کتابهای توصیه شده توسط استاد جهت مطالعه عموم به ترتیب زیر:

   (دانلودـ دائرةالمعارف عرفانی (۶ جلد

1379  (Theosophy of Apocalypse)(دانلود- آخر الزمان شناسی‌ عرفانی (رساله نجات

 دانلود- چه باید کرد (دستور العملی در آداب بهزیستی و هدایت آخر الزمان) 1379

(The concept of conception) دانلود- در جستجوی عقل-در جستجوی معنا- از آثار منتشر نشده استاد علی اکبر خانجانی

    1394 (The apocalypse of family)(دانلود- آخرالزمان خانواده (تمدن بچه ننه

1392 (Womanly self-knowledg)(دانلود- فریاد زن (خود شناسی‌ زن آخر الزمان

  11392 (Eternal Now)(دانلود- ذکر (روش شناسی‌ قرآن در خلق جدید انسان

1392 (Principles of practical Theosophy) دانلود- مبانی عرفان عملی

  1392 (Secret of the time) دانلود- راز دهر

   1392 (The secrets of human reversality)(دانلود- قیامت نامه (اسرار واژگون سالاری بشر

1394 (Earthy paradise) (دانلود- ارض ملکوت و فرج امام زمان(عج

1394  (The absolute mereiful seience) دانلود- علم رحمت مطلقه-خلقت رحمانی و خلقت رجمانی

 دانلود- اسرار صلوة (فلسفه نیایش) 1387

 دانلود- زندگی ماوراء طبیعی من- نظری بر اسفار سبعه زندگانیم-جدید 1393

 دانلود کتابهای فوق در یک فایل زیپ
   توجه!

لطفا توجه فرمایید : قابل ذکر است که استاد خانجانی خودشان در فضای مجازی هیچ فعالیتی ندارند و هیچ وبلاگ و وب سایتی را اداره نمی کنند همانطور که حتی ایمیلی ندارند . این سایت را عده ای از علاقه مندان آثارشان به مسئولیت خود راه اندازی کرده اند و از طریق این سایت هیچ نوع تماسی با ایشان ممکن نیست.

   توجه!

بدینوسیله به عرض خوانندگان این مجموعه آثار می رساند که امکان پاسخگوئی به نامه های شما وجود ندارد همانطور که امکان دیدارتان! اگر از جمله مؤمنین باشید با مطالعه دقیق آثار و عمل حتی الامکان به معارف آن، شما را در امر هدایت و رفع گرفتاریها یاری می کند انشاءالله. یک نکته از این معنا گفتیم و همین باشد.

   توجه!

شدیداً توصیه می شود که این مجموعه آثار را بطور مکتوب مطالعه فرمائید. مطالعه پای میز رایانه، مطالعه در معیت شیطان است و چه بسا به فهم واژگونه معارف منجر می شود. بدانید بمیزانی که این معارف عقلاً فهم شده و قلباً تصدیق و باور می شوند مشکلات درونی و برونی بتدریج بطرزی معجزه وار حل و فصل می گردند و فرد بر زندگیش احاطه می یابد و از جبر های زمانه رها می گردد. هنوز هم سرلوحه حکمت ما اینست: تصدیق کنید تا نجات یابید!

********** www.khanjany.net**********

پیامی از استاد خانجانی

 

به مناسبت انتشار مجموعه آثارشان

 

(راهنمای مطالعه مجموعه آثار استاد خانجانی)

 

بسم اللّه النور

 

سلام و تبریک و شفاعت و نور محبت خداوند خالق بر همه انسانها در همه جای جهان خاصه بر شما عزیزان مخاطب.

مجموعه ای که پیش روی دارید حدیث نفس این بنده با خویشتن است و با خدای خویش و با نفس واحده همه انسانهای تاریخ تا به امروز و پایان جهان. در حال نگارش این آثار بنده هرگز به فکر انتشار آن نبوده ام زیرا این نجوای من در جستجوی خدای خویشتن است و در حقیقت جمله آثار بنده نامه های من به خداست و پاسخ خدا به من.

این اواخر بعضی از دوستان در انتشار این مجموعه اصرار ورزیدند و بنده هم بدون هیچ چشم داشتی این مجموعه را تحویلشان دادم تا در اختیار مردم قرار بگیرند. بنابراین این مجموعه آثار بکرند و از هیچ سانسور قانون یا عرف و شرع نگذشته اند و لذا ملاحظه ای هم در میان نبوده است.

بنابراین پرواضح است که هیچ فرد یا گروه خاصی مخاطب بنده نبوده است که قصد تکریم یا تحقیرش در کار بوده باشد 

بنده کل خداجوئی پنجاه ساله ام را نوشته و در اختیارتان قرار داده ام و در واقع کل زندگی ام را نگاشته ام و به امانت در نزد شما نهاده ام تا در حضور خداوند هر طور که می خواهید قضاوت کنید . اگر هر انسان عالم یا عامی زندگی خود را صادقانه بنویسد و در اختیار مردم قرار دهد هر انسانی مبدل به پله ای از نردبان تکامل برای سائرین خواهد بود و بشریت تبدیل به نردبانی بسوی خدا خواهد شد و هیچ انسانی خطاهای دیگران راتکرار نخواهد کرد و در اینصورت بشریت رشد و تعالی معجزه آسائی خواهد نمود.

از درستی های من پیروی کنید و از خطاهایم عبرت گیرید. اگر از مطالعه این مجموعه به خیری رسیدید ما را هم دعا کنید و اگر چیزی نیافتید ما را عفو فرمائید.

این مجموعه آثار سرگذشت و آئینه ظاهر و باطن زندگی انسانی است که از کودکی تا به امروز به مدت پنجاه سال جز در راه خدا و رسیدن به او کار و بار و فکر و برنامه ای نداشته است و در این راه به آب و آتش زده و هر مذهب و مسلک و هر خانه و شهر و دیاری را زیر پا نهاده و تمام دنیایش را در این راه فداکرده است ولی بالاخره او را یافته است و لذا از تجارت خویش شادمان است. این مجموعه آثار را به رایگان در اختیار دوستان قرار داده ام تا رایگان در اختیار مردم قرار دهند بنابراین هر هزینه ای در این انتقال مربوط به ناشران و مراکز پخش است.

عزیزان من هر که خالصانه خدا را جستجو کند حتماً خواهد یافت همانطور که خودش وعده نموده است که «مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم.» قرآن کریم – و « هر که جستجو کرد مرا یافت مرا» حدیث قدسی.

ای عزیزان من بپزهیزید از تقلید صوری از راه و روش من که حتی تقلید از انبیاء و امامان نیز باعث ضلالت است بلکه از رهاورد این سفر که معارف و حقایق و مکاشفات عرفانی در زندگی روزمره است بهره جوئید و این عناصر را در زندگی خود وارد کنید که در اینصورت چه بسا بسیار سریعتر و آسانتر از بنده به حق برسید و از راهی که بواسطه اینجانب کشف شده و هموار گردیده است بهره جوئید بی آنکه یک هزارم از مشقاتی را که بنده داشته ام داشته باشید.

پس ای عزیزان بجوئیدش که جز این جستجو، به مقصد نمی رسد. و هیچکس در این جستجو پشیمان نشد. بهر طریقی که می توانید او را بجوئید و بسویش گامی بردارید که اینست توشه حیات آخرت.

