Колектив Громадської спілки
"Аграрний союз України" щиро вітає Тиховода Анатолія Миколайовича, Голову обласної організації Аграрного союзу, директора ТОВ "Ольвія",
 котрий став номінантом проекту "100 найкращих і найефективніших аграрних підприємств України" журналу The Ukrainian Farme. 


При отриманні нагороди у номінації "Соціальна відповідальність" Анатолій Миколайович зазначив: "Земля жива, тому володіти і обробляти землю має право тільки той, хто на ній живе. Живе безпосередньо в українському селі" читати далі.
Аналітичний огляд ринків зернових та олійних культур у травневому випуску газети "АгроМаркет", підготовлений начальником відділу функціонування аграрних ринків Любов`ю Панкратовою

Квітень виявився найбільш нестабільним періодом від початку року. Біржові котирування на зерно стрімко злітали й знову поверталися на попередній рівень. Ціни на українське зерно поводилися більш статечно, утримуючись від різких стрибків і складних маневрів.

Пшениця
Біржові котирування американської пшениці на Чиказькій товарній біржі (СВОТ) демонстрували стрімкі стрибки: у першій декаді місяця вниз, майже до цінового дна; у другій декаді — вверх, досягнувши цінового піку за останні 5 місяців; у третій декаді місяця знову стрімко вниз читати далі.
12 травня 2016 року в залі засідань ННЦ "Інститут аграрної економіки" відбулося засідання Ради Громадської спілки "Аграрний союз України" із наступним порядком денним:

1. Про ситуацію з питань оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.

З інформацією по першому питанню порядку денного виступив Голова ГС "Аграрний союз України” Новікова Г. В.

Рішення Ради дивіться тут.

2. Про хід розбудови структури Громадської спілки "Аграрний

союз України".

З інформацією по другому питанню порядку денного інформували:

Картавий О. О. – голова Сумської обласної організації Аграрного союзу

Тиховод А. М. – голова Запорізької обласної організації Аграрного союзу

Лісаченко Л. В. – голова Харківської обласної організації Аграрного союзу

Голованьов В. М. – голова Донецької обласної організації Аграрного союзу

Пилипів М. І. – голова Тернопільської  обласної організації Аграрного союзу

Артеменко Д. І. – голова Об’єднання підприємств "Рада сільгосппідприємств Кілійського району", Одеська область.

Рішення Ради дивіться тут.

3. Питання конференції «Українська аграрна платформа – 2016».

З інформацією по другому питанню порядку денного інформував Сокирін О. І. – радник Голови ГС "АСУ".
До Громадської спілки «Аграрний союз України» надійшло колективне звернення від керівників сільськогосподарських підприємств Кілійського району Одеської області
(текст звернення додається) щодо неправомірних та неконтрольованих дій окремих рейдерських структур на території району, які вкрай ускладнюють роботу господарюючих суб’єктів.
Саме тому Голова ГС "АСУ" Геннадій Новіков звернувся до Голови Одеської ОДА Міхеіла Ніколозовича розглянути це звернення та вжити заходів щодо нормалізації ситуації в районі (текст звернення додається).ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУ
АЦІЇ станом на 12 травня 2016 року
Травневі свята не стали періодом стабільності для цін на зернові, як це відбувається зазвичай. Навіть під час свят,  ціни повільно зростали.  МСГ США оприлюднило перші прогнози балансових показників на 2016/17 МР. Згідно цих прогнозів, в Україні очікується зменшення виробництва та експорту пшениці та ячменю, але збільшення цих показників по кукурудзі... читати далі. Колектив Громадської спілки "Аграрний союз України" висловлює щире співчуття 
 
Прусакову Валерію Івановичу
 з приводу тяжкої, невимовної втрати – смерті його бактька Івана Олексійовича.Світовий попит на українську пшеницю зростає. За підсумками липня-березня 2015/16 МР з України було експортовано 12,9 млн. тонн пшениці, що вже є абсолютним сезонним рекордом і на 34% перевищує показник аналогічного періоду попереднього МР (9,6 млн. тонн).

При цьому слід зазначити, що українська зернова становить істотну частку в закупівлях країн, що входять в ТОП-10 світових імпортерів.

Зокрема, в Єгипет, який є світовим лідером з імпорту пшениці, в липні-березні 2015/16 МР було експортовано 1,6 млн. тонн української зернової, що склало 14% від прогнозованого експертами USDA обсягу поставок в країну (11 млн. тонн) . При цьому за підсумками 2014/15 МР Україна забезпечила 22% єгипетського імпорту пшениці, або 2,5 млн. тонн в абсолютному вираженні... читати далі. 
Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє про хід польових робіт, стан посівів озимих, структ
уру посівних площ, забезпеченість насінням, забезпеченість та використання мінеральних добрив, засоби захисту рослин та паливо.

І. Хід польових робіт

Станом на 04.05.2016 р. ярі зернові та зернобобові культури (з кукурудзою) при прогнозі 7,4 млн га посіяні на площі 5,6 млн га або 76% до прогнозу (у 2015 р. – 4,7 тис. га), в тому числі:

ранніх ярих зернових посіяно на площі 2,4 млн га або 99% (пшениці – 164 тис. га, або 100%, ячменю – 1,8 млн га, або 99%, вівса – 211 тис. га, або 99% та гороху – 225 тис. га, або 101%;)

кукурудза на зерно посіяна на площі 3,1 млн га або 68% до прогнозу (у 2015 р. – 2,6 млн га);

гречка - на 26 тис. га або 20% (у 2015 р. – 9 тис. га);

просо - на 24 тис. га або 20% (у 2015 р. – 10 тис. га);

рис - на 7 тис. га або 60% (у 2015 р. – 4 тис. га).

Сівба цукрових буряків проведена на площі 281 тис га, що становить 100% до прогнозу (у 2015 р. – 230 тис. га)

Соняшник посіяний на площі 3,6 млн га або 69% (у 2015 р. – 2,5 млн га),

Соя – на площі 881 тис. га 43% (у 2015 р. – 743 тис. га)... читати далі. 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУ

АЦІЇ станом на 28 квітня 2016 року
Минулого тижня ціни на пшеницю в Україні відреагували на суттєве підвищення світових цін напередодні. Внутрішні ціни зросли на 20-50 грн./т на умовах поставки EXW-елеватор та 100 гр./т на умовах поставки СРТ-порт (табл. 1).  Ще більше підвищилися експортні ціни – на 3-6 $/т  на умовах поставки FOB... читати далі.

26 квітня 2016 року
Голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков взяв участь у селекторній нараді з питань весняно-польових робіт в регіонах під головуванням Тараса Кутового, Міністра аграрної політики та продовольства України.

Під час наради Тарас Кутовий звернувся до заступників голів облдержадміністрацій із проханням вносити пропозиції щодо ефективної діяльності АПК. На запити наших членів ще раз пропонуємо звернути увагу на такий вид користування земельними ділянками як емфітевзис. 

Емфітевзис 
 речове, відчужуване, строкове або безстрокове право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб. Типового договору емфітевзису законодавчо не встановлено, тому пропонуємо звертатися до фахівців! Деталі дивіться тут8 квітня за ініціативи мера Глухова Мішеля Терещенка відбулася конференція на тему «Як успішно впровадити аграрну реформу», у якій взяв участь Голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков. Голова корпорації «Сварог Вест Груп» Андрій Гордійчук, генеральний директор ІМК Алекс Ліссітса, радник правління з сільськогосподарських питань ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» Жан-Жак Ерве, Голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, зарубіжні експерти із Франції та США. Учасники конференції обговорювали ефективні інструменти щодо розвитку аграрного сектора України і реформування галузі.
Були розглянуті наступні питання:
- земля як основний елемент агробізнесу;
- успішне впровадження аграрної реформи: міжнародний досвід та українські реалії;
- україно-американське співробітництво в АПК;
- кооперативний рух як відродження та розвиток сільських територій;
- запозичення французьких напрацювань;
- перспективи взаємодії аграрної освіти та агробізнесу в контексті розвитку сільських територій;
- аграрні розписки як один з інструментів розвитку сільського господарства.

Статтю Максима Галича читайте на сайті Latifundist.com.

І
НФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУ
АЦІЇ станом на 21 квітня 2016 року 
Пшениця.  За минулий тиждень ціни на продовольчу пшеницю підвищилися на 50 грн./т на умовах поставки EXW-елеватор (табл. 1). Ціни фуражної пшениці збільшилися  більшою мірою – на 100-150 грн./т на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт. Ймовірно це відбулося через технічні чинники (необхідність заповнення суден)12 квітня 2016 року у Львові відбулись установчі збори Громадської Спілки “Аграрії Львівщини”. Це громадське об’єднання створено з метою захисту майнових, господарських та інших інтересів членів спілки, сприяння сільськогосподарським підприємствам, фермерам та приватним селянським господарствам у нарощуванні обсягів виробництва, реалізації продукції, поліпшення її якості та підвищення ефективності господарювання, а також задоволення суспільних соціальних, культурних, економічних інтересів громадян України, які проживають у сільській місцевості.

 

До складу громадської спілки поряд з невеликими сільськогосподарськими підприємствами та фермерськими господарствами увійшли і великі агрохолдинги, які працюють у декількох районах області, всього близько 40 юридичних осіб.

