Radeč a Trhoň

běžkařský Ski areál Teškov - Radeč

přidáno: 13. 12. 2011 6:13, autor: Brdská Stopa   [ aktualizováno 21. 2. 2012 6:18 ]

Aktuální sněhové info ze Ski areálu Těškov (20.2.2012) :
Sníh je zmrzlý po oblevě, jarní firn, zaručuje nevázané lyžování všude, kde leží sníh a to je všude nad Těškovem - skvělé lyžování.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Historie sněhového zpravodajství z Těškova :

Sněhové info ze Ski areálu Těškov (19.2.2012) :
V neděli 19.2. večer začalo mrznout, nějaký sníh zbyl. Tratě nad Těškovem upraveny rolbou - Okruh lesem z Těškova na Radeč - přes sedlo nad Sklenou Hutí - vrchol Radče - Hrad - Těškov je projet klasicky, sněhu je dostatek až na pár míst Doporučení : dodržet výše uvedený směr okruhu

Sněhové info ze Ski areálu Těškov (18.2.2012) :
V sobotu 18.2. i přes oteplení jsou tratě sjízdné jak na bruslení tak na klasiku

Sněhové info ze Ski areálu Těškov (17.2.2012) :
Připadlo 7cm čerstvého sněhu, stopy protaženy ve Ski areálu Těškov + nově průjezdný nájezd na malý okruh u hájovny. + ideální sněhové i větrné podmínky na snowkiting Těškov výjezd směr Mýto.

Sněhové info ze Ski areálu Těškov (16.2.2012) :
Stopy jsou opraveny po včerejším nočním závodě a dnešní lyžování bylo zatím nejlepší v této sezóně - slušný sníh a sluníčko.

Sněhové info ze Ski areálu Těškov (15.2.2012) :

Stopy upraveny v 10 m šíři na závodním okruhu na Těškovem + okruh Těškov Holoubkov 7 km. Z Holoubkova možno nastoupit na upravenou stopu již za lávkou přes potok Chejlava.

Sněhové info ze Ski areálu Těškov (10.2.2012) :

Ski areál Těškov - připadlo nových 10 cm sněhu, nově upraven okruh nad Těškovem, nedoporučujeme nové lyže

Sněhové info ze Ski areálu Těškov (4.2.2012) :
Připraveny jsou okruhy nad Těškovem a to jak pro klasiku tak i pro bruslení. Nově upraven okruh Těškov - Holoubkov. V ostatních místech skiareálu předpokládáme, že podmínky nejsou vhodné.

Sněhové info ze Ski areálu Těškov (1.2.2012) :
Připraveny jsou okruhy nad Těškovem a to jak pro klasiku tak i pro bruslení. V ostatních místech skiareálu předpokládáme, že podmínky nejsou vhodné.

Sněhové info ze Ski areálu Těškov (29.1.2012) :
sjízdnost : stopy připraveny
Mýtský okruh - doporučujeme nástup 200m za hřbitovem u Těškova, okruh protažen až ze silnice na Mýto / Těškov, na osluněných místech minimum sněhu.
Holoubkovský okruh - přístup do Ski areálu Těškov z Holoubkova je možný podél lesa a silnice na Sklenou Huť - ve spodní části s minimem sněhu, ale od poloviny stoupání je sněhu dostatek.
Z Těškova na Radeč po červené turistické značce nutno přenést 2 x 100 m, jinak sněhu poměrně dost až ke hradu Radeč.
Trasa Těškov - sedlo Sklená Huť - Březina a zpět přes Radeč je dlouhá celkem 16 km. Ve ski areálu nad Těškovem protaženo mnoho tras je třeba si vybrat tu správnou :-) .

Sněhové info ze Ski areálu Těškov (26.1.2012) :

podmínky : -2°C a 5 - 10 cm sněhu
sjízdnost : protaženy rolbou - okruhy nad Těškovem - dále vede stopa sedlo nad Sklenou Hutí - cesta na Březinu a zpět + připojovací cesta nad Sklenou Hutí . Ze sedla pokračuje stopa na Radeč (vrchol) a po červené do Těškova. Dále protažen Mýtský okruh z Těškova - cesta k lomu a ke hřbitovu a dále podél lesa Mýtský okruh a zpět. Ve středu 25.1.2012 nasněžilo dalších několik málo centimetrů.

Sněhové info ze Ski areálu Těškov (20.1.2012) :

Nyní zkušebně připravena rolbou lesní trasa Těškov - sedlo nad Sklenou Hutí - křižovatka pod věží na Radči a zpět po červené do Těškova 8 km + nově protažené stopy ve ski areálu + částečně příjezd od Holoubkova. Z pátku na sobotu se v noci očekává mráz, takže víkend bude v Těškově vyhrazen lyžařům. Předpověd počasí pro Těškov je o -1°C méně než v Mýtě. Sněhová vrstva, tedy 10 cm nového, avšak mokrého sněhu je upravena sněhovou rolbou. Závodní okruh nad Těškovem 1,5 km a okruh / příjezd od Holoubkova 3 km. Stopy jsou upraveny na bruslení i klasický styl na závodním okruhu v 10m šíři. Stopa již byla 2x protažena a je většinou pevná. Místy vystupuje tráva proto doporučujeme raději nezávodní běžky. Z Holoubkova je možné nastoupit za mostem nad dálnicí a dojet na závodní okruh na Těškovem.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

lokalita :
Ski areál Těškov

délka tras : podle sněhových podmínek jsou připravovány okruhy pro klasické a bruslařské lyžování v délkách 1,5 až 10 km

správce areálu a autor tras : Zdeněk Rubáš

o areálu : Za příznivých sněhových podmínek je pravidelně již několik let v provozu běžkařský Ski areál Těškov. Ten je velmi dobře dostupný z dálnice D5 Praha - Plzeň. Stačí sjet na exitu č.50 (Mýto) a vydat se intuitivně po silničních směrovnících na obec Teškov. Areál spravuje p. Zdeněk Rubáš z cyklistického oddílu AC Sparta Praha. Tratě jsou umístěny na pláních v okolí obce a k běžkaření jsou vhodné i přilehlejší lesní cesty po známých okolních turistických zajímavostí. Celý Skiareál se totiž nachází na okraji přírodního parku Radeč. Dominantou této lokality jsou tedy vrcholy Radče, Brna a zřícenina hradu Mitterwald. V areálu jsou připraveny tratě a okruhy v délkách 1,5 až 10 km podle sněhových podmínek. Tratě jsou upravovány jak do klasiky tak i pro bruslení. Na tuto sezónu (zima 2011/12) je dokonce připravena novinka v podobě rolby. V plánu jsou tudíž i strojové úpravy stop a to dokonce až na Mittervald. V budoucnu je v plánu v případě podpory okolních obcí a vhodných sněhových podmínek přípravit přípojovací trasy z obcí Volduchy, Svojkovice, Rokycany, Osek, Litohlavy, Březina, Břasy, Přívětice a Sklená Huť přes hřeben Radče a jako druhou variantu pak Medový Újezd, Strašice, Dobřív, Hůrky přes přírodní park Trhoň ke Ski areálu Těškov. V areálu je také k dispozici sáňkařský a snowboardový kopec a pláně pro Snowkiting.

nástup do stop : nástupy do stop jsou uvedeny v přiložené mapce Ski areálu Těškov

občerstvení u trasy :
motel Mýto
Těškovská hospoda

ubytování :
penzion Výhledy na Brdy v Těškově
motel Mýto
mapa Ski areálu Těškov :


Ski areál Těškov

1-1 of 1