هر یک از حقایقی که در این مجموعه می یابید بمانند فرشته ایست که با سوار شدن بر بالهایش می توانید ره صد ساله خداجوئی را یک شبه طی کنید. بنده با دست خالی و بی هیچ یار و یاوری و از صفر آغاز کردم ولی شما اینک سرمایه ای لامتناهی در دست دارید که در اندک مدتی به یاری آن باید بتوانید حتی مرا هم پشت سر بگذارید. پس مبادا پندارید که شما هم قرار است این راهی را که من آمده ام از سر بگیرید و تکرار کنید هرگز چنین نیست. مراقب تقلید و تلقین های آگاه و ناخودآگاه و توهمات و همذات پنداریهای مالیخولیائی در خود باشید که نجوا و القای شیطان است. براستی که بقول رسول اکرم ص به تعداد انسانها بسوی خداوند راه وجود دارد فقط مراقب باشید که بر راههای دوزخی و برزخی و اسفل السافلینی وارد نشوید. و نیز از این وسوسه شیطان بر حذر باشید: وسوسه عارف شدن! که سلطان عارفان علی ع فرمود: هیچکس به قصد عارف شدن، عارف نشده است! ولی هر که درد آدمیت یافت و این درد زایمان او را به نعره و فغان از نفس خودش رساند به نور معرفت از بطن خودش متولد می گردد و این سرآغاز خلق جدید انسانی است و ورود به اصحاب اعراف و حلقه عارفان حق! و بدان که عارف شدن، آدم شدن است نه خدا شدن!

بنده آنگونه که باید او را خالصانه جستجو نکردم و دوران جوانی ام را بسیار هدر دادم و جستجو گری خود را به دنیا و هوای نفس آلودم. شما از من عبرت بگیرید و از آغاز نوجوانی این جستجو را آغاز کنید و هر چه که از عمرتان بگذرد غل و زنجیرهای دنیا بیشتر می شود و این جستجو را سخت تر می سازد. هرچند هر گاه که آغاز کنید او بس مهربان و ره گشا است.

او را بجوئید و در لحظه لحظه زندگیتان بجوئید و با زندگی بجوئید و نه در خارج از گود زندگی. او در زندگی است و خود زندگی است و لذا او را در جای دیگری نخواهید یافت. او را در خاک و آب و در خلوت و جمع، در خواب و بیداری و زمین و آسمان جستجو کنید. او را بجوئید و دیدارش را در همین دنیا بخواهید که اینست صراط المستقیم. به شما قول شرف می دهم که قصد دیدارش کنید حتماً دیدارش خواهید کرد به همین آسانی.

بنده جستجو کردم او را ولی او را نیافتم ولی این او بود که مرا یافت و آنگاه من او را یافتم و دیدار کردم.

ای عزیزان به کمتر از دیدارش قانع مباشید که مبتلا به شرک و نفاق و بطالت و گمراهی می شوید. دین خالص یعنی دینی که دیدار جمالش را در همین دنیا طلب می کند. این تنها نیتی از دین است که هر شرکی را می زداید .

ای عزیزان من او را جستجو کنید و به دیدارش بشتابید که او هم در انتظار دیدار شماست و بسیار بیشتر از شما مشتاق دیدار شماست این دیدار درب نجات دنیا و آخرت شماست . ای عزیزان من دین خدا را کمتر از این مگیرید که در شأن انسانیت شما نیست که اسلام دین معراج است و مسلمانی دین لقاء الله .

به تجربه دریافتم که از مطالعه آثارم هر کسی بنوعی دچار خیر و برکات عظیم معنوی و روحانی و حتی دنیوی شده است. این امر به اصرار و یاری دوستان، ما را بر آن داشت که از طریق اینترنت آثارم را در اختیار هموطنان قرار دهم. همین امر متقابلاً اشتیاق خوانندگان را تشدید نمود و برخی از همین خوانندگان دست اندرکار انتشار مجموعه آثارم بصورت لوح فشرده شدند.

اگر نتایج حاصله از مطالعه این آثار بطور یقین بدستم نیامده بود هرگز راضی به انتشارشان نمی شدم زیرا می دانم که آثاری آتشین و تیز و تند و چه بسا بیرحمند و گوئی نتایج خیر حاصل از مطالعه این آثار هم اتفاقاً ناشی از این ویژه گی است. پس پیشنهاد می کنم که در مطالعه این آثار صبور بمانید و خود را از برکاتش محروم مسازید . هر چند که در حال مطالعه به بنده فحش می دهید و لعن می کنید، بکنید هیچ عیبی ندارد چون شما را دوست می دارم ولی بخوانید و باز هم بخوانید و جسور و دلیر باشید و از سوختن و زیر و رو شدن مهراسید که هر چه خاصیت نیکوست از همین روست.

عزیزان من قهر موجود در این قلم از غایت عشق به انسان و عزّت و خدایگونگی انسانی است که به فلاکت دچار شده است. آنچه که تحقیر شده است انسان نیست بلکه بدبختی ها و تاریکی ها و اجنه و شیاطین هستند که انسان امروز را به فلاکت کشیده اند . این جهل مدرن و دجالیتها مقدس نمایند که رسوا و باطل شده اند تا انسان نجات یابد . پس عزیزان من شیطان را مستمراً لعنت کنید و بخوانید و سعی کنید هر رساله ای را به تمام و کمال بخوانید و سپس همه این مجموعه را بخوانید زیرا گزارشی از یک سفر مادام العمر است پس این راه را تا به آخر طی کنید و نیمه کاره رها مکنید که دچار قضاوت ناحق و گمراهی شوید. این مجموعه آثار یک سفر نامه کامل از خود تا خداست. و همه ما خواه ناخواه مسافر قیامت و لقاءالله هستیم پس بگذار تا در تجلیات ناسوتی از او دیداری داشته باشیم تا در دیدار قیامت کبرایش مگوئیم :«ای کاش خاک می بودیم»و آنگاه خود را در آتش سرنگون سازیم.

پس این یک نقشه راه است و گزارشی کامل از سفر دیدار خداست . از این نقشه بهره گیرید ضرر نمی کنید.

بگذار اعتراف کنم هر چند که حمل بر خود ستائی ام باشد. که چنین سفرنامه کاملی به زبان زمینی و عامیانه از سفر سیر الی الله هرگز در تاریخ معرفت بشری سابقه نداشته است الا معراجنامه پیامبر اکرم ص که از قلمرو فرهنگ مسلمانان خارج مانده است چه بسا به این دلیل که مطالعه اش را برای مسلمانان موجب کفر می پندارند. این اراده پروردگار مهربان بود که بنده همه مراحل سفرم را مرحله به مرحله در طی بیست سال بنگارم تا در اختیار شما قرار گیرد. و لذا شما به آسانی در مطالعه این آثار متوجه حالت جذبه و خلسه و مدهوشی فوق زمینی من خواهید بود. یعنی بنده اکثر این رساله ها را در حین سفر و پروازم نوشته ام و لذا مطالعه آنها اکثرآً برای خود بنده شگفت آور و بدیع بوده است. من نخستین کسی بوده ام که از مطالعه آثارم حیرت زده بوده و تعلیم یافته ام و وقایع سفر را به یاد آورده و تبدیل به معرفت ساخته ام.