 

Крім затвердження засновницьких документів, на зборах визначено першочергові завдання Громадської спілки. Це, насамперед, активна підтримка вирішення таких питань, як:

- безоплатна передача сільськогосподарським підприємствам земель під будівлями, на які отримано право власності;

- перегляд методики грошової оцінки землі, зайнятих господарськими дворами;

- розпаювання земель наукових установ;

- терміновий запуск роботи хлібних інспекцій;

- підтримка законопроекту щодо відновлення спецрежиму ПДВ для сільськогосподарських підприємств;

- механізми використання невитребуваних паїв на території сільських рад.

Ці проблеми є спільними для всіх аграріїв і вирішувати їх треба спільно з іншими громадськими організаціями аграрного сектору України.Головою ради обласного об’єднання сільськогосподарських 
підприємств Громадської спiлки"Аграрний союз України" на Тернопільщинi обрано Миколу Пилипіва. 


На розширене засідання ради об'єднання за участю голови облдержадміністрації Степана Барни було запрошено низку керівників обласного та районного рівнів, голів районних об'єднань сільгосптоваровиробників і директорів  агропідприємств.


Така увага влади до засідання ради сільгосппідприємств області є невипадковою, адже на долю аграрного сектору в області припадає левова частка виробленого валового продукту... читати далі.
ІНФОРМАЦ
ІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНО
Ї РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУ
АЦІЇ станом на
15 квітня 20
16 року

Пшениця.  Як ми й очікували, позитивні сигнали експортного ринку не були підтримані внутрішнім ринком через укріплення гривні останні два тижні. Ця інформація збалансувала ціни на пшеницю і за минулий тиждень вони не зазнали значних змін (табл. 1). Залишалися стабільними й експортні ціни, лише на пшеницю високої продовольчої якості (2 класу) зросли на 1 $/т.

 Вартість травневого біржового контракту на американську пшеницю на Чиказькій товарній біржі (СВОТ) зменшилася на 1 $/т після виходу квітневого звіту МСГ США, в якому було збільшено оцінку світового виробництва, а також світових запасів (+1,7 млн.тонн) пшениці...читати далі.
12 квітня 2016 року координатор напряму Земельних питань Аналітичного центру Громадської спілки "Аграрний союз України" Діденко І. С. взяла участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної 
політики та земельних відносин.

Порядком денним на розгляд народних депутатів України – членів Комітету виносилося ряд законопроектів, за результатами розгляду яких ухвалено наступні рішення.


ІНФОРМАЦ
ІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНО
Ї РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУ
АЦІЇ станом на         
7 квітня 20
16 року 
Пшениця. Як ми й передбачали в минулому випуску бюлетеня, відбулося незначне підвищення внутрішніх цін на пшеницю – на 30-50 грн./т (табл. 1) завдяки деякому підвищенню світових та експортних цін. Минулого тижня експортні ціни продовжили зростати і ще підвищилися на 2-3 $/т.
Вартість травневого біржового контракту на американську пшеницю на Чиказькій товарній біржі (СВОТ) після деякого підвищення припинили зростання і «просіли» - на 1 $/т... 
читати далі.Громадська спілка «Аграрний союз України» звернулася до Премєр-Міністра України Арсенія Яценюка з вимогою прийняти ряд заходів щодо врегулювання невідкладних питань сільськогосподарських товаровиробників, що працюють у зоні проведення АТО.Проект "Німецько-український аграрний діалог" (APD) Федерального міністерства продовольства, сільського господарства і захисту споживачів діє з 2006 року. 7 квітня 2016 року проведено зустріч представників українських та німецьких професійних спілок на тему "Кооперація професійних обєднань між Німецьким селянським союзом (НСС) та Даховим союзом аграрного господарства України".

Голова Громадської спілки "Аграрний союз України" Геннадій Новіков та Радник Голови з питань сприяння розвитку аграрної інфраструктури Олександр Сокирін також взяли участь в обговоренні та наданні вказівок щодо подальшої спрямованості даного проекту.

Геннадій Новіков підтримав ідею створення дахової організації та запропонував наступні корективи:

- конкретизувати фінансово-функціональні показники проекту;

- підтримка комунікації між громадськими організаціями та спеціалістами сектору (технічний та аналітичний координатори працюють в офісі APD);

- підтримка сайту дахової організації (залучення користувачів);

- підтримка діяльності авторських колективів (співвідношення українських та іноземних фахівців 1:4).

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов підтримав думку Голови ГС АСУ” та наголосив на неможливості розділу роботи секторів аграрної галузі.

У свою чергу, Президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса наголосив на залученні до проекту саме представників сільськогосподарського сектору.

Проект "Кооперація професійних об’єднань між Німецьким селянським союзом (НСС) та Даховим союзом аграрного господарства України" робить важливий внесок у розвиток агрополітичного громадського суспільства та допомагає сформулювати цивілізовані відносини між громадськими організаціями та владою. Державна фіскальна служба України розглянула лист Громадської спілки "Аграрний союз України" від 18.02.2016 щодо безпідставного направлення територіальними органами ФДС запитів на адресу платників податків і повідомляє наступне.Лист-відповідь Міністерства аграрної політики та продовольства України на звернення Громадської спілки "Аграрний союз України" від 16.02.2016 до Прем'єр-Міністра Яценюка А. П. стосовно підтримки законопроекту України № 3851-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників» дивіться тут.5 квітня 2016 року відбулося засідання робочої групи 
функціонування ринку зерна під керівництвом Голови Державної служби України 
з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Лапи В. І.
У засіданні взяли участь  Голова Громадської спілки "Аграрний союз 
України" Новіков Г. В., начальник відділу функціонування аграрних ринків ГС "
АСУ" Панкратова Л. Л., а також представники Мінагрополітики, члени 
профільних асоціацій, трейдери.
Обговорювалися питання щодо змішування партій зерна, технічного 
регламенту зберігання зерна та продуктів його переробки. 
Голова Громадської спілки «Аграрний союз України» 
Новіков Г. В. 
висловив позицію ГС «АСУ» щодо змішування зерна, яка викладена у листі.1 квітня 2016 року відбулася зустріч представників "Німецько-українського аграрного діалогу" з Громадською спілкою "Аграрний союз України".
Учасники зустрічі узгодили план дій щодо реалізації проекту створення дахової Громадської організації Німецького селянського союзу на базі Всеукраїнського аграрного форуму.1 квітня 2016 року відбулося засідання робочої групи з питань реформування системи оподаткування сільгосптоваровиробників за участю Голови Громадської спілки "Аграрний союз України" Геннадія Новікова, координаторів Аналітичного центру ГС "АСУ" Лариси Старікової та Ірини Діденко, головного редактора всеукраїнського видання «Баланс-Агро» Елли Ткачовоїзаступника голови Всеукраїнської аграрної ради Михайла Соколова та наукового співробітника ННЦ "Інститут аграрної економіки" Леоніда Тулуша
Були остаточно узгоджені концептуальні підходи до реформування єдиного сільськогосподарського податку ("податок з 1 га"), прийняте рішення про підготовку відповідного законопроекту у термін до            5 квітня 2016 року та винесення його на розгляд громадськості.ІНФОРМАЦ
ІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНО
Ї РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУ
АЦІЇ станом на         
31 березня 20
16 року 
Пшениця.  Як ми й передбачали в минулому випуску бюлетеня, ціни на пшеницю продовжили зростаючий тренд і підвищилися на 50-100 грн./т (табл. 1).  Експортні ціни також додали 1-2 $/т.
Вартість травневого біржового контракту на американську пшеницю на Чиказькій товарній біржі (СВОТ) продовжує чутливо реагувати на метеопрогнози, які сьогодні є одним із основних чинників впливу на біржові котирування. За минулий тиждень ціни підвищилися  на  3,7 $/т. припинили «щасливе» падіння під впливом нестабільної гривні та світових тенденцій цін... читати далі.Про особливості роботи 

регіональних структур ГС «АСУ» в умовах політичної та економічної невизначеності

 

Шановні колеги!


Дії Уряду щодо умов роботи сільськогосподарських підприємств у 2015-2016 роках носять деструктивний характер, не створюють сприятливих умов для господарювання, що викликає справедливу критику на місцях, спонукають керівників господарств до протестних акцій на місцях та біля Верховної Ради України в кінці минулого та на початку поточного років.

Причиною цьому стали внесені зміни до податкового кодексу щодо порядку сплати ПДВ за умови обмеженого доступу до кредитних ресурсів через високі банківські ставки, різке знецінення вітчизняної валюти, непомірне зростання цін на матеріальні ресурси, що споживає село, несприятлива кон'юктура цін на окремі види сільськогосподарської продукції.

До того ж неврегульованими залишаються питання земельних відносин, в Уряді мають намір організувати ринок продажу державних земель сільськогосподарського призначення, як перший етап до запровадження ринку всіх сільськогосподарських земель.

Все це породжує невпевненість у перспективі в господарюючих суб’єктів. Відсутність фінансових ресурсів не дозволяє дотриматись технологічних вимог у якісному проведенні сільськогосподарських робіт.

У потенційних інвесторів зменшується зацікавленість  у вкладанні коштів у агропромисловий комплекс України.

Громадські організації через рішення Всеукраїнського аграрного форуму, активні дії створеного страйкового комітету намагаються привернути увагу Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України до ситуації, що має місце в цьому важливому секторі економіки України.

Проте увага урядових структур до вимог громадських організацій практично зведена нанівець.

Рада Громадської спілки України «Аграрний союз України» на своєму засіданні 25 березня ц. р. розглянула зазначені питання і надала повноваження Голові Ради ГС «Аграрний союз України» відстоювати економічні інтереси сільськогосподарських товаровиробників, як це передбачено проектом Закону № 3851-1.

