانع کردن مجلس نیامده بود چرا که اگر می‌خواست مجلس را برای طرح خود قانع کند در یک جلسه غیرعلنی می‌نشست و ایده خود را ارائه و با نمایندگان به گفت‌وگو می پرداخت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه احمدی‌نژاد می‌تواند در آینده‌ای نزدیک جلسه غیرعلنی را برگزار و دلایل خود را برای ضرورت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ارائه کند، افزود: اگر این جلسه با حضور رئیس جمهور برگزار شود نمایندگان می‌توانند حرف‌های خود را مطرح کرده و با دولت به نقطه مشترک برسند، برگزاری چنین نشستی نشان می‌دهد تعاملی بین دولت و مجلس پدید آمده و مشخص می‌شود رئیس جمهور علاقه‌مند به تعامل است.

مطهری تاکید کرد: متاسفانه جلسه‌ای که امروز شکل گرفت تناقض در گفتار و رفتار رئیس جمهور بود.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه شما اعلام می‌کنید حضور امروز احمدی‌نژاد در صحن علنی مجلس بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت فکر می کنید رئیس جمهور گرایش به چه حزبی دارد، افزود: حالا هر هدفی که بود ایشان از تریبون مجلس برای ترویج عقاید خود استفاده کرد و به فکر اقناع مجلس نبود که بدون شک این مهم نقطه ضعفی برای رئیس جمهور به شمار می‌رود چرا که وی همانگونه که از تریبون صداوسیما جهت بیان عقاید خود استفاده می‌کرد از تریبون مجلس نیز بهره جست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه مجلس مصالح مردم را می‌بیند و تصمیم‌گیری می‌کند، تصریح کرد: دولت باید فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را در بودجه مطرح کند تا مجلس نسبت به این مهم تصمیم‌گیری کند.

مطهری در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا فاز اول هدفمندی یارانه‌ها موفق بوده یا خیر، ادامه داد: فاز اول هدفمندی یارانه‌ها موفق نبود زیرا دولت قانون مجلس را درست و دقیق اجرا نکرد به خصوص به دلیل نابسامانی بازار ارز و افزایش شدید قیمت ارز باعث شد این مهم از هدف اولیه هدفمندی یارانه‌ها دور شود.

وی با ذکر مثالی درخصوص ناموفق بودن اجرای فاز اول هدفمندی یارانه‌ها، تاکید کرد: مثلا اختلاف قیمت بنزین با قیمت فوب خلیج فارس در ابتدای هدفمندی ۵۵۰ تومان بود که الان اختلاف ما مثلا حدود ۴ یا ۵ هزار تومان شده است که این مهم نشان می‌دهد از اهداف اصلی طرح هدفمندی یارانه‌ها دور شده‌ایم.

مطهری گفت: باید به ثبات بازار ارز برسیم تا قانون اجرایی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، در مورد سوال برخی از نمایندگان از رئیس جمهور، تاکید کرد: سوال ما در مورد مسائل ارزی و اقتصادی و نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها بود اگر این سوال طرح می‌شد ما می‌توانستیم با تبادل نظر تمامی ابهامات را مطرح و مشکلات را برطرف نماییم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، افزود: این سوال‌ها همچنان پابرجاست و اگر رئیس جمهور بعد از صحبت‌هایش در مجلس حضور پیدا می‌کرد و حرف‌های نمایندگان را می‌شنید قطعا به یک راه مشترکی می‌رسید.

عضو کمیسیون فرهنگی در پایان در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه قانون الزامی برای حضور رئیس جمهور در مجلس ندارد آیا مجلس درخواست کرده بود که رئیس جمهور در صحن علنی حضور یابد یا خیر؟ گفت: بله مجلس همان زمان درخواست کرده بود که این مهم انجام گیرد که در هر صورت الزامی نبود./

پایان پیام

 

Comments