Autentycznym melomanom optymalny relaks zapewni multimedialny potencjał MAESTRO

Audiophile Music Server - MAESTRO

pozwala delektować się najlepszą jakością

odtwarzania muzyki z plików multimedialnych

MAESTRO to rozwiązanie typu HTPC. Zapewnia optymalne podłączenia z tradycyjnym zestawem Hi-Fi. Daje własny dostęp do nagrań z muzyką ze współczesnego magnetofonu w domu. Udostępniona w Internecie muzyka ma nadal zbyt wiele różnych ograniczeń, by ją bezpośrednio odtwarzać z najlepsza możliwą jakością.

Konstrukcja na bazie otwartej struktury PC daje możliwość zapewnienia elegancji duńskiego B&0 i wszechstonność w amerykańskich tradycjach Marantz z niewykluczającą tego logiką prostoty brytyjskiego NAD, a jednocześnie z niezawodnością szwajcarskich magnetofonów Revox.

Każdy egzeplarz powstaje wyłącznie na indywidualne zamówienie w oparciu o rozwiązania stosowane w Diamond Sound PC Reference. Aktualnie dla MAESTRO referencyjną płytą główną jest A88X z 16 GB szybkiej pamięci G.Skill, co pozwala z procesorem AMD zapewnić bardzo wydajną obsługę grafiki.

W tym referencyjnym zestawie CPU ustawiony został na 4,8 GHz, a RAM na 2,4 GHz i 2 GB z niej wydzielone zostały dla grafiki. Te ustawienia wymagają jednak dużej uwagi, by nie zblokować sprzętu.

Stosując najnowsze technologie nawiązujemy do amerykańskich do tradycji konstrukcyjnych firmy Marantz, które najlepiej łączyły w latach 70 jakość muzyczną z szerokim spektrum nowości technicznych, jakimi były wówczas transmisje stereofoniczne, zapis kwadrofoniczny oraz redukowanie szumów korektą Dolby.

Wyjście Hi-end ze złoconym złączem RCA jest dla podstawowego sygnału stereo. Pozostałe analogowe wyjścia dźwięku w standardzie 7.1 stereo nie wymagają dokładnej separacji. Bardziej istotne jest precyzyjne ustawienia poziomów dla każdego z kanałów. Zapewnia to użyty procesory dźwięku. Dzięki temu wystarczy podłączenie dobrej jakości kablami ze standardowych gnizad minjack 1/8". Kable przedłużające są do zamówienia na miarę.

Sercem Audiophile Music Server jest zamontowany w mechanicznie ustabilizowanej obudowie komputerowej procesor dźwięku wbudowany w płytę główną z wydajnym CPU. Procesor dźwięku zamontowany bezpośrednio na płycie głównej z najlepszej klasy podzespołami pracuje z precyzją 16/20/24-bit i 44,1/48/96/192 kHz. Aby zapewnić najlepszą możliwą jakości dźwięku i optymalną separację kanałów stereo, sygnał analogowy wyprowadzany jest na bazie standardu Intel HD Audio przez złocone złącze RCA (chinch). Wysokiej klasy okablowanie między złączem na obudowie i procesorem dźwięku ogranicza efektywnie przenikanie zakłóceń i powstawanie strat.

Mechaniczną stabilizację dla złącza RCA (cinch) zapewnia adapter BenOx. Wybieramy najbardziej dopracowane procesory dźwięku oraz sterowniki, które oferuje Realtek. Te procesory z właściwie dobraną jednostką centralna i zintegrowanym modułem grafiki na płycie głównej zapewniają wysoką wydajność z optymalnym i stabilnym poborem mocy, który jest niezwykle istotny przy odtwarzaniu muzyki. W modelu Maestro sugerujemy silniejszy procesor i wydajny transfer danych z twardego dysku.

PC można wyposażyć w tuner dla odbioru naziemnych nadajników radia i TV, które transmitują muzyki na żywo.

Właściciele ekskluzywnego sprzętu RTV dla kina domowego mogą również korzystać z łącza HDMI karty graficznej.

Obecnie odbiornik DVB-T i DAB+ jest urządzeniem na USB. Oferujemy zamontowanie jego we wnętrzu obudowy, by nie narażać na uszkodzenie mechaniczne, a dodatkowo można rozwiązać również problem z chłodzeniem, z którym borykaja się takie urządzenia.

Analogowo uszlachetniony PC z BenOx pozwala stosować rozwiązania, które najlepiej komponują się w eleganckim domu. Komuptery są na indywidualne zamówienie i dotyczy to również obudowy. Drewniana obudowa w stylu najlepszego amerykańskiego sprzętu Hi-FI (jak Marantz na filmiku powyżej) zapewnia PC elegancję i jeszcze lepszą wierność odtwarzania muzyki.

Na potrzeby prezentacji referencyjnego systemu korzystamy z transparentnej obudowy.

Początkowo z Windows XP planowane były obudowy HTPC, jak np te aluminiowe na zdjęciu poniżej, które dostarcza Chiftec.

HTPC najczęściej obsługiwane są przez oprogramowanie multimedialne zawarte w jednym pakiecie. Odtwarzanie filmów z muzyką wypada jednak jeszcze lepiej w trybie WASAPI z programem Light Alloy, który ma rewelacyjnie dopracowana obsługę kodeków. Bezpłatne aktualizacje oprogramowania dają na dodatek gwarancję, że będziemy mogli zawsze odtwarzać filmy z nowszymi standardami.

Do odtwarzania plików muzycznych i CD polecamy AIMP. Słuchając w pokoju gościnnym muzyki z tym programem możemy skorzystać z projektora wideo, by na ścianie wyświetlać skórę z np magnetofonem szpulowym. Ten program z odtwarzaniem WASAPI ustawionym na 32 bity i 192 kHz zapewnia najlepszą możliwą jakość dźwięku.