Визначена також межа компромісу при внесенні змін до зазначеного законопроекту із розрахунку сплати ПДВ у співвідношенні 50% х 50% (тобто 50 відсотків акумулюється на спецрахунках сільгосппідприємств, а 50 перераховують в держбюджет) за умови повної компенсації втрат у тваринництві та підтримки малих товаровиробників. Проте без широкого обговорення та відповідної реакції на місцях ця робота не дає необхідного ефекту.

Керівник Ради ГС «Аграрний союз України», члени страйкового комітету, працівники Аналітичного центру приймають участь у роботі комісії, створеної за дорученням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. для пошуку компромісного рішення з питань оподаткування.

Через сайт ГС «Аграрний союз України» та електронні засоби ми інформуємо всіх членів спілки про роботу з цих питань.

Однак, через слабку роботу обласних та районних структур ця інформація не в повній мірі доходить до керівників господарств, що викликає велику стурбованість при зустрічах в регіонах.

Рада ГС «Аграрний союз України» розглянула цю ситуацію і прийняла відповідне рішення.

Вважаємо, що обласні структури незадовільно працюють з районними радами сільгосппідприємств та окремими сільгоспвиробниками.

Прийнято рішення створити розширену Раду ГС «Аграрний союз України», включивши до її складу голів районних рад сільгоспвиробників, розглядати найбільш важливі питання на засіданні ради ГС «Аграрний союз України» у розширеному складі.

З цією метою ми звертаємось до керівників районних рад сільгосппідприємств, відокремлених підрозділів на протязі квітня-травня оформити своє членство в ГС «Аграрний союз України».

Доручаємо обласним радам організувати  та прискорити цю роботу на місцях. Для цього рекомендуємо здійснити систему заходів щодо організаційного та кадрового зміцнення районних рад, визначити строки оформлення членства цих структур в ГС «Аграрний союз України».

Про намічений порядок проведення цієї роботи просимо проінформувати до 15 квітня ц. р.


Голова Ради ГC«Аграрний союз України» 

Г. В. НовіковБезземельна нація 

Володимир Чопенко 

Влада знову, як і торік, забула привітати фахівців із Днем землевпорядника. Ну не шанують їх у сільськогосподарській країні, хоч ти вбийся!  

Так само не витребуваною залишається "Національна доповідь щодо завершення земельної реформи", написана з власної ініціативи 19 докторами наук, вісьмома академіками. Футболять її з міністерства у міністерство, і хтозна, коли вона вкотиться у притомні ворота. Наукова громадськість скромно, у вузькому колі, відзначила 25-річчя початку земельної реформи. Підсумок: чимало зроблено, але до частини робіт ще й не приступали… 

Це — фіксація байдужості керівництва держави до сув'язі земельних проблем, глухоти-німоти у спілкуванні із спеціалістами-земельниками. Натомість у базарні ряди пропихаються ложкіни, яценюки із павленками. Ті, котрі не відрізнять суглинків від супісків, просторікують про поетапний продаж сільгоспугідь, запуск пілотних проектів. І цей ринковий свербіж навряд чи вилікує ламізил. Їх не зупиняє ні квола наповнюваність земельного кадастру з численними огріхами, ні відсутність законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення, ні спротив нинішнього складу парламенту проти купівлі-продажу ріллі, ні соціально-економічні реалії. Не з того боку заходите, мудрагелі!...читати далі.25 березня 2016 року відбулося засідання Ради Громадської спілки «Аграрний союз України» за учаcтю Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України  Краснопольського Я. В., Директора Департаменту фінансово-кредитної політики Ахіджанова Б. Р., Депутата Верховної Ради України Козаченка Л. П., заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Соколова М., членів страйкового комітету Всеукраїнського аграрного форуму, керівників громадських організацій, професійних об'єднань.

Обговорювалися питання: 

1. Розгляд ситуації, що склалася у переговорному процесі з Урядом України з питань оподаткування товаровиробників після першої хвилі протестних акцій та узгодження позиції Громадської спілки «Аграрний союз України». Рішення Ради дивіться тут.

По першому питанню з інформацією виступив Голова Страйкового комітету Г. Новіков. 

В обговоренні взяли участь Керівник СТОВ «Воскобійники» Полтавської області Капленко В. І., заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Соколов М., Депутат Верховної Ради України Козаченко Л. П., Голова Ревкомісії ГС «АСУ» Прусаков В. І., Заступник голови агрокооперативу «Перемога» Троснянецького району, Вінницької області Панасюк С. М., Генеральний директор ПСП ім. Фрунзе Зачепилівського району, Харківської області Глянь І. Д., Директор ПСП «Колос», Голова Бородянської районної ради сільгосппідприємств Батов Б. М., Директор виконавчий Асоціації «Союз птахівників України» Карпенко С. М., Директор ТОВ «Ранет» Ужгородського району Тижук С. В., Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Краснопольський Я. В.  

Панкратова Л. Л., Начальник відділу функціонування аграрних ринків ГС «АСУ», презентувала дослідження на тему «Вплив відшкодування ПДВ при експорті зернових на ціни внутрішнього ринку».

Виступаючі доручили Голові Страйкового комітету Г. Новікову при підготовці проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників» відстоювати порядок сплати ПДВ, виходячи із співвідношення 50/50, тобто 50 % сплачується до державного бюджету, а 50 % акумулюються на рахунках платників податку. Господарствам, які мають молочне і мясне скотарства, уряд повинен забезпечити дотацію із державного бюджету на загальну суму 3 млрд грн.

Рада ГС «АСУ» cприйняла відповідне рішення щодо цього

питання.

  

2. Розбудова структур Громадської спілки «Аграрний союз України»Рішення Ради дивіться тут.

Голова ГС «АСУ» Г. Новіков інформував учасників засідання про проведену роботу щодо розбудови Громадської спілки.

Відмічалося, що у поточному році зміцнено керівництво ГС «АСУ» обласними структурами Рівненської та Львівської областей, проводиться робота по формуванню відокремлених підрозділів ГС «АСУ» у Харківській, Донецькій та Луганській областях.

Перспективним напрямком подальшого зміцнення зазначеної структури є оформлення членства районними організаціями сільськогосподарських підприємств та створення відокремлених підрозділів у тих областях, де такі структури не діють.

Потребує вивчення організація та практична робота структур              ГС «АСУ» за умови децентралізації та створення територіальних громад в окремих регіонах України.

Прийнятим рішенням доручено кожному члену Ради оформити та зареєструвати відокремлений підрозділ у тому районі, який він представляє у складі ГС «АСУ» протягом місяця квітня п. р.

Також є домовленість про створення великої Ради ГС «АСУ» за участю керівників районних підрозділів усіх областей, яка буде скликатися для розгляду найважливіших питань розвитку роботи сільськогосподарських підприємств.


3. Різне.

          Голова ГС «АСУ» Г. Новіков звернув особливу увагу на необхідність дотримання статутних вимог, своєчасну сплату членських внесків, фінансове зміцнення ГС «АСУ» для створення можливостей залучення кращих фахівців та науковців і для підготовки документів, законопроектів, актів та урядових рішень.
 

Заступник Глави Адміністрації Президента України, Представник Президента України у Кабінеті Міністрів України О. Данилюк
відповів на звернення Голови Громадської спілки "Аграрний союз України" Г. Новікова стосовно внесення змін до системи оподаткування сількогосподарських виробників.


ІНФОРМАЦ
ІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНО
Ї РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУ
АЦІЇ станом на         
24 березня 20
16 року 
Минулого тижня ціни на зернові та олійні культури нарешті «отямилися» і почали реагувати на сигнали ринку. Падіння цін припинилося, з огляду на позитивні тенденції світових цін та відновлення девальвації гривні ще позаминулого тижня. Щоправда, за досліджуваний період гривня знову дещо укріпила свої позиції. 
Пшениця.  Як ми й передбачали в минулому випуску бюлетеня, ціни на пшеницю припинили «щасливе» падіння під впливом нестабільної гривні та світових тенденцій цін.  читати далі.


22 березня 2016 року, о 19.30, у прямому ефірі програми «Дебати ПРО» 
на 1 му Національному дискутували на тему: «Вільний продаж землі: загроза нацбезпеці чи крок до реформ?» 

Участь у програмі взяв і Голова Громадськоїї спілки “Аграрний союз України” Геннадій Новіков, який запропонував вивчити досвід Великобританії та Канади щодо управління 
державними землями Пенсійним фондом для стабільного забезпечення виплат соціальних гарантій на довгі роки, адже земля є власністю усього українського народу. 

Ця пропозиція була підтримана експертами студії. 

Ефір програми дивіться тут.


21 березня 2016 року відбувся робочий візит Радника Голови з питань сприяння розвитку аграрної інфраструктури 
Сокиріна Олександра до підрозділу Громадської спілки "Аграрний союз України Херсонської області" у місті Чаплинці. 

Зустріч проходила за участі Голови підрозділу Брагінця Ігоря та керівників фермерських господарств Херсонської області.

Обговорювали нагальні питання ситуації посівів, інноваційні технології у сфері рослинництва із застосуванням IT-технологій, перспективи розвитку програми "Від посіву до реалізації" та ін.


17 березня 2016 року відбулася щотижнева радіо програма «Фінансовий прайм»,  у якій взяв участь Голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Новіков Геннадій.

