Muzyka, to nie aplikacja biurowa!

4 YOUR MUSIC

dla domu i artystycznych wizji
oraz galerii i atrakcyjnych barów,
a także dla nowoczesnych didżejów


Audiophile Music Server
dla właścicieli kolekcji atrakcyjnych nagrań
i ekskluzywnego sprzętu do odtwarzania


Komputer dla archiwizowania i odtwarzania muzyki z najlepszą jakością, by z ekskluzywnym sprzętem domowym słuchać bezproblemowo swojej kolekcji płyt z twardego dysku oraz dowolnie kopiować utwory na iPod lub na CD z korektą odtwarzania w samochodzie.

Relax with Hi-Fi recorder without rituals

Film z YouTube


Słuchanie płyt winylowych, które zostały właściwe zgrane na twardy dysk nie wymaga już czasochłonnego rozgrzewania wkładki gramofonowej. Kopiując serbrny krążek na twardy dysk możemy wyeliminować niedoskonałości napędu optycznego. Dodatkowo można wyposażyć PC w tuner dla odbioru transmitowanych cyfrowo programów przez naziemne nadajniki radiowe (DAB+) i telewizyjne  (DVB-T)


Bar PA Sound PC
niezawodnie odtwarza dla gości
nierozcieńczoną muzykę

Bezawaryjnego odtwarzania muzyki dla gości życzymy wszystkim właścicielom i pracownikom barów, a tym przewidujących oferujemy coś więcej, czyli komputer specjalnie przystosowany do pracy w trudnych warunkach.  Założeniem jest przystosowany do użytkowania w barze komputer, który funkcjonuje, jako lokalny serwer muzyki. Może jednak zostać skonfigurowany dla pracy z internetowymi serwerami muzyki. 

Disc Jockey PA Music Server
dla nowoczesnych didżejów

unikalna możliwość zgrania kolekcji swoich płyt na sprzęcie Hi- End i prezentowania jej w pełnej krasie z profesjonalnym nagłośnieniu PA

Brodcasted Music PC Reciver

Zalecany z Windows 8.1 i WASAPI wraz z bezpłatnym oprogramowaniem: AIMP i ProgDBV


Zawsze na indywidualne zamówienie


Projektu BienSound PC powstał w efekcie wieloletnich prac w Sopocie i Sztokholmie z odsłuchem dla systemów widokonferencyjnych i obróbką demo dla muzyków. By w pełni skorzystać z możliwości krystalicznie czystego zapisu cyfrowego niezbędny okazał się "analogowy szlif PC". Właściwy wybór i jakość podzespołów pozwala nam stosować  wypracowane w Skandynawii technologie dla profesjonalnego sprzętu audio-wizyjnego, by zaadaptować najlepsze rozwiązania systemów wbudowanych (embedded) zachowując najsilniejszy atutu PC, czyli ich otwartą strukturę.

Nazwa Audiophile PC określa odbiorców komputera dostosowanego dla potrzeb muzyki. Nazwa projektu BienSound PC nawiązuje do francuskiego słowa bien i analogowego oszlifowania komputera na potrzeby krystalicznie czystego zapisu muzyki w technologii cyfrowej. W tej ofercie są komputery dla odtwarzania muzyki z najlepszą możliwą jakością, czy najprościej mówiąc nowoczesne Hi-Fi

Nie korzystamy z logicznej tu nazwy Hi-Fi PC, gdyż zbytnio kojarzy się ona z archaicznym Deutsches Institut für Normung, a my jesteśmy bardziej przygotowani na najnowsze technologie RealSense i rozwijamy zastoswanie Intel HD Audio

Czemu łączyć PC audiofilskim
kablem ze sprzętem Hi-Fi ?

Nasza oferta to ewolucja standardowego komputera, który jest konstrukcją uniwersalną i dla podłączenia ze sprzętem audio trzeba używać podatnego na awarię kabla ze złączem stworzonym z myślą o przenośnym odtwarzczu kasetowym i słuchawkach dousznych.

Dobrym przykładem by zrozumieć problem jest widowisko taneczno-muzyczne z 1978 roku, którego nikt nie może już zobaczyć na żywo. Coś tak wyjątkowego, jak Dancin w reżyserii nieżyjącego od lat Boba Fosse, który jest także twórcą filmu Kabaret można natomiast odtworzyć jak na żywo z komputerem podłączonym przez BenOx do zestawu Hi-Fi.

Odtwarzanie tego na laptopie nie jest prawdziwym przeżyciem, jak obejrzenie filmu z Audiophile PC Maestro. Na niewłaściwym komputerze ci wspaniali tancerze wydają się poruszać na innej planecie, a cudowne zgranie rytmu i wspaniała technika tańca są mało widoczne.

Film z YouTube

Z całą pewnością są inni, którzy to widowisko wystawiają np w Nowym Jorku i można tam pojechać, by to zobaczyć ale nie wiemy czy widowisko będzie tak dobre. Utwór Sing, sing, sing, który napisał Benny Goodman i w hołdzie dla niego Fosse przepięknie wkomponował w to widowisko klarnet można zawsze ponownie wykorzystać. Tą piosenkę w oryginale śpiewa Louis Prima, o którym niewiele osób dziś wie, ale każdy ambitny perkusista zna ten utwór w wersji Geńka Krupy. Tu Bob Fosse genialnie wkomponował perkusję w taniec. Ponowne wystawienie widowiska lepiej jednak potraktować jako coś nowego, by nie być zawierdzonym. Natomiast rozwój technologii pozwala nam zobaczyć oryginał w domu, podobnie jak kiedyś słuchano Hi-Fi. Trzeba tylko pamiętać, że standardowy komputer nie jest zbudowany na potrzeby muzyki.

Na polskojęzycznym forum programu AIMP jeden z użytkowników podzielił się swoimi przyzwyczajeniami z nim do słuchania muzyki z Internetu "wiedziałem co dzieje się w świecie muzycznym". W tym celu świetnie sprawdza się Brodcasted Music PC Reciver

Your Audiphile PC with our BenOx adapter


Pracę z analogowym oszlifowaniem komputera ułatwia nam adapter BenOx, który pozwala budować audiofilski PC z

  • elegancją duńskiego B&O

  • niezawodnością szwajcarskich magnetofonów ReVox

  • wszechstronnością legendarnych konstrukcji Marantz

  • prostotą w najlepszych tradycjach NAD.

Przykład: Art project @ Gigabyte GO-MB1600B

Nasza koleżanka Oxana Verneuil jest pasjonatką dobrej muzyki i śpiewania w chórze. Swoim sokolim wzrokiem okiem pilnuje jakości każdego egzemplarza, podobnie jak uważnie śledzi ciekawy mecz piłki nożnej na PGE Arena

Publiczna premiera BienSound PC miała miejsce w sopockiej Let's Art Cafe w budynku Państwowej Galerii Sztuki

Na targach w Gdańsku prezentowaliśmy w transparentnej obudowie Sound Blaster Reference @ Gigabyte G1 Sniper 5

Home Theater PC w obudowie Chiftech


Sprzedaż detaliczna

tel. 58 551 40 84
Opinie klientów o Salonie          DojazdComments