خبر

پورابراهیمی

مردم از گرفتن یارانه پشیمانند

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۷ دی) مجلس شورای اسلامی، با یادآوری پیامدهای مثبت هدفمندی یارانه ها، گفت: این طرح پیامدهای منفی دارد که باید با نظرات کارشناسی مجلس و دولت رفع شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: افزایش نقدینگی در کشور یکی از ایرادات وارده به طرح هدفمندی یارانه هاست و اگر نگاهی به میزان شاخص نقدینگی در کشور بیندازیم می توانیم این نکته مهم را دریابیم.

وی یادآور شد: در سال ۱۳۸۴ میزان نقدینگی در کشور ۹۳ هزار میلیارد بود که امروز بالغ بر ۴۳۰ هزار میلیارد رسیده است.

پورابراهیمی ادامه داد: افزایش نقدینگی در کشور به تورم در اقتصاد کشور منجر شده است که این نیز یکی دیگر از تبعات منفی پرداخت نقدی یارانه ها در سطح جامعه است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه حجم نقدینگی و افزایش تورم در کشور و همچنین کاهش ارزش پول ملی قدرت خرید مردم را کاهش داده است، گفت: اگر یک خانواده سال گذشته با یک میلیون تومان درآمد می توانست نیازهای خود را تامین کند امسال با ۴۰ درصد از آن می تواند نیازهای خانوار را تامین نماید.

وی یادآور شد: همچنین آثار ناشی از کاهش ارزش پول ملی، اغنیا را غنی تر و فقرا را فقیرتر کرده است که این با سیاست عدالت محور همسویی ندارد.

پورابراهیمی تصریح کرد: صحبت مجلس درباره طرح هدفمندی یارانه ها این است که باید با نظر کارشناسانه و استفاده از متخصصان امر تبعات منفی این طرح را کاهش داد تا خروجی آن مثبت باشد و مشکلات مردم را رفع کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس افزود: امروز حرف مردم این است که حاضرند یارانه نقدی را از دولت نگیرند اما قدرت خرید به آنها بازگردانده شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با یادآوری دیرکرد دولت در ارائه لایحه بودجه سال ۹۲ گفت: مهمترین وظیفه ای که امروز دولت دارد ارائه لایحه بودجه به مجلس است چرا که از زمان اصلی ارائه آن مدت زیادی گذشته است، بنابراین به دولت توصیه می کنم که در مدت زمان باقی مانده تا پایان دولت به تکالیف قانونی خود عمل کند./

پایان پیام