آنانکه برخی از این سفرنامه های عرفانی و روحانی برجا مانده از برخی عرفا را مطالعه کرده اند می دانند که فهمشان تا چه حدی ثقیل و محتاج قرنها تفسیر بوده است و تاکنون هنوز هم بجز انگشت شماری از آن سر در نمی آورند مثل ارداویرافنامه، اسفار اربعه، کمدی الهی دانته، فتوحات مکیه ابن عربی و اسرار نامه روزبهان  و مثنوی مولوی و منطق الطیر عطار و اپانیشادها و غزلیات حافظ که سراسر استعاره و ایهام و راز بافی و قصه پردازی است و به زبانی بغایت تخصصی که فقط برای فهم ادبی آن نیازمند عمری تحصیلات در رشته ادبیات و زبان و فلسفه و تفسیر و تاریخ هستیم.

ما بس ساده نگاشته ایم و امید است که شما ساده نگیرید تا نهایتاً حق را به افسانه پردازان و اسطوره سازان و شاعران و قصه بافان ندهیم. پس به فهم و ادراک خود تردید مکنید و چون آسمان را به زمین آورده و ماورای طبیعت را در طبیعت نشان داده ایم انکار مکنید تا خداوند را دوباره به پشت بام آسمان بر نگردانید .

ما در مجموعه آثارمان آشکارا دعوی کرده ایم که برای نخستین بار عرفان را از عرش به فرش آورده ایم و حکمت و معماهای فلسفی را امّی و عامیانه ساختیم و حقایق عرفی و شرعی را در معارف عرفانی نمایانده ایم و معارف قرآنی را در جهان مدرن تعین بخشیده ایم و عرفان عرف را تبیین کرده و در اختیار هر فرد عامی و امّی نهاده ایم. این همه از برکات حق بوده است پس این برکات و نعمات الهی را کفران مکنید و نقد کرامت الهی را به نسیه آسمانی فرافکنی ننمائید و خودتان را باور کنید و بیش از این دست از تحقیر روح خود بکشید شما صاحب روح خدا هستید و با چشم این روح می توانید خدا را دیدار کنید. این حق را باور کنید. تمام تلاش بنده در این مجموعه جز این خودباوری نبوده است. هر کجا که می سوزید این حقارتهاست که می سوزد پس بگذارید تا بسوزد تا بال پرواز بیابید و باور کنید که خدا با شما و در شماست و غیر شما نیست. 

آنجا که ارزشی به چالش گرفته شده و پوچ شده است ارزشی نابتر از خراباتش سر بر آورده است. آنجا که یک باور مقدس بیهوده گردیده است باوری مقدس تر رخ نموده است. آنجا که خدای خیال و ذهن بی بنیاد گشته است خدای زندگانی و جمال پیش روی نهاده شده است. بسیاری از مفاهیم و ارزشهائی که ابطالش عیان شده مدتهاست که در دل و جانمان بیهوده گردیده و ما بیهوده گی اش را به عرصه معرفت آورده ایم و حق ابطالش را بیان کرده ایم. ما هیچ حقی را پوچ نساخته ایم بلکه پوچی بسیاری از باطل های حق نما را آشکار کرده ایم. پس تاب تحمل این پوچی نهان را که عیان گردیده داشته باشید تا به ارزش حقیقی نائل آئید. به لحاظ اخلاقی و معنوی آنچه که در آثار ما روی نموده رسوائی ارزشهای منافقانه و ریائی است. آنچه که در آثارمان رسوا شده و خراباتش پدید آمده است نه ارزش و اخلاق و معنویت و مذهب و باورهای مقدس بلکه ارزش نمائی رسوا شده است و نفاق براندازی شده و بسیاری از تضادهای درون، برون افکنی شده و لذا ثقل عظیم تاریخ معنا و مذهب و اخلاق به عرصه قیامت آمده است که « قیامت آنروزی است که نهان آدمی عیان می شود و سعادتمند کسی است که آنچه را که می بیند تصدیق کند و بخدا پناه برد و بدبخت کسی است که انکار می کند و بر دوزخ و عذاب الهی وارد می شود » قرآن کریم.

اینست که سرلوحه همه شعارهای ما در این مجموعه آثار اینست: تصدیق کنید تا نجات یابید ! پس چنین کنید تا نجات و رستگاری روح خود را به عینه تجربه و باور کنید.

این مجموعه آثار گزارشی از دوزخ و برزخ و بهشت و رضوان الهی است گزارشات دوزخی مسلماً آتشین است تحملشان کنید تا از آن رها شوید. و گزارش برزخی هم پوچ کننده و در یک کلام پاک کننده است  ولی گزارشات بهشتی و رضوانی تماماً عاشقانه و مستی زاست و روح را به پرواز می آورد. بدون مطالعه دوزخ و برزخ قدرت ورود و درک معارف بهشتی را ندارید در خودشناسی دوزخی از دوزخ نفس پاک می شوید و در خودشناسی برزخی از برزخ نفس رها می شوید و آنگاه بر بهشت نفس وارد می شوید که در حضور پروردگارید. اگر مجموعه آثارم را بر حسب تاریخ تألیفشان مطالعه کنید این سه مرحله دوزخی و برزخی و بهشتی را در خواهید یافت.

امیدوارم از آن جماعت نباشید که معما چو حل شد و آسان گردید به سهل و سهو و بازی و ریشخند گیرید و از آن بگذرید. این غایت جهل در قبال لطف و رحمت و محبت خداست  و رحمتی ماندگارتر و رهائی بخش تر از نور معرفت نیست که در دسترس باشد. در این مجموعه آثار تقریباً همه معماهای لاینحل و مفهوم ناشده تاریخ فلسفه و حکمت و عرفان و تصوف و امامت و نبوت و وحدت وجود به عامیانه ترین زبان و منطق ، رمزگشائی و تبیین شده است بی آنکه از عمق و قداست و اعتلای مفاهیم کاسته شده باشد این قدر را به عبث نگیرید و این رحمت و گشایش رایگان و بی مزد و منت را هدر ندهید و انکار مکنید که پشیمان خواهید شد.

هزاران انسان سرگردان و بی هویت در مطالعه این آثار نجات یافته است و هزاران انسان بیمار جسمی و فکری و روانی بخودآمده و شفا یافته است و هزاران سالک دچار جهش روحانی گردیده است. امیدوارم شما هم از این جماعت باشید انشاءالله.

در یک کلام مجموعه آثار ما چیزی جز « آخر الزمان شناسی » نیست و این به مثابه فرهنگ ظهور ناجی موعود و فرهنگ قیامت است و عین قیامت شناسی. این همان فرهنگ لقاءالله است. و آماده گی فکری و روانی و متعاقباً مادی و معنوی جهت ظهور است که اگر اهل و طالب باشی این ظهور و دیدار را قبل از ظهور موعود و جهانی درک خواهی کرد و در غیر اینصورت این امید و ایمان و نور معرفت و شوق حتی پس از مرگ همان نور هدایت و توشه آخرت شما خواهد بود و می دانیم که با قیامت همه اموات احیاء خواهند شد و با همان هویتی که از دنیا رفته اند با قیامت مواجه خواهند شد. پس این فرهنگ هرگز هدر رفتنی نیست بلکه تنها فکر و فرهنگ ماندگار و جاودانه است. این همان نور است. امر ناجی موعود و قیامت و آخرالزمان و ظهور امری مختص شیعه نیست و در همه مذاهب حقه حضور دارد ولی برای شیعه در رأس و محور همه اعتقاداتش قرار دارد. امروزه انسان بدون نور امید به این ظهور انسانی، تسلیم و تباه و هلاک شده و پوچ و بلکه مرده است به لحاظ روح.

