Audiophile Music Server Master inspirowany jest tradycjami Marantz

BienSound PC pozwala na archiwizowanie muzyki, jako nowoczesny magnetofon domowy i odtwarzanie jej z tradycyjnym zestawem Hi-Fi.

Stosując najnowsze technologie nawiązujemy do amerykańskich do tradycji konstrukcyjnych firmy Marantz, które najlepiej łączyły w latach 70 jakość muzyczną z szerokim spektrum nowości technicznych.

Marantz powstał w 1948 roku i było to związane z zaprezentowaniem monofonicznej płyty długogrającej (LP) przez Columbia Broadcasting System.

Urodzony w 1911 roku w Nowym Yorku grafik i amatorski muzyk Saul Bernard Marantz był niezadowolony ze sprzętu muzycznego dostępnego na rynku i spędził wiele godzin na konstruowaniu wzmacniacza, który by mógł odtwarzać jego cenną kolekcję płyt LP.

W latach 70 firma umiejętnie korzystała z amerykańskiego doświadczenia z jakością muzyczną z ery lamp w zastosowaniu tranzystorów i szerokiego spektrum nowości technicznych, jakimi były wówczas transmisje stereofoniczne na FM, zapis kwadrofoniczny oraz redukowanie szumów na licencji Dolby.

Póżniej pod japońskim zarządem potrzeby handlowe koncernu spowodowały, że szukano nowych dróg, jak wejście w jeszcze większe struktury Philips z imponującym zapleczem badawczym i produkcją telewizorów oraz sprzętu audio i wideo.

Marantz stał się w ten sposób bardzo obiecującą komórką łączącą amerykańskie, japoński i europejskie tradycje konstrukcyjne, ale jednocześnie stał się trybikiem ogromnej struktury z wysokimi kosztami administracyjnymi. Maratz ma nadal imponujące osiągnięcia.

Na potrzeby kina domowego zaoferowano odtwarzacz UD9004, gdzie uzyskano stosunek sygnału do szumu 125 dB. W Polsce zaoferowany został w cenie 20 tysięcy złotych.

Jego test opublikował magazyn Audio, gdzie Radosław Łabanowski na wstępie podaje

Obudowa jest bardzo wysoka, więc przednia ścianka ma dużą powierzchnię. Mimo to dodatkowe opcje ukryto pod uchylaną częścią dolnego panelu, na wierzchu widać tylko najważniejsze elementy. Choć Blu-ray jest w tym urządzeniu głównym bohaterem, to koncepcja odtwarzacza Marantz UD9004 wybiega jednak znacznie dalej, nawet poza obszar bezkompromisowej obsługi najnowszego formatu. Urządzenie nie bez powodu nosi miano odtwarzacza uniwersalnego, redefiniując przecież znane już pojęcie. Poza niebieskimi dyskami Marantz odczytuje bowiem również płyty SACD oraz DVD-Audio. DVD-Video i CD to oczywista oczywistość, a lista formatów jest jeszcze dłuższa. Na tym tle obecność kompletu przycisków do sterowania napędem nabiera nowego znaczenia; do słuchania krążków CD nie jest przecież potrzebne ekranowe menu.

http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/odtwarzacze-blu-ray/2183-marantz-ud9004