Audiophile Music Server to PC przystosowany na potrzeby właścicieli kolekcji atrakcyjnych nagrań i dobrego sprzętu do odtwarzania, by mogli w pełni relaksować się muzyką


Audiophile Music Server
uwolni każdego od reklam i pilota 

W domu najlepszy relaks z muzyką zapewnią utwory z zakupionych płyt, które mają dobrą jakość i nie będzie ich zakłócać jazgot reklam. Utwory można zarchiwizować na twardym dysku. J
est to wyjątkowo proste z CD i stosowną funkcją wbudowaną w programach do odtwarzania muzyki.  Płyty winylowe można zgrać na dysk z najwyższą jakością, jak w studio nagrań.

Unikalna kolekcja utworów na dysku pozwala przygotować sobie z pomocą myszy i klawiatury na ekranie komputera najbardziej stosowną dla danej chwili listę odtwarzania. Jest to wygodniejsze od wybierania za każdym razem utworów z pilotem lub szukania płyt na półkach.


Audiofilstwo to pasja indywidualnego polepszenia jakości odtwarzania muzyki w domowym zaciszu, która ma długie tradycje. Ulepszano konstrukcje lampowe oraz tranzystorowe, a teraz przyszedł czas na PC, by optymalnie korzystać z jego zalet.

Audiofilski Serwer Muzyki to oferta realizowana zawsze na indywidualne zamówienie. Powstała z myślą o właścicielach dobrej klasy sprzętu audio i kolekcji atrakcyjnych płyt, by nie musieli już ryzykować, że ich drogocenne nagrania ulegną zniszczeniu.  Ze swoim pieczołowicie dobranym sprzętem mogą teraz bezpiecznie i z najlepszą możliwą jakością odtwarzać muzykę zarchiwizowaną na twardym dysku.


Audiophile PC 4 Your Music
czyli komputer osobisty dostosowany do potrzeb muzyki,
a nie aplikacji biurowych

Konstrukcja jest na bazie otwartej struktury PC. To sprawia, że inwestycja jest bardziej korzystna od systemu wbudowenego, jakim jest tradycyjny sprzęt Hi-Fi. Podzespoły do PC charakteryzuje od lat duża stabilność, a jego ulepsznie zapewnia oprogramowanie, które łatwo można zaktualizować


Właściwy wybór i jakość użytych podzespołów pozwala nam stosować wypracowane w Skandynawii technologie dla profesjonalnych zastosowań ze sprzętem audiowizyjnym. Nawiązujemy do najlepszych rezultatów z wykorzystaniem technologii systemów wbudowanych (embedded) zachowując najsilniejszy atut PC, czyli otwartą strukturę.

Audiophile PC ma niezbędny szlif analogowy dla odtwarzania muzyki z krystalicznie czystego zapisu cyfrowego. Tym szlifem różni się od standardowego komputera, który jest konstrukcją uniwersalną, gdzie do podłączenia ze sprzętem audio wystarcza kabel ze złączem stworzonym z myślą o słuchawkach dousznych.


Adapter BenOx pozwala ze standardem wysokiej rodzielczości dźwięku i zestawem Hi-Fi na lepsze odtwarzanie muzyki z PC.

Otwarta struktura PC i najpopularniejszy system operacyjny dla komputerów osobistych zapewania szeroką gamę sterowników dla wszystkich dostępnych na rynku procesorów dźwięku. Pozwala to wybrać ten odpowiedni.Chwilowo Windows 8.1  jest optymalnym wyborem, by z nich korzystać z pomocą ASIO lub WASAPI.  Najnowsze okienka nie są gorsze, ale prace rozwojowe jeszcze trwają i trudno jest zagwarantować optymalną konfigurację.

Zgodny ze standardem Intel HD Audio adapter BenOx pozwala budować audiofilskie PC z niezawodnością szwajcarskich magnetofonów Revox i elegancją duńskiego B& oraz wszechstronnością legendarnych amerykańskich konstrukcji Marantz, a także brytyjską-norweską prostotą NAD.

Czemu łączyć PC audiofilskim kablem ze sprzętem Hi-Fi ? 