نور همان عرفان است و انسان بدون عرفان، انسانی ظلمانی است. و عِرفان ما عرفان آخرالزمان و قیامت و لقاءالله است و عرفان الساعه است و عرفان هم اکنون است عرفان زندگی است عرفان عهد بوق نیست عرفان هزاره سوم است. عرفان واقعه است و عین واقعیت است و لذا عرفان شعر و شعار و استعاره و مثال و حکایت و اسطوره و ایهام و سمبل ها نیست. عرفان حق است حقی که عین واقعیت انسان امروز است. عرفان بمب و ایدز و اعتیاد است، عرفان تکنولوژی و لیبرالیزم است، عرفان جنون و خودکشی و جنایت است، عرفان خفقان و ترور است، عرفان انقلاب است، عرفان انسان است و نه عرفان از ما بهتران و عرش نشینان، عرفان خانه بدوشان است. عرفان ما، عرفان دوزخیان و برزخیان هم هست و نه فقط آنان که سحرگاهان با ملائک باده مستانه می زنند. بلکه عرفان اکثریت بشری که شبانه روز خون دل می خورند و چرک و فساد و سقر می نوشند و آتش استفراغ می کنند. عرفان هروئینی ها و کراکی ها و همجنس بازان و بیماران اسکیزوفرنیا و ف و ا ح ش و دزدان و جانیان و زندانیان و مطرودین و تنهایان و کارتون خوابها و خودسوزان است. و این ویژگی عرفان آخرالزمان است که دوزخ آشکار شده است.

و بخشی عظیم از این آثار، عرفان اهل دوزخ است . برای عشق به حقیقت انسان و عطش نجات مردمان از این آتش، دل به دوزخ زدیم و پانزده سال بعد که از آن سوی طبقه هفتمش سر بر آوردیم دیدیم که هیچ اثری از ما در این جهان باقی نمانده است. فهم و جان و تنی با هزاران جراحت و چرک و فساد باقی مانده از آثار دوزخ و خیانت دوزخیان. تک و تنها بیمار و بر آستانه فنا. جمع حیات و هستیم را بر تاق نیستی زدم تا از اسرار انسان با خبر شدم و اینست آن نبأ عظیم.

پس این مجموعه آثار حاصل چنین سفری است و شاید پر هزینه ترین سفری باشد که کسی در این دوران بدان نائل آمده است که در پایان این سفر جز خدا برایش باقی نمانده است و خود خداوند شاهد حقیقی این آثار بدست بنده بوده است و اگر در جای جای این آثار خود را جز با خداوند روبرو نمی یابید احساسی کاملاً درست است. پس به همو پناه برید در این قیامت نامه تا از جمله سعادتمندان باشید. پس انکار مکنید هر آنچه را که در خود می یابید. این آثار همچون کاخ آئینه هاست که خود را در همه سو دیدار می کنید  انکار مکنید تا رستگار شوید. تصدیق کنید تا نجات یابید و مورد مغفرت و الطاف الهی قرار گیرید . به شرط اینکه فقط معارف و حقایق بهشتی و رضوانی را از خود نبینید و آن حقایق تلخ و سیاه دوزخی و برزخی و اسفل السافلینی را در سائر مردمان و دشمنان خود! که این نگاهی ابلیسی است و جز بر خسران و ضلالت و رسوائی نمی افزاید درست مثل خود قرآن!

توصیه می‌کنیم برای مطالعه مجموعه آثار از این کتابها آغاز کنید: دایره معارف عرفانی، بارنداز حکمت، حق بودن، مجموعه مقالات عرفانی و پدیده شناسی‌ عرفانی. 

و توصیه آخر به شما عزیزان اینست که زکات معرفت را فراموش مکنید یعنی از معرفی و انتشار این آثار و معارف به دیگران دریغ مکنید که این یک وظیفه واجب الهی است که مهمترین میراث انبیای الهی برای ماست یعنی امر به معروف و نهی از منکر که متأسفانه به حساب فروع دین رفته است در حالیکه یکی از مهمترین شاخه های نبوت است که از اصول دین می باشد. برسانید تا برسید! «و اما نعمات پروردگارت را برای دیگران بازگو کن» قرآن کریم- و نعمتی برتر از نور معرفت و هدایت نیست! در اشاعه و توسعه حقیقت در میان مردمان است که حقیقت در دل و جانت اشاعه و توسعه می یابد و ریشه می دواند و قلبی می شود و تو را هدایت می کند. زیرا این معارف، برترین نور رحمت خدا در آخرالزمان است که به تو رسیده است پس این رحمت را به دیگران هم برسان و به دیگران رحم کن همانطور که خداوند تو را مشمول رحمت خود قرار داده است. «رحم کن تا رحم شوی» علی ع-

والسلام

علی‌اکبر خانجانی

*****************************

 مجموعه آثار بر اساس تاریخ تألیف :


1360(THE LITTLE BLACK FISH)(دانلود ۱- ماهی سیاه کوچولو(ادامه داستان

1360(IS IS IS?)(دانلود ۲- است ، است؟(نجوایی با دل خویشتن

1360-1364(دانلود ۳- غزل هستی‌(مجموعه اشعار

1360-1375(دانلود ۴- غزل عشق(مجموعه اشعار

1360(THE BOOK OF THINGES)(دانلود ۵- کتاب چیزها(فلسفهٔ وجودی اسلام

1371(A REPORT ABOUT THE LAST SITUATION)(دانلود ۶- گزارشی از آخرین وضعیت بشری (از دیدگاه معرفت نفس

1371(PRINCIPLE OF THEOSOPHICAL MATHEMATICS)(دانلود ۷- مبانی ریاضیات عرفانی(فلسفهٔ اعداد

1372(THE RIGHT OF CERTAINTY)(دانلود ۸- حق الیقین(۲۰۰۰ حکمت

1374(THE FORBIDDEN)(دانلود ۹- الممنوع (ام الکتاب

1375(QURAN NOW) )(دانلود ۱۰- قرآن الساعه(تفسیر٫تعین و تاویل موضوعی قرآن از منظر امامت

1376(THE EYE VITNESS CERTAINTY)(دانلود ۱۱- عین الیقین(تفسیر عینی آیات محکمات قرآن

1376(INSTEAD OF GOD)دانلود ۱۲- جانشین خدا

1376(NEW CREATION)(دانلود ۱۳- خلقت دوباره(مکتب اصالت معرفت

1376(THE MATTERNESS OF MAN)دانلود ۱۴- مادیت آدمی

1377(EDGAR ALAN POE)(دانلود ۱۵- غزلی زدگر سو(ترجمه برگزیده آثار ادگار آلن پو

1377(دانلود ۱۶- هزار لبّ لباب(سخنان قصار حضرت علی(ع)٫ گلچینی از نهج البلاغه٫ غرر الحکم و دررالکلم