Також запрошеними гостями були Рубченко Лора Олексіївна Голова ТВ АППУ у Черкаській області, Кутовий Тарас Васильович  – Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Павленко Олексій Михайлович Міністр аграрної політики та продовольства України, Боровик Олександр Валерійович в.о. Заступника  Голови Одеської обласної Державної адміністрації з питань інвестицій та розвитку, Білоцерківська Ганна Павлівна радник Президента АППУ, Гривнак Катерина Богданівна заступник керівника Управління захисту прав платників податків України АППУ, Грігол Катамадзе    незалежний податковий експерт, Президент Асоціації платників податків України, Лупенко Юрій Олексійович доктор економічних наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України, директор Інституту аграрної економіки НААНУ.

Присутні обговорювали питання «Чи можна розбагатіти, чесно працюючи на землі».

Відео програми дивіться тут.


18 березня 2016 року відбулося перше засідання Громадської ради Міністерстві аграрної політики та продовольства України. 

На порядку денному стояли питання обрання голови Громадської ради, заступників, секретаря та комісій. 


Загальним голосуванням Головою Громадської ради було обрано Новікова Г. В., Голова Громадської спілки "Аграрний союз України". Посади заступників посіли Генеральний директор Корпорації по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром» Кучеренко В. М. та Президент Всеукраїнської громадської організації «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» Корінець Р. Я. Секретарем Громадської ради обрано Кот Л. К., головного спеціаліста сектору взаємодії з асоціаціями громадських організацій Мінагрополітики.

Відповідальним за організацію роботи із розробки Положення про Громадську раду призначили  Пугачова М. І.,  заступника Голови Президії Громадської організації «Всеукраїнський конгрес вчених економістів-аграрників».


Найближчим часом відбудеться наступне засідання Громадської ради, де буде затверджено перелік комісій.


І
НФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНО
Ї РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУ
АЦІЇ станом на 17 березня 2016 року 
Пшениця.   

За минулий тиждень ціни на пшеницю в Україні зменшилися на 100-160 грн./т на умовах поставки EXW-елеватор (табл. 1). Більшим попитом користувалося зерно доставлене в порт, і тому на умовах поставки СРТ-порт зниження цін склало 50-1000 грн./т ...
читати далі


Інформаційне повідомлення 

  Страйкового комітету Всеукраїнського Аграрного форуму

Спільна боротьба громадських організацій агропромислового комплексу протягом двох останніх днів принесла перші результати. 

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики розглянув, схвалив і тепер вносить на розгляд Верховної Ради України проект Закону України № 3851-1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, у тому числі сільгоспвиробників". Також утворено робочу групу із числа депутатів та керівників громадських організацій по доопрацюванню зазначеного законопроекту з урахуванням пропозицій та зауважень народних депутатів. 

Це перша маленька перемога сільгосптоваровиробників. Єднаймося задля зміцнення економіки України!

Голова Страйкового комітету, Голова Громадської спілки "Аграрний союз України" Новіков Г. В.


15-16 березня 2016 року під стінами Верховної Ради України відбувся мітинг аграріїв, які вимагали:

       - врегулювання питання оподаткування сільгоспідприємств;

       - недопущення продажу державних земель;

       - відставки уряду України, дії якого вкрай ускладнили роботу агропромислового комплексу.

 


У перший день акції зібралося більше 7 тис. селян.

Перед мітингувальниками виступили народні депутати, голови фракцій та представники партій.

Делегація активістів Страйкового комітету Всеукраїнського аграрного форуму зустрілася з Головою Верховної Ради України Гройсманом В. Б., за результатами якої  о 17:00 відбулася нарада в Мінагропроді за участю представників Мінекономіки, Мінфіну та МВФ. Було створено робочу групу, спрямовану на вирішення проблеми оподаткування агросектору.


Обговорення ситуації в Міністерстві аграрної політики та продовольства за участю заступника міністра фінансів України Олени Макєєвої було досить напружене. Вислухавши вимоги та аргументи один одного, зрештою, нарада запропонувала три варіанти зміни системи оподаткування агросектору: повернутися до стану 2015 року; реалізувати норми, які передбачені у законопроекті №3851-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників»; встановити спецрежим ПДВ із двома варіантами розподілу коштів між бюджетом та господарствами 50/50, 75/25. 

Тепер фахівці Мінекономіки повинні надати розрахунки щодо впливу вищезазначених варіантів на фінансовий стан бюджету та господарств для подальшого урегулювання питання ПДВ.

https://sites.google.com/site/agrarnijsouzukraieni/_/rsrc/1458118426179/home/1450955663-4087.jpeg?height=200&width=116

16 березня п. р. акція продовжується під стінами Комітету з питань податкової та митної політики, на засіданні якого планується розгляд  компромісного проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників» (реєстр. 3851-1 від 04.02.2016).

Про подальші дії буде повідомлено додатково, зважаючи на реакцію Уряду, Верховної Ради України та прийнятих рішень.           ЖАДІБНІСТЬ ПОЗА ЗАКОНОМ

Чи може Держгеокадастр змусити аграріїв платити більше за чинними договорами оренди                             держземель? 

Український тижневик «Агропрофі» звернувся за коментарем до фахівців-правників, які стикнулися з цією проблемою у повсякденній роботі. Пропонуємо вашій увазі перший із коментарів, який отримала редакція.

Останнім часом почастішали випадки надходження листів-повідомлень від районних відділів Держгеокадастру. В своїх листах Держгеокадастр звертається з проханням укласти додаткові угоди до договорів оренди земель сільськогосподарського призначення про збільшення розміру орендної плати до 8 % від нормативної грошової оцінки на рік.

Листи без правового підгрунтя 

Здебільшого подібні листи надходять господарствам, які укладали договори оренди на безконкурсній основі (без проведення земельних аукціонів), а розмір орендної плати визначався орендодавцем самостійно в межах вимог законодавста.

Юристи юридичної компанії "ОМП" проаналізували відповідні листи та підготували алгоритм дій у випадку, якщо сільськогосподарське підприємство отримало подібний лист-повідомлення.

Відповідно до вимог пункту 288.5 Податкового кодексу Ук­раїни, розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюєть­ся у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути мен­шою 3% нормативної грошової оцінки. Отже, якщо у вашому договорі оренди розмір оренд­ної плати вказано на рівні не менше З% нормативної грошо­вої оцінки, то відповідні листи не мають жодного правового підгрунтя.

Усі вимоги Відділів Держгеокадастру про внесення змін до діючого договору оренди є незаконними та не обов'язкові до виконання. Адже відповідно до статті 30 Закону України "Про оренду землі", зміна умов договору оренди землі здійсню­ється за взаємною згодою сто­рін.

Крім того, Відділ Держгеокадастру в своєму листі реко­мендує звернутися до Головного управління для укладення до­даткових угод, отже на відповід­ні листи можна взагалі не реа­гувати.

Існують непоодинокі випадки, коли Відділи Держгеокадастру в своїх листах погрожують господарствам, що у разі неукладення додаткової угоди, вони будуть вимагати розірвання договору оренди або будуть створювати перешкоди під час поновлення договорів оренди на новий строк. У таких випад­ках ми рекомендуємо оскаржувати дії відповідних посадових осіб до вищестоящих органів як перевищення службових повно­важень.

Вікторія Кіпріянова,

юрист ЮК "ОМР"


12 березня 2016 року відбулася зустріч Голови Громадської спілки "Аграрний союз України" Новікова Г. В. з аграріями Золочевського району Харківської області. На зустрічі були присутні  Голова громадської спілки "Аграрний союз Харківської області" Лісаченко Л. В. та член ГС "АСУ"
  Золотарьов М. І. Присутні відвідали 
ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО "АЛЬФА" під керівництвом Белінського В. І. Також були обговорені питання розширення Громадської спілки "Аграрний союз України" у Харківській області та підвищення її ролі у розбудові агропромислового комплексу.

11 березня 2016 року відбулася зустріч Голови Верховної Ради Україн
и Гройсмана Володимира Борисовича з керівниками громадських організацій. На зустрічі були обговорені питання щодо зай
нятості, безробіття та бідності українців.
Голова Громадської спілки "Аграрний союз України" Новіков Геннадій Володимирович вніс пропозиції щодо:
- розвитку ринку для малого та середнього бізнесу, кооперативів;
- єдиного податку з гектара сільськогосподарських земель.
Гройсман В. Б. прийняв пропозиції та пообіцяв провести ще одну зустріч із керівниками громадських організацій найближчим часом. 


11 березня 2016 року відбулося засідання відокремленого підрозділу Кілійського району Одеської області Громадської спілки "Аграрний союз України". У засіданні взяли участь керівники сільгосппідприємств району, Артеменко Дмитро Іванович - Голова відокремленого підрозділу Громадської спілки "Аграрний союз України", Сокирін Олександр Іванович Радник Голови з питань сприяння розвитку аграрної інфраструктури, Боровик Віктор Іванович старший партнер ТОВ «ІТ Агро», представники  управління району, податкової служби, земельного кадастру та водного господарства.


І
НФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНО
Ї РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУ
АЦІЇ станом на 10 березня 2016 року 

Пшениця.   

