Kontaktujte nás

Bodhi se v jazyce Páli vztahuje k úplnému osvobození vlastní mysli, formulovanému jako moudrost osvícení, respektive moudrost probuzení, což je nejvyšším reálným cílem v rozvoji osobnosti.

Bodhi Jeseníky navazuje na tradici pořádaných meditačních kurzů Satipatthána–Vipassaná (mindfulness), které v České republice započaly začátkem devadesátých let v nepřetržité Théravádové tradici dodnes. Cílem je umožnit provádět intenzivní meditační praxi v prostředí nejen jesenických hor zájemcům, kteří usilují o osvobození vlastní mysli. Toto osvobození vede ke schopnosti či „umění žít šťastně“, jak je ostatně uveden i název knihy, kterou napsal první učitel meditace Satipatthána-Vipassaná v České republice Dr. Mirko Frýba. Ten provedl první intenzivní meditační zásed, který se konal 16. - 29. srpna 1992 v rámci sdružení Bodhi OIomouc za organizace Marie Renotierové.

Bodhi Jeseníky má možnost využívat objekt nacházející se v horském prostředí, v němž lze provádět víkendovou a dlouhodobější meditační praxi, meditaci klidu a meditaci všímavosti a vhledu. Praxe čištění mysli je založena na principech Abhidhammy což je Buddhův eticko-psychologický systém založený na Dhammě, přes 2500 let staré emancipační metodě, životní cestě.

Bodhi Jeseníky, z.s., nezisková organizace

IČ: 5756430

E-mail: jesenikybodhi@gmail.com

FB: www.facebook.com/bodhijeseniky