1377(GABRIEL MARCEL)(PRESENCE & IMMORTALITY)( دانلود ۱۷- حضور و فناناپذیری(ترجمه اثری از گابریل مارسل

1377(THE PRINCIPLE OF PRINCIPLES 1)(دانلود ۱۸- کندوکاوی در اصول جلد۱(پدیده شناسی‌ عناصر فرهنگ و تمدن

1377(THE PRINCIPLE OF PRINCIPLES 2)(دانلود ۱۹- کندوکاوی در اصول جلد۲(پدیده شناسی‌ عناصر فرهنگ و تمدن

1377(THE PRINCIPLE OF PRINCIPLES 3)(دانلود ۲۰- کندوکاوی در اصول جلد۳(پدیده شناسی‌ عناصر فرهنگ و تمدن

1377(THE PRINCIPLE OF PRINCIPLES 4)(دانلود ۲۱- کندوکاوی در اصول جلد۴(پدیده شناسی‌ عناصر فرهنگ و تمدن

1377(CHILDISH PLAY)(دانلود ۲۲- کاتاچوو(بازی کودکانه)(پدیده شناسی‌ بازی‌های روانی بشر

1377(DYNAMIS OF FAITH, PAUL TILICH)(دانلود ۲۳- پدیده شناسی‌ ایمان(دینامیزم ایمان)(ترجمه آثاری از پل تیلیخ

1378(THIS IS THE MAN)(دانلود ۲۴- این است انسان(فلسفه اراده و هنر از میا‌‌ن برخاستن

1378 (MARTIN BUBER)(دانلود ۲۵- من و تو(ترجمه اثر اثری از مارتین پوپر

1378(MARTIN HEIDEGGER, THE END OF PHILOSOPHY)(دانلود ۲۶- پایان فلسفه (فائق آمدن بر ماورا ی طبیعت ترجمه اثری از مارتین هایدگر

1379(WHAT SHOULD BE DONE)(دانلود ۲۷- چه باید کرد(دستور العملی در آداب بهزیستی و هدایت آخر الزمان

1379(PHILOSOPHY OF COMMUNICATION)(دانلود ۲۸- فلسفهٔ ارتباطات(وجود سوم

1379(PHIOSOPHY OF INSTINCTS)(دانلود ۲۹- فلسفهٔ غرائز(بوده شدگی انسان

1379(THE FILOSOPHY OF FEMINITY)(دانلود ۳۰- فلسفهٔ وجودی زن(ماده وجود۱)(کندوکاوی در وجود زنانه

1379(PHILOSOPHY OF TIME)(دانلود ۳۱- فلسفهٔ زمان(در جستجوی زمان از دست رفته

1379(WHAT IS THE TRUTH)دانلود ۳۲- حقیقت چیست

1379(TRAGEDY IN NOT ENOUGH, KARL JASPERS)(دانلود ۳۳- تراژدی کافی‌ نیست(ترجمه اثری از کارل یاسپرس

1379(THE PARADOX OF FREEDOM)دانلود ۳۴- معمای آزادی

1379(EPISTEMOLOGY)(دانلود ۳۵- شناخت شناسی‌(زمینه ای بر مکتب اصالت معرفت)(کنکاشی در عناصر ذاتی شناخت

1380(OUGHT TO BE)(دانلود ۳۶- هستی‌ بایستی(چگونه انسان همان است که باید باشد)(ظهور آدم

1380(REVESALISM)(دانلود ۳۷- الحاقه(کندوکاوی در حقوق)(حق ابطال

1380(SOCIAL THEOSOPHY)(دانلود ۳۸- خداشناسی اجتماعی(من_تو_او)(زمینه ای در عرفان خانواده

1380(DARK SIDE OF THE MOON)(دانلود ۳۹- محاق(و انسان همان است که باید باشد

1381(THE AGONY OF GOD)(...دانلود ۴۰- درد خدا(...و انسان همان است که باید باشد

1381(THE MEMORY OF SENSES)دانلود ۴۱- خاطرات حواس

1381(دانلود ۴۲- من_تو_او(جان_جامعه_خدا

1381 (THEOSOPHICAL PARADOXES)(...دانلود ۴۳- معماهای عرفانی(...یادآوری سؤالات از یاد رفته

1382(THE ULTRA MAN)دانلود ۴۴- ابر انسان

1382(THE MYTH OF POST-MODERNISM)(دانلود ۴۵- افسانهٔ پسامدرنیزم(کندکاوی در ذات سنّت، مدرنیزم و پسامدرنیزم

1382(دانلود ۴۶- شوکران حقیقت(هفت جام زهر بلا یا هفت جام معرفت)(هفت عین وجود

1382(NATURAL TEOSOPHY)(دانلود ۴۷- خداشناسی طبیعی(سیر پیدایش خدا در انسان

1383دانلود ۴۸- دعای عرفه آخرالزمان

1383دانلود ۴۹- امامیه و مذهب اسماعیلیه

1383(ETERNAL WISDOM)(دانلود ۵۰- حکمت ازلی و فلسفهٔ آخر الزمان(کشف حجابی از تاریخ تمدن

1383(ABOUT DR.A.SHARIATI)(دانلود ۵۱- رجعت شریعتی‌(نظری بر هویت معنوی دکتر علی‌ شریعتی‌

1383(THE SECRET OF WORD)(دانلود ۵۲- سرّ واژه(زمینه ای بر علم هرمنوتیک عرفانی)(کندکاوی در ذات زبان بشری

1383(THE ONE)(دانلود ۵۳- یگانه(اسرار توحیدی

1384(UNIVERSAL PHILOSOPHY OF RELIGION)دانلود ۵۴- فلسفهٔ جهانی‌ دین

1383(KHANJANY ENSYCLOPEDIA)(دانلود ۵۵- فرهنگ خانجانی(نمونه ای از فرهنگ عرفانی لغات

1384(MELANCHOLY OF MEDICINE)(دانلود ۵۶- مالیخولیای پزشکی‌(فلسفه طب

1385(SCIENCE, PHILOSOPHY THEOSOPHY, HERMENEUTICS)(دانلود ۵۷- علم، فلسفه، عرفان، هرمنوتیک(از نظر معرفت شیعی

1385(PHILOSOPHY OF MASCULINITY)(دانلود ۵۸- فلسفهٔ وجودی مرد(کاوشی‌ در ذات نرینه گی

1386(THEOSOPHY THERAPY)دانلود ۵۹- فلسفهٔ عرفان درمانی

1386(THEOSOPHICAL THEOLOGY)(دانلود ۶۰- خداشناسی عرفانی(توحید در آینه امام

1386(THE BASIC THEOSOPHICAL SELF-KNOWLEDGE)(دانلود ۶۱- مبانی خودشناسی عرفانی(ارکان عمومی‌ معرفت نفس

1386(A BRIEF HISTORY OF IRANIAN REVOLUTION)دانلود ۶۲- تاریخ انقلاب ایرانی در عصر جدید