За минулий тиждень ціни на пшеницю в Україні припинили зростання і перейшли у спадний тренд. Такий розвиток подій був досить передбачуваний, з огляду на істотне падіння ...
читати далі

9 березня 2016 року відбулося засідання Страйкового комітету Всеукраїнського аграрного форуму
,
на якому було вирішено провести акцію 15 березня п. р. біля стін Верховної ради України об 11:00 з вимогою:
1. Категорично виступити проти продажу земель сільськогосподарського призначення до узгодження всіх складових цього питання з громадськими організаціями, професійними об'єднаннями та місцевими радами... читати далі
Новіков Геннадій Володимирович, Голова громадської спілки "Аграрний союз України" та голова Страйкового комітету Всеукраїнського аграрного форуму, звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, членів ГС "АСУ" із проханням взяти участь у страйку.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУАЦІЇ станом на 3 березня 2016 року 
Пшениця.   За минулий тиждень зростання цін на пшеницю становило 50-100 грн./т на умовах постановки EXW-елеватор та СРТ-порт (табл.1). Зниження темпів росту внутрішніх цін зумовлено припиненням девальвації гривні і навіть деяким її укріпленням...читати далі
 3 березня 2016 року Колегія  Міністерства аграрної політики України затвердила Конкретний план дій щодо реалізації стратегій розвитку аграрного промислового ко
мплексу на 2016 - 2020 рр.


2 березня 2016 року у місті Львові відбулися Установчі збори за участі Голови Громадської спілки "Аграрний союз України" Новікова Геннадія Володимировича та сільгоспвиробників Львівської області. 
На зборах постановили створити Ініціативну групу з підготовки Конференції аграріїв Львівщини 10 березня 2016 року по створенню обласної організації Громадської спілки «Аграрний союз України».


                                Заява 
Громадської спілки "Аграрний союз України" та Асоціації фермерів та приватних землевласників України у зв'язку із заявою Прем'єр-Міністра Яценюка А. П. про наміри продати 1 млн га державних земель.

Селяни й не сумнівалися, що після внесення змін в Податковий кодекс щодо відміни спеціального режиму ПДВ, якими в господарюючих суб'єктів вилучено майже 23 млрд обігових коштів, Уряд піде далі і спробує виставити на продаж те, що має дуже великий попит - державні сільськогосподарські землі. Принаймні така можливість закладена у законопроекті "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який є умовою для зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Заяву дивіться тут.


26 лютого 2016 року Ковальов С. М., Голова Громадської спілки "Аграрний союз України Сватівського району", за дорученням членів відкритих зборів Громадської спілки "Аграрний союз Луганської області" підписав Резолюцію,
у якій йдеться про незадоволення аграріїв діями Уряду стосовно становлення відносин з агропромисловим сектором України. Члени
Громадської спілки "Аграрний союз Луганської області" та сільгоспвиробники Луганської області звертають увагу на подальше погіршення умов роботи сільськогосподарських підприємств за рахунок нестабільності на фінансових ринках, обмеженості доступу до кредитних ресурсів, відсутності державної бюджетної підтримки, зниження цін на експортну продукцію на світових ринках. Резолюцію дивіться тут.


26 лютого 2016 року Співголови Координаційної Ради Всеукраїнського аграрного форуму, а саме: Бакуменко О.Б., Козаченко Л.П., Ліссітса А.М., Новіков Г.В. та Томич І.Ф. підписали лист-звернення до Южаніної Н. П., Голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики щодо розгляду у сесійній залі Верховної Ради України проекту закону №3551-1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників". Лист-звернення дивіться тут.


26 лютого 2016 року у Харкові відбувся з'їзд ГС "Аграрний Союз України"
за участі Голови Новікова Генадія Володимировича. На з'їзді було створено обласний підрозділ Громадської спілки "Аграрний союз України".

  І
НФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУАЦІЇ станом на 25 лютого 2016 року  

Пшениця.   За минулий тиждень зростання цін на пшеницю було більш помірним, ніж в попередній період. Так, на умовах поставки EXW-елеватор ціни зросли на 20-50 грн./т, тоді як на умовах поставки СРТ-порт  ціни зросли на 20-100 грн./т (табл. 1). Зниження темпів росту внутрішніх цін зумовлено уповільненням... читати далі 24 лютого 2016 року відбувся Круглий стіл на тему "Передові ІТ технології в аграрному бізнесі",, у якому взяли участь:

-Бондаренко Василь Маркович, Голова правління асоціації «Укрмолпром»;
- Беренштейн Борис Леонідович, Президент Київської агропромислової біржі „Київагропромбіржа”;
- Карпенко Сергій Михайлович, Директор виконавчий Асоціації 
«Союз птахівників України»;
- Васильченко Олександр Миколайович, Генеральний директор – голова ради об'єднання підприємств хлібопекарської промисловості; 
- Гнатюк Сергій Андрійович, Генеральний директор Української корпорації по виробництву м’яса на промисловій основі 
«Тваринпром»; 
- Капшук Степан Павлович, Генеральний директор асоціації «Укроліяпром»;
- Козаченко Леонід Петрович, Українська аграрна конфедерація; 
- Кульгавий Володимир Федорович, Генеральний виконавчий директор Української асоціації аграрних інженерів; 
- Тимченко Віктор Наумович, Президент асоціації «Українська асоціація виробників та переробників соя»;
- Томич Іван Федорович, Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України; 
- Болибік Віктор Валентинович, Голова Всеукраїнської асоціації грибовиробників;
- Дикун Андрій Євгенович, Асоціація «Укрцукор»;
- Новіков Генадій Володинирович, Голова Громадської спілки "Аграрний Союз України".

На Круглому столі "Передові ІТ технології в аграрному бізнесі" Боровик Віктор Іванович, старший партнер ТОВ «ІТ Агро», разом із колегами представив новий проект «Агро Онлайн». Основою проекту є облік, планування та контроль діяльності аграрних підприємств принципово нової якості - поєднання кращих традицій, сучасних практик і передових технологій.

ТОВ «ІТ Агро» - компанія, що спеціалізується на аграрному секторі України. Головна мета проекту – зробити доступною аграрним підприємствам автоматизований облік, планування та контроль виробничої діяльності, при якому відпадає необхідність розробляти систему «з нуля» та підтримувати необхідну інфраструктуру. Це, у свою чергу, мінімізує витрати на впровадження автоматизованої системи та її підтримку. Модульне формування ціни дає змогу оплачувати тільки ті інструменти, які використовуються. Крім того, сама система представляє собою універсальне рішення «ВСЕ В ОДНОМУ» (в неї може бути інтегрована будь-яка стороння технологія чи інструмент)
ІНФОРМАЦІЙНИЙ 
БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ ПОЛІТИКИ станом на 18 лютого 2016 року

Пшениця.   Продовження девальвації гривні та песимістичні очікування, щодо курсу національної валюти продовжують штовхати внутрішні ціни на зерно, зокрема пшеницю, до зростання. За минулий тиждень офіційний курс долар/гривня зріс на ... читати далі


16 лютого відбувся ІІ-й звітний з’їзд Громадської спілки «Аграрний союз України»

На з’їзді були розглянуті питання про роботу ГС «Аграрний союз України» та заходи щодо подальшої розбудови, організаційного зміцнення і підвищення рівня роботи структур ГС «Аграрний союз України», звіт про роботу Ревізійної комісії за період з 16 грудня 2014 по 16 лютого 2016 року, про внесення змін до складу Ради ГС «Аграрний союз України». В роботі звітного з’їзду прийняв участь Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський, Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик. 

З доповіддю про роботу ГС "Аграрний союз України" за звітний період виступив голова спілки Геннадій Новіков. Звіт Ревізійної комісії представив з'їзду її голова Валерій Прусаков. В обговоренні питань порядку денного прийняли участь голова агрофірми «Ольгопіль» Чечельницького району Вінницької області Павло Каленич, керівник асоціації сільськогосподарських виробників «АВАНГАРД» Шполянського району Черкаської області Валентина Биковець, директор ТОВ «Ольвія» Приазовського району Запорізької області Анатолій Тиховод, керівник ТОВ «Агрофірма «Зоря», Чугуївського району, Харківської бласті Леонід Лісаченко, керівник ТОВ «Богдан К» Снятинського району Івано-Франківської області Богдан Тимофійчук, керівник ТОВ «Торецьке» Добропільського району, Донецької області Володимир Голованьов, Герой України Василь Петринюк, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич, перший заступник голови Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Володимир Лапа.

На виконання норм статуту ГС "Аграрний союз України" з’їзд відкликав зі складу Ради ГС «АСУ» Миколу Каїру, Володимира Дідківського, Анатолія Головка, Юрія Єлісєєва, Василя Петринюка і прийняв до складу Ради ГС «АСУ» Володимира Голованьова, Володимира Грибка, Леоніда Лісаченка, Володимира Пицюка.

Почесними нагородами Громадської спілки «Аграрний союз України» був відзначений ряд активістів, які вносять вагомий вклад в роботу Аграрного союзу України колишній Відповідальний секретар Аграрного союзу України В'ячеслав Беззубов, керівник асоціації сільгоспвиробників «АВАНГАРД» Шполянського району Черкаської області Валентина Биковець, керівник ТОВ «РАНОК ГАМАЛІЇВКА» Конотопського району Сумської області Сергій Курілов,  керівник ПАОП «Промінь» Красноградського району Харківської області Євген Третяков.

Рішення ІІ-го звітного з'ізду дивитися тут. Привітання Республіканського агропромислового союзу "БєлАПС" Бєлорусі тут. Звернення до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана щодо ситуації в агропромисловому комплексі України тут.

