Audiofilski serwer muzyki dla właścicieli kolekcji atrakcyjnych nagrań i dobrego sprzętu do odtwarzania, by w pełni relaksowali się muzyką


Audiophile PC pozwala na archiwizowanie muzyki, jako nowoczesny magnetofon domowy i odtwarzanie jej z tradycyjnym zestawem Hi-Fi


Audiofilski Serwer Muzyki to oferta realizowana na indywidualne zamówienia właścicieli dobrej klasy sprzętu audio i kolekcji atrakcyjnych płyt, by nie musieli już ryzykować, że ich drogocenne nagrania ulegną zniszczeniu.  Ze swoim pieczołowicie dobranym sprzętem mogą bezpiecznie i z najlepszą możliwą jakością odtwarzać muzykę zarchiwizowaną na twardym dysku.


Audiophile PC 4 Your Music
czyli komputer osobisty dostosowany
do potrzeb muzyki,
a nie aplikacji biurowych


Audiofilstwo to pasja indywidualnego polepszenia jakości odtwarzania muzyki w domowym zaciszu, która ma długie tradycje. Ulepszano konstrukcje lampowe oraz tranzystorowe, a teraz przyszedł czas na PC, by optymalnie korzystać z jego zalet.


Właściwy wybór i jakość użytych podzespołów pozwala nam stosować wypracowane w Skandynawii technologie dla profesjonalnych zastosowań ze sprzętem audiowizyjnym. Nawiązujemy do najlepszych rezultatów z wykorzystaniem technologii systemów wbudowanych (embedded) zachowując najsilniejszy atut PC, czyli otwartą strukturę.

Audiophile PC ma niezbędny szlif analogowy dla odtwarzania muzyki z krystalicznie czystego zapisu cyfrowego. Tym szlifem różni się od standardowego komputera, który jest konstrukcją uniwersalną, gdzie do podłączenia ze sprzętem audio wystarcza kabel ze złączem stworzonym z myślą o słuchawkach dousznych.Adapter BenOx pozwala ze standardem wysokiej rodzielczości dźwięku i zestawem Hi-Fi na lepsze odtwarzanie muzyki z PC.

Najpopularniejszy system operacyjny zapewania szeroką gamę sterowników dla wszytskich dostepnych na rynku procesorów dźwięku, co pozwala wybrać ten odpowiedni. Chwilowo Windows 8.1  jest optymalnym wyborem, by z nich korzystać z pomocą ASIO lub WASAPI.

Czemu łączyć PC audiofilskim kablem ze sprzętem Hi-Fi ? 

Dobrym przykładem jest tu widowisko taneczno-muzyczne z 1978 roku, którego nikt nie może już zobaczyć na żywo. Coś tak wyjątkowego, jak Dancin w reżyserii nieżyjącego od lat Boba Fosse, który jest także twórcą filmu Kabaret można natomiast odtworzyć jak na żywo z komputerem podłączonym przez BenOx do zestawu Hi-Fi. Odtwarzanie tego na laptopie nie jest prawdziwym przeżyciem, jak obejrzenie filmu z Audiophile PC Maestro. Na niewłaściwym komputerze ci wspaniali tancerze wydają się poruszać na innej planecie, a cudowne zgranie rytmu i wspaniała technika tańca są mało widoczne.

Z całą pewnością są inni, którzy to widowisko wystawiają np w Nowym Jorku i można tam pojechać, by to zobaczyć ale nie wiemy czy widowisko będzie tak dobre. Utwór Sing, sing, sing, który napisał Benny Goodman i w hołdzie dla niego Fosse przepięknie wkomponował w to widowisko klarnet można zawsze ponownie wykorzystać. Tą piosenkę w oryginale śpiewa Louis Prima, o którym niewiele osób dziś wie, ale każdy ambitny perkusista zna ten utwór w wersji Geńka Krupy. Tu Bob Fosse genialnie wkomponował perkusję w taniec. Ponowne wystawienie widowiska lepiej jednak potraktować jako coś nowego, by nie być zawiedzonym. Natomiast rozwój technologii pozwala nam zobaczyć oryginał w domu, podobnie jak kiedyś słuchano Hi-Fi. Trzeba tylko pamiętać, że standardowy komputer nie jest zbudowany na potrzeby muzyki.

Na polskojęzycznym forum programu AIMP jeden z użytkowników podzielił się swoimi przyzwyczajeniami z nim do słuchania muzyki z Internetu "wiedziałem co dzieje się w świecie muzycznym". W tym celu świetnie sprawdza się Brodcasted Music PC Reciver


Audiophile Music Server
na zamówienie w 3 wersjach


Jest to oferta projektu Diamond Sound PC, który
powstał w znanym z muzycznych tradycji Sopocie, Tu powstaje na zamówienie audiofilski serwer w wersji Master i Maestro  a prace z Reference prowadzone są w Sztokholmie, gdzie planowana jest także oferta z autorskim desing. Wykonujemy też "doszlifowanie" dostarczonego przez klienta PC, ale generalnie przy zakupie nowego komputera dobór właściwych podzespołów jest bardziej rentowny.Projekt Diamond Sound PC powstał w ramach kooperacji spółki EZ Poland z cenionym od wielu lat przez mieszkańców Sopotu salonem komputerowym. Inspiracją były prace z systemami widokonferencyjnymi i projekty w Trójmieście i Sztokholmie z komputerową obróbką różnego typu demo dla muzyków. gdzie okazało się, że dla krystalicznie czystego zapisu cyfrowego i transmisji niezbędny jest "analogowy szlif" PC.


Zapraszamy instytucje do korzystania z naszych usług


W Let's Art Cafe w budynku Państwowej Galerii Sztuki pokazano film z obrazem w jakości HD 1920x1080 i 32 bitowym dźwiękiem. Podłączenie Diamnomd Sound PC z aktywnymi kolumnami Philips Motional Feedback Speakers zapewniła rewelacyjny dżwięk. Taki szczegół techniczny był mniej istotny dla gości, ale "złapali" kontakt z filmem, bo osoby na ekranie zdawały sie być z nimi na miejscu.
 
Podobne możliwości zaoferowaliśmy np dla Muzeum Polskiego Rock & Roll, by unikalne nagrania były archiwizowane i odtwarzane w specjalnie przystowowanym komputerze.

soundpc.art.pl