1387(THE RIGHT OF BEING)دانلود ۶۳- حق بودن

1387(THE SECRET OF PEN)(دانلود ۶۴- ن والقلم(معرفت شناسی‌ قرآنی

1387(THE SECRET OF SECRETS)دانلود ۶۵- سرالاسرار

1387(TRUE & FALSE)دانلود ۶۶ـ حق و باطل

1387(THE MAGICAL LOOK)دانلود ۶۷- نظر بازی ما

1387(THEOSOPHY OF THINKING)(دانلود ۶۸- فلسفه اندیشه گری بشر(خودآگاهی

1383(AN INTERVIEW WIYH THE PEOPLE)دانلود ۶۹- مصاحبه‌ای با آدم ها

1387(A SELF CONVERSATION)(دانلود ۷۰- شبی با خدا(گفتگوی خود به خودی

1387(PHENOMENOLOGY OF MIND)(دانلود ۷۱- پدیده شناسی‌ ذهن(شناخت شناسی‌ شیعی

1387(THE COMPLETE MAN 1)دانلود ۷۲- انسان کامل جلد ۱

1387(SHIALOGY)دانلود ۷۳- شیعه شناسی‌

1387(PHILOSOPHY OF REVOLUTION)دانلود ۷۴- فلسفهٔ انقلاب

1388-1387(QURANIC PHENOMENOLOGY)(دانلود ۷۵- پدیده شناسی‌ قرآنی(اشراق قرآنی- مبانی پدیده شناسی قرآنی- کتاب آزادی- دوزخ شناسی

1388-1387(PHILOSOPHY ADAM & EVE)(دانلود ۷۶- فلسفه آدم و حوّا(زن و مرد

1388-1387(PHILOSOPHY OF ADDICTION)دانلود ۷۷- فلسفهٔ اعتیاد

1387(THEOSOPHICAL JOURNALS)دانلود ۷۸- مجموعه مقالات عرفانی

1387(AN INTERVIEW ABOUT UNSPOKENS)(دانلود ۷۹- ناگفته‌ها و ناشنیده‌های عصر ما(گفتگوئی خصوصی با دکتر علی‌ اکبر خانجانی

1387(WHO IS MESSIAH)(دانلود ۸۰- امام زمان(عج) کیست( فلسفه ناجی موعود

1387(THE COMPLETE MAN)(دانلود ۸۱- انسان کامل جلد ۲(سرگذشت علیین)(سلوک عرفانی اولیاء، عرفا و صدیقین

1387(ELIGHTENING WISDOM)(دانلود ۸۲- حکمت نوری(اشراق

1387(LOGOLOGY)(دانلود ۸۳- معناشناسی(علم تأویل - معنای معنا

1387(GREATIONAL THEOSOPHY)(دانلود ۸۴- خداشناسی ربوبی(رب شناسی

1387(THE SECRETS OF WORSHIP)(دانلود ۸۵- اسرار صلوة(فلسفه نیایش

1388(THEOSOPHY OF APOCALYPSE)(دانلود ۸۶- آخر الزمان شناسی‌ عرفانی(رساله نجات

1388)(PERSIAN GURAN)(دانلود ۸۷- قرآن فارسی‌(مناجات ایرانی)(ترجمه و تشعیر محکمات قرآن به نظم قرآنی

1388(THEOSOPHICAL PHENOMENOLOGY)دانلود ۸۸- پدیده شناسی‌ عرفانی

1388(TRUTHFUL WORSHIP)(دانلود ۸۹- عبادت صدیقین(اقامه صلوه آخرالزمان

1388(DIALECTIC OF BEING & NONE)(دانلود ۹۰- چهل چراغ معرفت(مثنوی بود و نبود

1388(THE LIFE OF MY SOUL)(دانلود ۹۱- سرگذشت روح من(فرستاده مردم به سوی خدا

1388(THE TERMINAL OF WISDOM)دانلود ۹۲- بارانداز حکمت

1388(THE GOD`S EYE)(دانلود ۹۳- چشم خدا(هستی‌ شناسی‌ شهودی

1388-1384(THEOSOPHY OF LOVE)دانلود ۹۴- عشق شناسی

1388(THEOSOPHY OF ERA, EYE, TONGUE)دانلود ۹۵- عرفان چشم و گوش و زبان

1388(THEOSOPHICAL RIGHTS)دانلود ۹۶- حقوق عرفانی

1388(PHENOMENOLOGY OF HUMAN IDENTITY)دانلود ۹۷- پدیده شناسی‌ هویت انسانی‌

1388(ISLAMIC UTOPIA)(دانلود ۹۸- مدینه فاضله اسلامی(تصویری از جامعه امام زمانی‌

1388-1386(SPIRITUAL MOVEMENT)(دانلود ۹۹- سیر و سلوک عرفانی(احوال، مراحل، مقامات

1388(PHENOMENOLOGY OF SYN)دانلود ۱۰۰- پدیده شناسی‌ گناه

1388(PHENOMENOLOGY OF ONENESS)(دانلود ۱۰۱- پدیده شناسی توحیدی(وحدت وجود - توحید علمی - علم توحید - توحید مطلق

1388(METAPHYSIC OF LIFE)دانلود ۱۰۲- متافیزیک زندگی‌

1388(EYE WITNESS)دانلود ۱۰۳- شهادت نامه

1388(THE CRITIC OF ABSOLUTE MIND)(دانلود ۱۰۴- نقد اندیشه مطلق(ذهن الهی

1388(ABOUT DISCIPLES)(دانلود ۱۰۵- مراد و مرید(مصاحبه‌ای با استاد علی‌ اکبر خانجانی

1388(THEOSOPHYCAL LETTERS)(دانلود ۱۰۶- نامه‌های عرفانی(کلیات سه دفتر

1388(MOHAMMAD ONCE AGAIN)(دانلود ۱۰۷- یکبار دیگر محمد(ص)(هنر عشق وررزی عارفانه

1389(دانلود ۱۰۸- انوار حکمت نبوی(سخنان قصار سرور انبیا محمد مصطفی(ص

1389(SHIA WISDOM)دانلود ۱۰۹- حکمت امامیه

1389(THE PRINCIPLES OF THEOSOPHICAL ONTOLOGY)(دانلود ۱۱۰- مبانی هستی شناسی عرفانی(تبیین جهان بینی قرآنی و ایدئولوژی آخرالزمانی)

1389(DAZGAREH ILLUMATIONS)(دانلود ۱۱۱- اشراقات دازگاره(نزول و عروج روح

1389(OVERWHELMING)(دانلود ۱۱۲- شطحیات(تأویل عشق هاهوتی

1389 (THE DAWN WORSHIP)(دانلود ۱۱۳- تأویل ترجمه فارسی دعای سحر از امام محمد باقر(ع

1389 (THE NAMES OF GOD)(دانلود ۱۱۴- اسمای الهی(فلسفه تسبیح

1389(THE LETTER OF LOVE)دانلود ۱۱۵- محبت نامه

1389(PRACTICAL OF ONENESS)(دانلود ۱۱۶-توحید عملی(پدیده شناسی شرک و روش شناسی توحید)(ایدئولوژی وحدت وجود

1389(THEOSOPHY OF NONE)(دانلود ۱۱۷- نیستی شناسی(فلسفه فلسفه

1389(THUS SPEAKS MAGUS MASTER)دانلود ۱۱۸- چنین گوید پیر مغان

1389(دانلود ۱۱۹- معنای بسم الله الرحمن الرحیم(تفسیر و تأویل و تعین و تأخیر و تصدیق