Аналітичний огляд ринків зернових та олійних культур у лютневому випуску газети «АгроМаркет», підготовлений начальником відділу функціонування аграрних ринків Любов`ю Панкратовою

Після того як ціни на «чорне золото» досягли на світових біржах 12-річного мінімуму, почало лихоманити й усі інші сировинні ринки. І навіть незначне відновлення позицій і спроби ввійти у висхідний тренд не знімають із порядку денного майже риторичне питання: чи подолано ціновий мінімум біржових котирувань на зерно й олійні культури? див. шпальту газети

                                                                                                                                                                                             
В АГРАРНОГО СОЮЗУ УКРАЇНИ  – НАЙВИЩИЙ РЕЙТИНГ СЕРЕД ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Київ , 11 лютого. 

Обраний склад нової Громадської Ради при Мінагрополітики. До неї увійшли 35 членів – представників громадських організацій (згідно постанови Кабінету Міністрів України № 996). Обрання членів Громадської ради проходило шляхом рейтингового голосування 72-х учасників установчих зборів. Приємно повідомити про те, що найвищий рейтинг у голосуванні ­ ­ -  60 відсотків ­– здобула Громадська спілка «Аграрний союз України» (голова ГЕННАДІЙ НОВІКОВ). З  результатами рейтингового голосування можна ознайомитись тут.ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ НА АГРАРНОМУ РИНКУ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУАЦІЇ станом на 11 лютого 2016 року

Пшениця.   Як ми й очікували, ціни на пшеницю в Україні продовжили зростаючий тренд. Основним чинником росту цін сьогодні є  песимістичні очікування, щодо курсу національної валюти, хоча минулого тижня офіційний курс валют значних змін не зазнав.

Ціни на продовольчу пшеницю підвищилися на 50-150 грн./т на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт читати далі


ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ РАДИ АГРАРНОГО СОЮЗУ УКРАЇНИ

Київ, 11 лютого. Відбулося засідання Ради ГС «Аграрний союз України», яке провів її голова Геннадій Новіков. На Раді були розглянуті питання проведення ІІ звітного з’їзду ГС «АСУ», про створення відокремлених підрозділів у низці регіонів України. Також учасники зібрання обговорили деякі організаційні питання.  У ході засідання відбулося жваве обговорення актуальних питань розбудови і становлення регіональних структурних підрозділів у відповідністю із Законом України «Про громадські об’єднання».


ПРО ПРОБЛЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ 

В Українському  національному інформаційному агентстві «Укрінформ»  відбулася прес-конференція на тему: «Актуальні проблеми в оподаткуванні сільськогосподарської продукції», який організувала  Громадська спілка "Аграрний союз України".

У прес-конференції взяли участь  Василь Ярошовець - заступник голови ГС "Аграрний союз України", Анатолій Тиховод, директор ТОВ «Ольвія» Приазовського району Запорізької області, член Ради АСУ, які розповіли про низку проблем, пов’язаних із змінами у податковому законодавстві щодо сільгосппродукції та наслідки, до яких вони можуть призвести аграрну галузь країни.

Відео з прес-конференції можна подивитися тут:

https://www.youtube.com/watch?v=kJ2AGV4Rns8#t=17ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ АГРАРІЇВ

Київ, 8 лютого. Голова ГС «Аграрний союз України» Геннадій Новіков та координатор Аналітичного центру АСУ Лариса Старікова зустрілися із старшим менеджером програм Міжнародної неурядової організації IESC Скоттом Беннетом та Олександром Муляром, який опікується програмами технічної допомоги, спрямованої на розвиток аграрного сектору. Під час розмови ішлося про гострі проблеми поточної ситуації в АПК та розвиток аграрного сектору в Україні, а також залучення технічної допомоги для їх вирішення. Учасники зустрічі обговорили й проблеми малих та середніх сільськогосподарських підприємств, яким складно конкурувати із крупними сільгоспвиробниками.


ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ 
ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУАЦІЇ НА АГРАРНОМУ РИНКУ станом на 
4 лютого  2016 року

Пшениця.   Як ми й очікували, ціни на пшеницю продовжили наздоганяти темпи девальвації національної валюти, які й минулого тижня залишалися досить стрімкими (курс долар/гривня ще підвищився на 1,1 грн.).
Ціни на продовольчу та фуражну пшеницю зросли на 150-200 грн./т на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт читати далі


СЕМІНАР У МИКОЛАЄВІ

У Миколаєві відбувся семінар на тему: Перспективи  виробництва  СОРГО  в  Україні, у якому взяли участь керівника та спеціалісти господарств корпорації «Тваринпром»  та  Миколаївської  області за участю представників виконавчої влади регіону.

У роботі семінару взяв участь радник голови «Аграрного союзу України», керівник проекту з вирощування сорго Олександр Сокирін, який виступив із доповіддю на тему  Супровід  програми  виробництва СОРГО. Він також розповів про участь АСУ у підтримці та вирішенні актуальних проблем вітчизняних  сільгоспвиробників.  


                             
 У 
Верховн
ій Раді України зареєстровано законопроект про відновлення системи оподаткування сільгоспвиробника до 1 січня 2018 року та правила справляння ПДВ 

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгоспвиробників (законопроект №3851) на сайті Верховної Ради України. Інші законопроекти щодо зміни системи справляння ПДВ - №3748-1, №3748, №3749
. Порівняльний аналіз законопроектів можна подивитися тут
 


ДЕПУТАТ ПІДНЯВ ПРОБЛЕМУ                                                                

 У Шполі, що на Черкащині, на засіданні постійної комісії з питань земельних відносин, екології і природокористування, розвитку села та аграрного виробництва Шполянської райради було розглянуте звернення депутата районної ради, генерального директора СПОП «Відродження», голови асоціації сільськогосподарських виробників «Авангард» цього району Ю.В. Ляшенка про зміни в оподаткуванні сільськогосподарської діяльності,  - повідомила Директор асоціації сільськогосподарських виробників  «Авангард»    В. Биковець. (Читати Новини АСУ)                                                               

До уваги керівників підприємств!!!

Бухгалтерська робоча група АЦ АСУ звертає увагу на те, що в ході сплати ПДВ у відповідності до процедури, визначеної ДФС у своєму листі  від 27.01.2016 №2533/7/99-99-19-03-01-17 "Про особливості сплати ПДВ платниками – сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році" підприємства можуть в черговий раз втратити свої обігові кошти за рахунок переплати ПДВ державі за одними позиціями і його невчасним поверненням державою за іншими позиціями. 

Будь ласка, вживайте терімново необхідних заходів.


ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУАЦІЇ НА АГРАРНОМУ РИНКУ станом на 28 січня 2016 року

Пшениця.   Нагадаємо, що позаминулого тижня курс долар/гривня підвищився на 1 грн., тоді як внутрішні ціни на продовольчу та фуражну пшеницю значних змін не зазнали. За минулий тиждень,  як ми й очікували, девальвація гривні нарешті відобразилася на гривневих цінах.  Ціни на продовольчу та фуражну пшеницю зросли на 30-150 грн./т на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт....  читати далі АГРАРНИЙ ФОРУМ НА ДОНЕЧЧИНІ

Голова ГС “Аграрний Союз України” Геннадій Новіков 20 січня взяв участь в роботі Аграрного форуму на підтримку сільгоспвиробників “Донбас Аграрний”, який відбувся у Святогорську Донецької області. Метою зібрання став пошук нових каналів реалізації сільськогосподарської продукції, налагодження бізнес-контактів, створення умов для інформаційного обміну та поліпшення івестиційно-інноваційного клімату в регіоні.

На форумі розглянули питання підвищення результативності та ефективності залучення інвестиційних джерел, зростання прибутковості підприємств, запровадження сучасних інновційних технологій в сільському господарстві, а також розширення ринків збуту сільськогосподарської продукції. Водночас аграрії говорили про необхідність підтримки страйкового комітету і закликали сільгоспвиробників об'єднуватися навколо Аграрної партії України.

У рамках заходу відбулася також робоча нарада членів АСУ в Донецькій області, де було прийняте рішення про створення відокремленого підрозділу ГС “Аграрний союз України” в Донецькій області. За пропозиціями аграріїв його очолив Володимир Голованьов, керівник ФГ “Торецьке”, що в Добропільському районі, депутат районної ради.


НАРАДА АГРАРІЇВ У ШПОЛІ

У Шполі, що на Черкащині, 20 січня відбулася нарада з керівниками сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, зініційована асоціацією сільськогосподарських виробників «Авангард», на якій було розглянуто питання змін до Податкового Кодексу України стосовно оподаткування сільськогосподарських товаровиробників та наслідки, до яких приведуть ці зміни.

Зокрема, обговорено участь сільськогосподарських виробників району в акціях протесту стосовно внесених змін до Податкового Кодексу України з пільгового оподаткування сільськогосподарського виробництва та відстоювання прав сільськогосподарських виробників на прозоре оподаткування та введення податку з 1 га сільгоспугідь для всіх сільськогосподарських виробників (юридичних та фізичних осіб), які використовують понад гектар сільгоспугідь.

Учасниками наради запропоновано винести дане питання на розгляд постійної комісії з питань АПК при районній раді задля залучення до даної акції всіх сільськогосподарських виробників району. 

Як повідомила Директор асоціації сільськогосподарських виробників «Авангард» Валентина Биковець, ця пропозиція підтримана всіма учасниками наради.


