Gawarantuję zgodność Diamond Sound PC z wypracowaną w Skandynawii technologią

Jestem psychoakustykiem, co nie znaczy szalony dźwiękowiec, a bardziej psycholog dźwięku z inżynierskimi kwalifikacjami :-)

Wikipedia podaje np hasło Model psychoakustyczny w temacie kompresji dźwięku (mp3)

Praktyczną wiedzę techniczną pozyskałem podczas długoletniej współpracy w Skandynawii z producentami sprzętu elektronicznego. W zakresie wdrażania i stosowania nowych technologii wspierałem zarówno przedstawicieli globalnych korporacji, jak i producentów ekskluzywnych marek o światowej renomie. "Zaprzęgam PC" do pracy z technikami audiowizualnymi od czasów, gdy w tym sektorze królowały Amiga i Atari.

Pierwsza zainspirowała mnie do tego firma Ortofon, dla której w ramach kampanii marketingowej zrobiłem setki pomiarów wkładek gramofonowych i musiałem używać specjalistycznego komputera bez możliwości zainstalowania programów PC symulujących oscyloskop czy spektrometr dźwięku. Płyty winylowe do testów z tym specjalistycznym komputerem używam nadal przy kalibracji Diamond Sound PC. 

Podstawą Diamond Sound PC są skandynawskie doświadczenia z np profesjonalnymi modyfikacjami szwajcarskich magnetofonów Revox A77, które przyczyniły się do rozwoju niezależnego radia.


Inspiracją dla Diamond Sound PC i jednocześnie ostrzeżeniem przed błędami konstrukcyjnymi są moje prywatne doświadczenia długoletniego posiadacza japońskiego magnetowidu Video8 z cyfrowym zapisem PCM Mulit Audio na 8 ścieżkach Sony EV S800 oraz holenderskiego magnetofonu z wbudowanym programatorem oraz wzmacniczem akustycznym z 3 miksowalnymi wejściami oraz mocy 2x 20 W Philips N4450.

W Skandynawii z sukcesem uczestniczyłem również w wielu nietypowych projektach. Jednym z nich było "oszlifowanie" nowowyprokukowanej w USA konsolety do rejestrowania 124 kanałów dźwiękowych na trzy 2" taśmy.

Zawodowe relacje z przedstawicielami producentów sprzętu audiowizualnego nawiązałem jako uczeń sztokholmskiej szkoły średniej. Udowodniłem dyrekcji szkoły, że jakości używanego sprzętu w laboratorium językowym ma wpływ na efekty nauczania i otrzymałem zlecenie na opiekę techniczną nad m.in. tandbergami na klasycznych lampach ECL86, ECC83, EAM86. Dzięki temu późniejsze studia teoretyczne mogłem łączyć ze zleceniami branży konferencyjnej i w ten sposób ugruntowałem swoją wiedzę praktyczną i kontakty z branżą nagłośnień Public Address.

Szczególnie ważna była dla mnie współpraca z przedstawicielami marki Cervin Vega, której właściciel Gene Czerwinski był profesorem psychoakustyki i innowatorem w świecie technik audiowizualnych. Jego głośniki wykreowały erę dyskotekową, a Holywood mógł zaserwować w kinach przeżycie trzęsienia ziemi. Muzycy dostali możliwość przekazania ze sceny niespotykanej wcześniej energii. Jedna z legendarnych grup rockowych zażądała na europejską trasę kolumny CV zmodyfikowane wg mojej koncepcji.

To relatywnie proste rozwiązanie techniczne w kolumnach PA stało się dla mnie furtką do branży studyjnej, gdzie współpracowałem z osobami, które produkowały hity światowego showbiz. Równie fascynująca była praca z tymi, którzy są zupełnie nieznani szerszej publiczności. W tym gronie wielu działało równolegle w branży sprzętu dla audiofili, z której przez lata dostałem chyba najwięcej interesujących zleceń. 

Swoją wiedzę i doświadczenie oferowałem przez lata przedstawicielom popularnych marek sprzętu audiowizualnego. Aktywnie uczestniczyłem w ich projektach marketingowo-handlowych, których efektywność bazowała na praktycznym zrozumieniu rozwiązań technicznych i oczekiwań potencjalnych odbiorców.

Od kilku lat z biura w Sopocie mogę na rzecz największego w Skandynawii organizatora targów korzystać ze swojej wiedzy handlowo-marketingowej.

Nowa jakość podzespołów komputerowych zainspirowała mnie, by moją widzę zagospodarować bardziej indywidualnie. Nawiązałem w tym celu współpracę z sopocką firmą komputerową, z której usług sam chętnie od lat korzystam. Efektem tego jest Diamod Sound PC.

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty


Protoplasta Diamond Sound PC był wiele lat temu udanym żartem na 1 kwietnia dla skandynawskich branżowców sprzętu audiowizualnego, jako konkurencyjny dla płyt winylowych odtwarzacz i rejestrator na standardowe kasety z Dolby HX Pro Digital.
 
Wbudowany został w Nakamichi 582

i zintegrowny z Revox B 790

oraz połączony do aktywnych kolumn Audio Pro A4-14

Comments