1390(BASIC THEOSOPHICAL SOCIOLOGY)(دانلود ۱۲۰- زمینه مردم شناسی عرفانی(جامعه شناسی قرآنی

1390(BASIC THEOSOPHICAL PSYCHOLOGY)(دانلود ۱۲۱- مبانی روانشناسی عرفانی(روانکاوی قرآنی

1390(THEOSOPHICAL RECREATION)(دانلود ۱۲۲- آفرینش عرفانی(خلق جدید

1390(THEOSOPHICAL ETHICS)(دانلود ۱۲۳- اخلاق عرفانی(رساله عملیه عرفانی

1390(THEOSOPHY OF HISTORY)(دانلود ۱۲۴- عرفان تاریخ(فلسفه قرآنی تاریخ

1390(QURANIC METAPHYSIC)(دانلود ۱۲۵- زمینه متافیزیک قرآنی(متافیزیک به زبان ساده

1390(THE GREAT ARMOR WORSHIP)(دانلود ۱۲۶- جوشن کبیر(ترجمه و تفسیر عرفانی

1390(THE RELIGION OF PURE LOVE 1)(دانلود ۱۲۷- مذهب اصالت عشق(اسرار عشق قرآنی)(جلد ا

1390(THE RELIGION OF PURE LOVE 2)(دانلود ۱۲۸- مذهب اصالت عشق(اسرار عشق قرآنی)(جلد ۲

1390(THE RELIGION OF PURE LOVE 3)(دانلود ۱۲۹- مذهب اصالت عشق(اسرار عشق قرآنی)(جلد ۳

1390(THE RELIGION OF PURE LOVE 4)(دانلود ۱۳۰- مذهب اصالت عشق(اسرار عشق قرآنی)(جلد ۴

1390(THE RELIGION OF PURE LOVE 5)(دانلود ۱۳۱- مذهب اصالت عشق(اسرار عشق قرآنی)(جلد ۵

1391(THE RELIGION OF PURE LOVE 6)(دانلود ۱۳۲- مذهب اصالت عشق(اسرار عشق قرآنی)(جلد ۶

1391(THE RELIGION OF PURE LOVE 7)(دانلود ۱۳۳- مذهب اصالت عشق(اسرار عشق قرآنی)(جلد ۷

1391(THE RELIGION OF PURE LOVE 8)(دانلود ۱۳۴- مذهب اصالت عشق(اسرار عشق قرآنی)(جلد ۸

1391(THE TESTAMENT OF IMAM ALI)دانلود ۱۳۵- علی نامه(خطبه های نادره امام علی ع)(خطبه غدیر، خطبه العیدین، خطبه نورانیه، خطبه تطنجیه، خطبه طارق بن شهاب، خطبه افتخار، خطبه بیان)

1391(THE TESTAMENT OF IMAM MAHDI)(دانلود ۱۳۶- مهدی نامه( دعای غیبت و ظهور امام زمان عج)(سباسب

1391(THE RELIGION OF PURE LOVE 9)(دانلود ۱۳۷- مذهب اصالت عشق(اسرار عشق قرآنی)(جلد ۹

1391(ME & MYSELF)دانلود ۱۳۸- از خود تا خودآ

1392﴾THE SECRETS OF HUMAN VERSALITY)(دانلود ۱۳۹- قیامت نامه(اسرار واژگون سالاری بشر

1392(REMEMBERANCE)(دانلود ۱۴۰- ذکر(روش شناسی‌ قرآن در خلق جدید انسان

1392(THE WORD OF ALLAH)(دانلود ۱۴۱- کلمة الله(هی العلیا)(تعیین کلمة الله در آخر الزمان

1392(THE WISDOM OF GOVERNMENT)(دانلود ۱۴۲- حکمت حکومت(حاکمیت عرفانی

1392(JUST PRAY YOURSELF)(دانلود ۱۴۳- فقط خودِ خودت را بپرست(که این است راه

1392(RESURRECTION)(دانلود ۱۴۴- معاد(وعده خدا با خلق

1392(WOMANLY SELF-KNOWLEDGE)(دانلود ۱۴۵- فریاد زن(خود شناسی‌ زن آخرالزمان

1392(DIVINE WISDOM)دانلود ۱۴۶- عقل الهی

1392(THE SECRET OF FAITH)(دانلود ۱۴۷ - سرٍّ ایمان(وحدت وجود و ایدئولوژی غدیر

1392(QUARANIC EPISTEMOLOGY)(THE PEN OF GOD)(دانلود ۱۴۸ - معرفت شناسی قرآنی(قلم خدا

1392(دانلود ۱۴۹- خضرنامه(اسرار رحمت مطلقه و ولایت قهری حق

1392(EMAMIEH ONTOLOGY)دانلود ۱۵۰- بود نبود

1392(PRINCIPLES OF PRACTICAL THEOSOPHY)دانلود ۱۵۱- مبانی عرفان عملی‌

1392(SECRET OF THE TIME)(دانلود ۱۵۲- راز دهر(حکمت امام

1393(QURANIC THEOSOPHY 1)دانلود ۱۵۳- خداشناسی امامیه جلد ۱(امام شناسی قرآنی - خودشناسی الهی)(شرح اسرار حدود هزار اسمای الهی در قرآن کریم)(تبیین مکتب وجود بر مبنای اسماءالله)(درآمدی بر دیالکتیک توحیدی)

1393(QURANIC THEOSOPHY 2)دانلود ۱۵۴- خداشناسی امامیه جلد ۲(امام شناسی قرآنی - خودشناسی الهی)(شرح اسرار حدود هزار اسمای الهی در قرآن کریم)(تبیین مکتب وجود بر مبنای اسماءالله)(درآمدی بر دیالکتیک توحیدی)

1393(QURANIC THEOSOPHY 3)دانلود ۱۵۵- خداشناسی امامیه جلد ۳(امام شناسی قرآنی - خودشناسی الهی)(شرح اسرار حدود هزار اسمای الهی در قرآن کریم)(تبیین مکتب وجود بر مبنای اسماءالله)(درآمدی بر دیالکتیک توحیدی)

1393(QURANIC THEOSOPHY 4)دانلود ۱۵۶- خداشناسی امامیه جلد ۴(امام شناسی قرآنی - خودشناسی الهی)(شرح اسرار حدود هزار اسمای الهی در قرآن کریم)(تبیین مکتب وجود بر مبنای اسماءالله)(درآمدی بر دیالکتیک توحیدی)

1393(QURANIC THEOSOPHY 5)دانلود ۱۵۷- خداشناسی امامیه جلد ۵(امام شناسی قرآنی - خودشناسی الهی)(شرح اسرار حدود هزار اسمای الهی در قرآن کریم)(تبیین مکتب وجود بر مبنای اسماءالله)(درآمدی بر دیالکتیک توحیدی)

1393(QURANIC THEOSOPHY 6)دانلود ۱۵۸- خداشناسی امامیه جلد ۶(امام شناسی قرآنی - خودشناسی الهی)(شرح اسرار حدود هزار اسمای الهی در قرآن کریم)(تبیین مکتب وجود بر مبنای اسماءالله)(درآمدی بر دیالکتیک توحیدی)