Dobrym przykładem jest tu widowisko taneczno-muzyczne z 1978 roku, którego nikt nie może już zobaczyć na żywo. Coś tak wyjątkowego, jak Dancin w reżyserii nieżyjącego od lat Boba Fosse, który jest także twórcą filmu Kabaret można natomiast odtworzyć jak na żywo z komputerem podłączonym przez BenOx do zestawu Hi-Fi. Odtwarzanie tego na laptopie nie jest prawdziwym przeżyciem, jak obejrzenie filmu z Audiophile PC Maestro. Na niewłaściwym komputerze ci wspaniali tancerze wydają się poruszać na innej planecie, a cudowne zgranie rytmu i wspaniała technika tańca są mało widoczne.

Z całą pewnością są inni, którzy to widowisko wystawiają np w Nowym Jorku i można tam pojechać, by to zobaczyć ale nie wiemy czy widowisko będzie tak dobre. Utwór Sing, sing, sing, który napisał Benny Goodman i w hołdzie dla niego Fosse przepięknie wkomponował w to widowisko klarnet można zawsze ponownie wykorzystać. Tą piosenkę w oryginale śpiewa Louis Prima, o którym niewiele osób dziś wie, ale każdy ambitny perkusista zna ten utwór w wersji Geńka Krupy. Tu Bob Fosse genialnie wkomponował perkusję w taniec. Ponowne wystawienie widowiska lepiej jednak potraktować jako coś nowego, by nie być zawiedzonym. Natomiast rozwój technologii pozwala nam zobaczyć oryginał w domu, podobnie jak kiedyś słuchano Hi-Fi. Trzeba tylko pamiętać, że standardowy komputer nie jest zbudowany na potrzeby muzyki.

Na polskojęzycznym forum programu AIMP jeden z użytkowników podzielił się swoimi przyzwyczajeniami z nim do słuchania muzyki z Internetu "wiedziałem co dzieje się w świecie muzycznym". W tym celu świetnie sprawdza się Brodcasted Music PC Reciver


Audiophile Music Server
na zamówienie w 3 wersjach

AMS - MASTER dla aktywnie pasjonujących się muzyką

AMS - MAESTRO do pokoju gościnnego melomanów 

AIMP Sound PC dla właścicieli kolekcji płyt wyłącznie na CD

Jest to oferta projektu Diamond Sound PC, który powstał w znanym z muzycznych tradycji Sopocie, Tu powstaje na zamówienie audiofilski serwer w wersji Master i Maestro  a prace z Reference prowadzone są w Sztokholmie, gdzie planowana jest także oferta z autorskim desing. Wykonujemy też "doszlifowanie" dostarczonego przez klienta PC, ale generalnie przy zakupie nowego komputera dobór właściwych podzespołów jest bardziej rentowny.

Projekt Diamond Sound PC powstał w ramach kooperacji spółki EZ Poland z cenionym od wielu lat przez mieszkańców Sopotu salonem komputerowym. Inspiracją były prace z systemami widokonferencyjnymi i projekty w Trójmieście i Sztokholmie z komputerową obróbką różnego typu demo dla muzyków. gdzie okazało się, że dla krystalicznie czystego zapisu cyfrowego i transmisji niezbędny jest "analogowy szlif" PC.

Zapraszamy instytucje do korzystania z naszych usług


Specjalnie przystosowana wersja Diamond Sound PC Reference z Windows 10 i tunerem dla odbioru cyfrowego radia DAB+ znajduje już w Polsce zastosowanie podczas spotkań klubu SiestaTime w Dworku Sierakowskich w Sopocie. PC podłączony jest do systemu PA, by w lato relaksować się z muzyką w ogródku z plażowym piaskiem i leżakami, a w pozostałe pory roku w kameralnej salce. Tego typu instalacje, ale z innymi rozwiązaniami technicznymi planowana są także w np Cafe Zaścianek przy placu Trójki Polskiego Radia w Sopocie, czy też w kawiarence Lalek w Białymstoku, po sąsiedzku z Filharmonią i Operą Podlaską.


W Let's Art Cafe w budynku Państwowej Galerii Sztuki pokazano film z obrazem w jakości HD 1920x1080 i 32 bitowym dźwiękiem. Podłączenie Diamnomd Sound PC z aktywnymi kolumnami Philips Motional Feedback Speakers zapewniła rewelacyjny dżwięk. Taki szczegół techniczny był mniej istotny dla gości, ale "złapali" kontakt z filmem, bo osoby na ekranie zdawały sie być z nimi na miejscu.
 
Podobne możliwości zaoferowaliśmy np dla Muzeum Polskiego Rock & Roll, by unikalne nagrania były archiwizowane i odtwarzane w specjalnie przystowowanym komputerze.

soundpc.art.pl