ЗАСІДАННЯ СТРАЙКОВОГО КОМІТЕТУ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Голова Громадської спілки “Аграрний союз України” Геннадій Новіков взяв участь у роботі засідання страйкового комітету в Харківській області. Прикметно, що в ньому взяли участь близько ста членів АСУ та Асоціації фермерів і приватних землевласників із таких районів: Золочівського, Чугуївського, зміївського, Барвінківського, Кичигівського, Ізюмського, Шевченківського, Великоберлуцького та Харківського. Керівники сільськогосподарських та фермерських підприємств, стурбовані ситуацією в АПК, говорили про проблеми, які тягнуть за собою зміни до податкового законодавства. Йшлося і про те, що аграрії прагнуть добитися від уряду виконання їх вимог. У разі, якщо вони не будуть виконані, учасники зібрання прийняли одностайне рішення про участь у загальнонаціональному страйку. На зібранні також говорили і розвиток громадських формувань на території Харківської області для вирішення поставлених завдань.ДО УВАГИ ЧЛЕНІВ АСУ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ!

ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ ОБЛІКОВО-ФІНАНСОВИХ СЛУЖБ

 Інститут обліку та фінансів  за наукової координації Академії аграрних наук України з метою інформаційно-методичної підтримки бухгалтерів сільськогосподарських товаровиробників щодо введення в дію змін до податкового законодавства, прийнятого Державного бюджету на 2016 рік та складання річної бухгалтерської звітності підготував навчальний семінар на тему: «Податкова реформа. Соціальні стандарти. Річна звітність за 2015 рік».

Семінари будуть проводитися на базі управлінь АПК Київської області у наступні дні:

21.01.  ­­­- у Броварах, Борисполі, Таращі, Рокитному,

22.01. -  у Кагарлику, Обухові, Богуславі, Миронівці.

Детальна інформація – на сайті www.iaf.kiev.ua та за тел. 219-00-44, 219-00-55.

 ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУАЦІЇ НА АГРАРНОМУ РИНКУ станом на 14 січня 2016 року


Пшениця.   Після тривалого періоду святкувань і, відповідно, затишшя на продовольчих ринках, починається деяка активізація торгівельної активності. За минулі два тижні, ціни на пшеницю втратили 50-80 грн./т на умовах поставки EXW-елеватор та 50-100 грн./т на умовах поставки СРТ-порт читати даліШановні колеги, друзі, побратими, аграрії. Українці!

Нас дістала глухота та неповага влади, розквіт корупції, безсистемні незрозумілі реформи за рахунок простих трударів!

Совісті немає, є тільки страх перед гнівом народу! Аграрії сказали своє рішуче «НІ» голому цинізму уряду!

Ми всі разом пліч-о-пліч стали на захист власного виробництва, продовольчої безпеки країни.

Шановні колеги, котрі ще сидять по хатах! Зрозумійте свою відповідальність перед країною, дітьми, онуками! Досить ховатися, приєднуйтесь!

ДЯКУЄМО ВСІМ,  ХТО НАС ПІДТРИМАВ ПІД ЧАС ВСЕУКРАЇНСЬКИХ СТРАЙКІВ!

РАЗОМ МИ – СИЛА!

НЕ ДАМО ДОБИТИ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО ВИРОБНИКА ТА ЗНИЩИТИ УКРАЇНУ!

Страйком Аграрного форуму

 
АГРАРІЇ ЗВЕРНУЛИСЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

 У звязку із прийнятим 24 грудня ц.р.  Верховною Радою України законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходженнях у 2016 році» (реєстр. №3688),аграрна громадськість країни звернулася до Президента України з проханням ветувати його.

Серед підписантів відкритого звернення - Всеукраїнська Аграрна Рада (М.Соколов), Національна асоціація цукровиків України    (А. Дикун), Аграрний Союз України  (Г.Новіков), Асоціація виробників молока (В. Третьякова), Асоціація «Свинарі України» (А.Лоза), ВГО «Українська аграрна конфедерація" (Л. Козаченко), Асоціація «Теплиці України»   (Є.Чернишенко), Асоціація «Союз птахівників України» (С. Карпенко), Асоціація «Виноградарі та винороби України»   (С.Михайлечко), Українська асоціація виробників і переробників сої   (В. Тимченко), Асоціація тваринників України (І. Паламар), Українська асоціація виробників картоплі   (М. Гордійчук), Спілка молочних підприємств України  (Л. Карпенко), Національна асоціація молочників України «Укрмолпром» (  В.Бондаренко), Асоціація «Український клуб  аграрного бізнесу» (Т. Висоцький), Корпорація «Тваринпром» (С.Гнатюк), Асоціація фермерів та приватних землевласників України (І.Томич).

У зверненні, зокрема, йдеться:

"Шановний Петре Олексійовичу!

Від імені представників аграрної громадськості  України закликаємо Вас, накласти вето на проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходженнях у 2016 році» (реєстр. №3688), прийнятий Верховною радою України 24.12.2015 року.

Даний законопроект, з урахуванням внесених до нього поправок, суперечить національним інтересам України: зберігає та підсилює нерівність платників податків, веде до розквіту корупції, знищення середнього та малого бізнесу, насамперед, фермерства, скорочення робочих місць.

Виступаючи за скасування спеціального режиму ПДВ, Уряд обіцяв відновити відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур. Однак, як стало ясно в ході обговорення законопроекту в парламенті, ці обіцянки виявилися обманом.

Насправді Уряд навіть не планував відшкодовувати ПДВ в повному обсязі всім аграріям, як і іншим рядовим підприємцям. У бюджеті просто не передбачено достатньої для цього кількості коштів, а відповідна стаття витрат держбюджету була, навпаки, додатково скорочена на 6,6 млрд грн.           

Саме для вирішення цієї проблеми було запропоновано розділити публічний реєстр заявок на відшкодування ПДВ на дві частини: щоб забезпечити своєчасне відшкодування великим експортерам, а підприємствам котрі не ввійшли в число обраних відшкодовувати ПДВ за залишковим принципом.

У результаті кулуарних торгів, які проходили за закритими дверима, дана пропозиція трансформувалася в розподіл реєстру на підприємства, що відповідають критеріям автоматичного відшкодування і таким, що не відповідають критеріям, із збереженням тих же корупційних підстав для виключення з числа «автоматників» як відсутність по місцю реєстрації та неподання відомостей.

Фактично це позбавляє середніх і малих фермерів, а також їх об'єднання - кооперативи, можливості вчасного отримання і в повному обсязі відшкодування ПДВ при експорті всієї своєї продукції, а не тільки зернових і технічних культур. Також це зберігає можливості для вимагання хабарів та проявів корупції при формуванні реєстрів.

Враховуючи все вищесказане, ми що нижче підписалися, вважаємо неприйнятним скасування спеціального режиму ПДВ, до тих пір поки в законодавстві присутні норми, що дискримінують платників податків за формальними підставами і створюють підґрунтя для корупції, а також допоки Уряд на ділі не доведе, що він готовий і на практиці, а не лише на папері, відшкодовувати ПДВ вчасно і в повному обсязі.

Слід зазначити, що зазначеним законопроектом порушується стаття 13 Конституції України, відповідно до якої держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, а усі суб'єкти права власності рівні перед законом.

Слід зазначити, що зазначеним законопроектом порушується стаття 13 Конституції України, відповідно до якої держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, а усі суб'єкти права власності рівні перед законом.

            У зв'язку з цим, а також, враховуючи положення статті 102 Конституції України, згідно якої Президент України є гарантом додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, просимо Вас, шановний Петре Олексійовичу, застосувати право вето до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році".


ГЕННАДІЙ НОВІКОВ: «АГРАРІЇ ВІДСТОЮЮТЬ СВОЄ ПРАВО ПОВНОЦІННО ПРАЦЮВАТИ І ГОДУВАТИ КРАЇНУ»

 Київ,  29 грудня

На цьому наголосив голова Громадської спілки «Аграрний Союз України» Геннадій Новіков  під час прес-конференції в УНІАН, у якій взяли участь представники аграрної  громадськості.

Так, на прес-конференції зазначалося, що зміни до Податкового кодексу передбачають збільшення ставки єдиного податку з гектара для сільгоспвиробників в 1,8 раза і річний перехідний період перед скасуванням спеціального режиму щодо ПДВ, за яким аграрії не платили нарахований податок до бюджету. Це питання було одним з найгостріших під час обговорення податкових змін. Пільга з ПДВ фактично є державною підтримкою аграрного сектора. Представники аграрних асоціацій і бізнесу не раз заявляли, що погодяться на скасування спецрежиму лише в разі запровадження норми про прозоре відшкодування ПДВ експортерам за єдиним відкритим списком і в хронологічній послідовності.

На прес-конференції прозвучала теза про те, що українські аграрії звертаються до Президента України Петра Порошенка накласти вето на зміни до Податкового кодексу, тому що процедура відшкодування ПДВ прописана непрозоро, вона є корупційною, і, фактично, підштовхує сільгоспвиробника до «тіні». Ці зміни вигідні лише експортерам, наголошували учасники прес-конференції. Згідно із законом, парламент розділив на 2 списки відшкодування ПДВ при експорті, це стосується всіх експортерів, а не лише аграріїв. Якщо Глава держави підпише його, до першого списку потраплятимуть підприємства, яким ПДВ відшкодовується автоматично (серед експортерів сільгосппродукції такими найчастіше є великі агрохолдинги), у другому списку буде решта – трейдери, середні й малі аграрні підприємства.  Зокрема, Геннадій Новіков, голова «Аграрного Союзу України» сказав, що сільгоспвиробникам увірвався терпець. Вони виходять на акції протесту, які спалахнули по всій Україні. «Таким чином ми відстоюємо наші права на працю на рідній землі, ефективне господарювання», - підкреслив він. За словами Геннадія Новікова, аграрії поза політикою, але їм уже увірвався терпець. Ось чому вони вийшли на  траси, перекривають дороги. Народний депутат від партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Бакуменко, який також був присутній на прес-конференції, зазначив, що депутати досі не бачили остаточного варіанту Податкового кодексу, який діятиме з 1 січня 2016 року, поправки про списки на відшкодування ПДВ були внесені з голосу.