1393(QURANIC THEOSOPHY 7)دانلود ۱۵۹- خداشناسی امامیه جلد ۷(امام شناسی قرآنی - خودشناسی الهی)(شرح اسرار حدود هزار اسمای الهی در قرآن کریم)(تبیین مکتب وجود بر مبنای اسماءالله)(درآمدی بر دیالکتیک توحیدی)

1393(PRINCIPLES OF QURANIC WISDOM)(دانلود ۱۶۰- حدیث وجود(مبانی حکمت قرآنی)(حکمت واقعه− حکمت خلاق− حکمت صدیقین− حکمت ارحم الراحمینی

1393دانلود ۱۶۱- دیالکتیک دیالکتیک(مذهب رندان)(علم العلم- عقل محض- علم آفرینش- علم عشق- علم تسبیح- علم خلافت- علم تقوی- علم فرقان- علم تضاد- علم عروج- علم عصمت- دیالکتیک شناسی- علم امامت- علم بداعت- علم صدق- عبادات صدیقین- علم تأویل- علم الدرجات- بی تاشناسی- علم خودشناسی- علم اخلاق الله- خرد آخرالزمان- علم وحدت- علم اسرار- علم عدالت- علم آزادی- علم توحید- علم شیطان شناسی- شناخت شناسی- عرش معرفت- لب لباب)(DIALECTICOLOGY)

1393(QURANIC DIALECTIC)(دانلود ۱۶۲- دائرة المشارق و المغارب ربوبی(دیالکتیکهای قرآنی

1393 & 1386(MY METAPHYSICAL AUTOBIOGRAPHY)دانلود ۱۶۳- زندگی ماوراء طبیعی من

1394(THE ABSOLUTE MERCIFUL SCIENCE)(دانلود ۱۶۴- علم رحمت مطلقه(خلقت رحمانی و خلقت رجمانی

1394(THE APOCALYPSE OF FAMILJ)(دانلود ۱۶۵- آخرالزمان خانواده(تمدن بچه ننه

1394(EARTHY PARADISE)دانلود ۱۶۶- ارض ملکوت و فرج امام زمان عج

1394(THE CONCEPT OF CONCEPTION)(دانلود ۱۶۷- در جستجوی عقل(در جستجوی معنا)(شناخت شناسی امامیه

1394(PRINCIPLES OF ISLAMIC THEOSOPHY)(دانلود ۱۶۸- مبانی عرفان امامیه(نصوص الاعراف)(اسرار چهارده معصوم

1394(SATANOLOGY)(دانلود ۱۶۹- شیطان شناسی(بر مبنای قرآن و معرفت نفس

1394(THE DIVINITY OF MAN)(دانلود ۱۷۰- فطرت خدا و فطرت بشری(زمینه ای بر علم تأویل و تجلّی)(فطرت الله الّتی فطر الناس علیها*******************************************

:دایرة المعارف ها


1394(THEOSOPHICAL ENCYCLOPEDIA 1)دايرةالمعارف عرفانی جلد 1(مجموعه مقالات)(فلسفه آدم و حوّا، تعلیم و تربیت، ارتباطات، بهداشت و درمان


1394(THEOSOPHICAL ENCYCLOPEDIA 2)(دايرةالمعارف عرفانی جلد 2(مجموعه مقالات)(فلسفه قیامت و آخر الزمان، دین، شریعت، تشیع، قرآنی


1394(THEOSOPHICAL ENCYCLOPEDIA 3)(دايرةالمعارف عرفانی جلد 3(مجموعه مقالات)(حکایات عرفانی، جملات قصار، فلسفهٔ هرمنوتیک، فلسفهٔ هنر و ادبیات، فلسفهٔ شخصیت ها


1394(THEOSOPHICAL ENCYCLOPEDIA 4)( دايرةالمعارف عرفانی جلد 4(رب شناسی‌، فلسفهٔ شناخت، فلسفهٔ خود شناسی‌ و خدا شناسی‌


1394(THEOSOPHICAL ENCYCLOPEDIA 5)( دايرةالمعارف عرفانی جلد 5(فلسفه اقتصاد، فلسفهٔ تاریخ، فلسفهٔ سیاست، فلسفهٔ علوم و فنون، فلسفهٔ فرهنگ و جامعه


1394(THEOSOPHICAL ENCYCLOPEDIA 6)(دايرةالمعارف عرفانی جلد 6(فلسفه مکاتب٫ فلسفه عرفان٫ فلسفه عشق و ارادت
********************************
:سخنرانیها


:آخرالزمان 

دانلود ۱- فلسفهٔ آخر الزمان

صوتی       تصویری

   

 دانلود ۲فلسفهٔ علم و تکنولوژی

صوتی       تصویری


 دانلود ۳گزارشی از آخرین وضعیت بشری

   صوتی      تصویری


 دانلود ۴- چه باید کرد

صوتی      تصویری


:شیعه شناسی

 (دانلود ۵- تبیین ایدئولوژی شیعی(۱

صوتی       تصویری


(دانلود ۶- تبیین ایدئولوژی شیعی(۲

        صوتی      تصویری


دانلود ۷- امام زمان

  صوتی      تصویری


دانلود ۸- عشق عرفانی

  صوتی      تصویری


 دانلود ۹- مراحل سیر و سلوک عرفانی

       صوتی      تصویری


:معضلات اجتماعی 

دانلود ۱۰- فلسفه ربا و تورم

                  صوتی      تصویری


 دانلود ۱۱- آرمان گرایی

                       صوتی      تصویری


دانلود ۱۲- فلسفهٔ آزادی بیان

                   صوتی      تصویری


 دانلود ۱۳- فلسفهٔ اعتیاد

                         صوتی      تصویری


 دانلود ۱۴- فلسفهٔ سینما

                          صوتی      تصویری


:شناخت ادیان

دانلود ۱۵- کفر و ایمان

                     صوتی       تصویری


دانلود ۱۶- حلال و حرام

                     صوتی       تصویری

 

  (دانلود ۱۷-  ابلیس شناسی‌(۱

              صوتی        تصویری


 (دانلود ۱۸- ابلیس شناسی‌(۲

                صوتی        تصویری

 

(۱)دانلود ‍۱۹عدالت

                       صوتی        تصویری

 

(۲)دانلود ۲۰عدالت

                    صوتی        تصویری

 

دانلود ۲۱- عرفان چیست

                     صوتی        تصویری


  دانلود ۲۲- مرگ و زندگی

                   صوتی       تصویری


دانلود ۲۳- هویت ایرانی و اسلامی

            صوتی        تصویری


دانلود ۲۴- معرفت انسانی

                  صوتی        تصویری

 

دانلود ۲۵- فلسفهٔ شب قدر

                  صوتی        تصویری


دانلود 
۲۶-
 فلسفه تکامل
                   صوتی        تصویری


دانلود ۲۷- فلسفه نماز

                     صوتی        تصویری


دانلود ۲۸- راز نیاز

                     صوتی        تصویری


:خودشناسی خانواده

دانلود ۲۹- آدم و حوّا

                        صوتی        تصویری


دانلود ۳۰- فلسفهٔ بیماری

                    صوتی      تصویری


دانلود ۳۱- حجاب

                         صوتی       تصویری

 

دانلود ۳۲- زناشوئی

                           صوتی       تصویری


دانلود ۳۳- بحران تعلیم و تربیت کودکان

     صوتی        تصویری


********************************