Home‎ > ‎Workshops‎ > ‎

4. 2017.10.16 Poland

4. Workshop - To prepare the  Teacher refresher training programme and the organisation - Poland

 

Wizyta w naszej szkole nauczycieli w ramach Projektu Erasmus +

 

Od poniedziałku 16 października nasza szkoła gościła w swoich progach nauczycieli z Niemiec, Islandii, Rumunii, Węgier i Hiszpanii. Celem spotkania było ustalenie działań  na kolejny rok naszego projektu. Wyznaczyliśmy terminy kolejnych spotkań  i ustaliliśmy zakres szkoleń dla nauczycieli jakie odbędą się  we wszystkich placówkach.  Ponadto ustaliliśmy zasady promowania naszych działań.

Pierwszego dnia nauczyciele z zainteresowaniem przyglądali się funkcjonowaniem polskiej szkoły, poznawali sposób nauczania i organizację dnia w szkole. Wieczorem przyjęliśmy naszych gości na kolacji.

Wtorek rozpoczęliśmy od zwiedzania Poznania. Spacerem przez most Biskupa Jordana udaliśmy się do katedry, a stamtąd przez przeszkolony most na rzece Cybina do Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Goście  z wielkim zainteresowaniem poznawali historię początków państwa polskiego. Wielkie wrażenie zrobiła na nich roztaczająca się z tarasu panorama starego miasta. Następnie przez Stary Rynek przeszliśmy na Górę Przemysła, aby       z wieży odbudowanego zamku podziwiać raz jeszcze rozległe zakątki Poznania. Punktem kulminacyjnym był udział w lekcji wypieku rogali świętomarcińskich w Muzeum Rogala              i spacer po rynku.

W środę, dzięki uprzejmości Władz Gminy Komorniki odwiedziliśmy urząd. Goście mieli możliwość zapoznania się ze strukturą naszej gminy. Duże wrażenie zrobiła na nich sala sesyjna, w której obejrzeli film i został im przedstawiony sposób głosowania nad uchwałami podejmowanymi podczas sesji Rady Gminy. Kolejnym punktem naszego programu był Pałac w Rogalinie. Pięknie odnowione wnętrza pałacu, rozległy park i dęby rogalińskie wzbudziły duże zainteresowanie wśród naszych gości.

W czwartek pojechaliśmy do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Na początku odwiedziliśmy muzeum w Jeziorach, następnie spacerem udaliśmy się nad Jezioro Góreckie. Na zakończenie wspięliśmy się na wieżę widokową na Osowej Górze, by z góry podziwiać przebarwione jesienną porą drzewa. Zachęceni piękną pogodą obeszliśmy znajdujące się poniżej sztuczne jezioro powstałe po wybraniu z jego dna gliny. Pięknie zagospodarowane miejsce bardzo się wszystkim podobało. Po lunchu zjedzonym w szkole pojechaliśmy do Browarów Wielkopolskich w Poznaniu. Tam zapoznaliśmy się ze sposobem warzenia piwa w jednym z największych w Europie koncernów produkujących piwo. Wieczór zakończyliśmy na pożegnalnej kolacji. Kilkudniowe spotkanie podsumował Dyrektor szkoły oraz zaproszeni na spotkanie: Wójt Gminy Komorniki, Przewodniczący Rady Gminy oraz Sekretarz Gminy. Nasi goście bardzo pozytywnie ocenili pobyt w naszej gminie i szkole. Wszystkim nam pozostaną miłe wspomnienia ze wspólnie spędzonego czasu.

 

koordynator projektu

Izabela Witkowska


 

 

 

 
Comments