Autentycznym melomanom polecamy multimedialny MAESTRO

 
Audiophile Music Server - MAESTRO
pozwala delektować się najlepszą jakością
odtwarzania muzyki
z plików multimedialnych


Maestro powstaje wyłącznie na indywidualne zamówienie w oparciu o rozwiązania stosowane w Diamond Sound PC Reference z myślą o potrzebach użytkowników HTPC, by mogli z najlepszą jakością dźwięku odtwarzać muzykę z plików, które archiwizowane są na twardym dysku.


Aktualnie referencyjną płytą główną jest A88X z 16 GB szybkiej pamięci G.Skill, co pozwala z procesorem AMD zapewnić bardzo wydajną obsługę grafiki.

W referencyjnym zestawie CPU ustawiony został na 4,8 GHz, a RAM na 2,4 GHz i 2 GB z niej wydzielone zostały dla grafiki. Te ustawienia wymagają jednak dużej uwagi, by nie zblokować sprzętu.

Stosując najnowsze technologie nawiązujemy do amerykańskich do tradycji konstrukcyjnych firmy Marantz, które najlepiej łączyły w latach 70 jakość muzyczną z szerokim spektrum nowości technicznych, jakimi były wówczas transmisje stereofoniczne, zapis kwadrofoniczny oraz redukowanie szumów korektą Dolby.

 
Sercem Audiophile Music Server jest zamontowany w mechanicznie ustabilizowanej obudowie komputerowej procesor dźwięku wbudowany w płytę główną z wydajnym CPU. Procesor dźwięku zamontowany bezpośrednio na płycie głównej z najlepszej klasy podzespołami pracuje z precyzją 16/20/24-bit i 44,1/48/96/192 kHz. Aby zapewnić najlepszą możliwą jakości dźwięku i optymalną separację kanałów stereo, sygnał analogowy wyprowadzany jest na bazie standardu Intel HD Audio przez złocone złącze RCA (chinch). Wysokiej klasy okablowanie między złączem na obudowie i procesorem dźwięku ogranicza efektywnie przenikanie zakłóceń i powstawanie strat.


Mechaniczną stabilizację dla złącza RCA  (cinch) zapewnia adapter BenOx. Wybieramy najbardziej dopracowane procesory dźwięku oraz sterowniki, które oferuje Realtek. Te procesory z właściwie dobraną jednostką centralna i zintegrowanym modułem grafiki na płycie głównej zapewniają wysoką wydajność z optymalnym i stabilnym poborem mocy, który jest niezwykle istotny przy odtwarzaniu muzyki. W modelu Maestro sugerujemy silniejszy procesor i wydajny transfer danych z twardego dysku.

Wyjście Hi-end ze 
złoconym złączem RCA jest dla podstawowego sygnału stereo. Pozostałe analogowe wyjścia dźwięku w standardzie 7.1 stereo nie wymagają dokładnej separacji. Bardziej istotne jest precyzyjne ustawienia poziomów dla każdego z kanałów. Zapewnia to użyty procesory dźwięku. Dzięki temu wystarczy podłączenie dobrej jakości kablami ze standardowych gnizad minjack 1/8". Kable przedłużające są do zamówienia na miarę.

Właściciele ekskluzywnego sprzętu RTV dla kina domowego mogą również korzystać z łącza HDMI karty graficznej.


PC można wyposażyć w tuner dla odbioru naziemnych nadajników radia i TV, które transmitują muzyki na żywo.


Obecnie odbiornik DVB-T i DAB+ jest urządzeniem na USB. Oferujemy zamontowanie jego we wnętrzu obudowy, by nie narażać na uszkodzenie mechaniczne, a dodatkowo można rozwiązać również problem z chłodzeniem, z którym borykaja się takie urządzenia.
Analogowo uszlachetniony PC z BenOx pozwala stosować rozwiązania, które najlepiej komponują się w eleganckim domu. Komuptery są na indywidualne zamówienie i dotyczy to również obudowy. Drewniana obudowa w stylu najlepszego amerykańskiego sprzętu Hi-FI (jak Marantz na filmiku powyżej) zapewnia PC elegancję i jeszcze lepszą wierność odtwarzania muzyki.

Na potrzeby prezentacji referencyjnego systemu korzystamy z transparentnej obudowy.


Początkowo z Windows XP planowane były obudowy HTPC, jak np te aluminiowe na zdjęciu poniżej, które dostarcza Chiftec. 


HTPC najczęściej obsługiwane są przez oprogramowanie multimedialne zawarte w jednym pakiecie. Odtwarzanie filmów z muzyką wypada jednak jeszcze lepiej w trybie WASAPI z programem Light Alloy, który ma rewelacyjnie dopracowana obsługę kodeków. Bezpłatne aktualizacje oprogramowania dają na dodatek gwarancję, że będziemy mogli zawsze odtwarzać filmy z nowszymi standardami.


Do odtwarzania plików muzycznych i CD polecamy AIMP. Słuchając w pokoju gościnnym muzyki z tym programem możemy skorzystać z projektora wideo, by na ścianie  wyświetlać skórę z np magnetofonem szpulowym. Ten program z odtwarzaniem WASAPI ustawionym na 32 bity i 192 kHz zapewnia najlepszą możliwą jakość dźwięku.Audiophile Music Server
stworzony jest dla właścicieli
atrakcyjnych płyt winylowych i CD
oraz ekskluzywnego sprzętu audio.

 
Audition to ekskluzywne oprogamowania Adobe do zgrywania i obróbki sygnału audio.  W wersji 3.0 można obserwować fazę sygnały stereofonicznego, jak w prezentowanym na wstępie filmiku z legendarnym Marantz 4400. Tą funkcję posiada nadal darmowy GoldWave, ale w trochę innej konfiguracji użytkowania. W również darmowym Acustica5 Basic Edition ta funkcja jest już bardziej gadżetowa.


Marantz powstał w 1948 roku i było to związane z zaprezentowaniem monofonicznej płyty długogrającej (LP) przez Columbia Broadcasting System. Urodzony w 1911 roku w Nowym Yorku grafik i amatorski muzyk Saul Bernard Marantz był niezadowolony ze sprzętu muzycznego dostępnego na rynku i spędził wiele godzin na konstruowaniu wzmacniacza, który by mógł odtwarzać jego cenną kolekcję płyt LP. W latach 70 firma umiejętnie korzystała z amerykańskiego doświadczenia z jakością muzyczną z ery lamp w zastosowaniu tranzystorów i szerokiego spektrum nowości technicznych, jakimi były wówczas transmisje stereofoniczne na FM, zapis kwadrofoniczny oraz redukowanie szumów na licencji Dolby. Póżniej pod japońskim zarządem potrzeby handlowe koncernu spowodowały, że szukano nowych dróg, jak wejście w jeszcze większe struktury Philips z imponującym zapleczem badawczym i produkcją telewizorów oraz sprzętu audio i wideo. Marantz stał się w ten sposób bardzo obiecującą komórką łączącą amerykańskie, japoński i europejskie tradycje konstrukcyjne, ale jednocześnie stał się trybikiem ogromnej struktury z wysokimi kosztami administracyjnymi. Maratz ma nadal imponujące osiągnięcia. Odtwarzacz UD9004 w stosunku sygnału do szumu uzyskał 125 dB W Polsce oferowany jest w cenie 20 tysięcy złotych. Testował go magazyn Audio. W Internecie test jest opublikowany po polsku.
Comments