У звязку із Новоріччям та Різдвом акції протесту припиняються, але вони відновляться одразу після свят.ПРОТЕСТИ АГРАРІЇВ ШИРЯТЬСЯ КРАЇНОЮ
В Україні розпочалися безстрокові акції протесту  проти змін, введених до Податкового кодексу Верховною Радою. Так  26 грудня, під Василівкою, що в Запорізькій області, працівники сільгосппідприємств протягом кількох годин періодично перекривали трасу Харків-Сімферополь. Як зазначив голова Запорізького осередку «Аграрного Союзу України» Анатолій Тиховод, учасники акції протесту намагалися звернути таким чином на себе увагу. «Ми не вели себе радикально, постійно блокуючи трасу, а лише час від часу. Здебільшого люди ходили вздовж автодороги. Всього до акції протесту долучилися понад 400 осіб. Ми на цьому не зупинимося, - сказав Анатолій Миколайович. – Завтра наші дії перенесемо поближче до Мелітополя. Ми хочемо довести, що з такими змінами до податкового законодавства аграрна галузь загине. Тому ми переконані, що вони мають бути відмінені».

Подібні акції пройшли і в інших областях України. Так, наприклад, у напрямку «Київ-Одеса» аграрії на узбіччя траси вивели понад 50 одиниць техніки. Мирна акція протесту тривала  із 12 до 17 години. Сьогодні вона продовжиться, як повідомляють організатори.

У напрямі «Київ-Полтава-Харків» аграрії частково перекривали рух в районі Решетилівки, участь у цьому взяли понад 30 сільгосппідприємств.

У напрямі «Суми-Чернігів» в Кібті планують спорудити палаткове містечко, аграрії вивели техніку на узбіччя траси. 150 одиниць техніки і близько 300 осіб вийшли на акцію протесту неподалік Мелітополя (316-й кілометр траси «Херсон-Каховка»); також вздовж дороги протестували сільгоспвиробники в напрямі «Вінниця-Хмельницький». Аграрії переконані в тому, що вище керівництво країни має ветувати прийнятий парламентом закон №3688 від 24.12. ц.р. 

26 грудня — 

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ПРОТЕСТУ

Уряд і Верховна Рада проігнорували державницькі вимоги сільгосптоваровиробників і ухвалили зміни до Податкового законодавства та Державний бюджет на 2016 рік, що стимулює корупцію на відшкодуванні ПДВ та знищує єдину вдалу реформу в АПК, а саме: спецрежим ПДВ, який не має жодної копійки корупції. Такі антидержавні дії не можуть бути прийняті аграріями.

У зв'язку з цим страйком професійних і селянських організацій країни прийняли рішення 26 грудня продовжити всеукраїнську акцію протесту: перекритття на території країни основних автомагістралей. Скажемо рішуче селянське НІ! розвитку корупції.Порушуючи всі норми демократичного процесу, не інформуючи громадськість належним чином з пропозиціями щодо доленосних рішень, йдучи на поводу у купки відірваних від тканини українського життя олігархів, 24 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році (№3688). Цим законом вводиться норма про перерахування 75% суми ПДВ до бюджету та збільшення ставок єдиного податку 4 групи для ріллі, пасовищ, сіножатей з 0,45 до 0,81 НГО (гірські та поліські території з 0,27 до 0,29), багаторічних насаджень з 0,27 до 0,49 (гірські та поліські території з 0,09 до 0,16), водного фонду з 1,35 до 2,43, закритого грунту з 3 до 5.4 НГО.

Намагаючись стягнути кошти у розмірі біля 20 мільярдів гривень з сільського господарства, яке сьогодні не тільки забезпечує продовольчу безпеку держави, але й формує курс твердої валюти, антинародний Уряд України ставить національну економіку поза межею елементарної дієздатності. Своїми діями Кабінет Міністрів порушив п.2.4. розділу ХІ Коаліційної Угоди, на виконання якої він свого часу був призначений. Депутати - члени коаліційних фракцій у Верхавній Раді своїми діями це порушення підтримали - з результатами голосування можна ознайомитися тут. Отже, сьогодні існує тільки одна альтерантива - або виконати положення Коаліційної угоди, відмінивши прийняті зміни в і поновивиши режим оподаткування сільгоспвиробника, який заборонено змінювати до 2018 року, або вважати Коаліцію у Верховній Раді України нікчемною з усіма наступними наслідками.
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ЦІНОВОЇ СИТУАЦІЇ НА АГРАРНОМУ РИНКУ станом на 24 грудня 2015 року

Пшениця.  Минулого тижня ціни на пшеницю були схильні до зниження – мінус 20 грн./т на умовах поставки EXW-елеватор та 30-50 грн./т (нижня межа ціни) на умовах поставки  СРТ-порт (табл. 1). Підстави для зниження цін також очевидні – деяке укріплення гривні та поступове зниження експортних цін останніх три тижні, в тому числі і минулого тижня – мінус 1 $/т. На ціни чорноморської пшениці тиснуть  читати даліАГРАРІЇ УКРАЇНИ ЗНОВУ СТРАЙКУВАЛИ

 Київ, 24 грудня

 Як повідомлялося раніше, у четвер, 24 грудня, згідно з рішенням  Всеукраїнського Аграрного Форуму та Політради  Аграрної партії України,  о 10-й годині біля Верховної Ради України розпочалася нова хвиля  загальнодержавної акції протесту. Аграрії  протестували проти погіршення умов господарювання сільгоспвиробників у світлі змін до Податкового кодексу.

Можна було спостерігати, як по вулиці Грушевського йшли мітингувальники. Вони збиралися біля обладнаної сцени, розташованої на майданчику перед будівлею  Верховної Ради. Активну участь у мітингу взяли і члени Аграрного Союзу України, які залучили  до акції протесту, зокрема,  понад 4 тисячі осіб. Виступаючи перед учасниками страйку, голова Аграрного Союзу України Геннадій Новіков подякував його учасникам за громадянську активність, наголосивши, що сила сільгоспвиробників - у єдності. «Ми не можемо сидіти дома, - сказав він, - коли під удар поставлена ціла галузь. Адже аграрний сектор – це ті люди, які реально працюють, і їхня праця на видноті. Вони створюють продовольчу безпеку країни, і їх потрібно всебічно підтримувати, а не випробовувати законами, які не мають під собою підґрунтя. Терпець наш увірвався. Нам нині реально важко стримувати людей, які хочуть виходити на обочини доріг, перекривати рух транспорту на знак протесту».

Серед учасників мітингу – аграрії, які пояснили нам свою точку зору на події, що відбуваються, а також власну позицію:


Анатолій Довгань, голова ради Асоціації  фермерських та приватних господарств Запорізької області: «Наша доля тільки в наших руках. І результат залежить винятково від нашої згуртованості. І ці акції протесту свідчать, що аграрії почали гуртуватися, їхня активність, наскільки я відчуваю, зросла більш, ніж на 40 відсотків. А це вже гарний знак на майбутнє».


Олексій Картавий, голова обласного осередку АСУ Сумщини: «Ми виступаємо за збереження існуючої системи оподаткування сільгоспвиробників. Зняти нам пільги – зробити країні гірше. Хто тоді людей годуватиме? У сусідній Польщі аграрна галузь розвивається стрімко. Державна підтримка її там – у 27 разів дотації переважають, ніж у нас. Тому ми тут, під Верховною Радою. Ми вимагаємо: не забирайте у нас те, що ми маємо зараз».


Віктор Сугак, голова Охтирського районного осередку АСУ: «Нинішня позиція Уряду - це економічна диверсія проти сільськогосподарської галузі загалом. Нам потрібно перемогти. Нам потрібно не лише перемогти, а й вистояти».


Анатолій Тиховод, голова Запорізького обласного осередку АСУ: «Якщо сьогодні Верховна Рада прийме зміни до податкового кодексу без урахувань аграріїв, то аграрний страйк переросте в аграрний майдан. І ми це зробимо, скільки можна руйнувати село?»


Василь Гелета, член ради АСУ (Вінничина): «Сидячи дома, ми не зможемо вплинути на ситуацію. Потрібно боротися за галузь. Я впевнений, що тільки спільними зусиллями ми зможемо добитися результатів. Нас уже почули. І ми не мовчатимемо».


Ольга Голобородько, член Ради ВСУ (Кіровоградщина): «Ми виступаємо за збереження спецрежиму оподаткування, ми також проти продажу землі. Особисто я переконана, що в аграрну галузь держава повинна вкладати великі кошти для того, щоб завтра мати не лише хліб, а й робочі місця, відрахування до бюджету, розвиток інфраструктури в селах».ЧИТАТИ ДАЛІНовини АСУ


24 грудня  - Всеукраїнський страйк сільгоспвиробників

 Відповідно до рішення Всеукраїнського Аграрного Форуму та Політради  Аграрної партії України 24 грудня о 10-й годині біля Верховної Ради України розпочинається загальнодержавна акція протесту аграріїв, спрямована на недопущення погіршення умов господарювання сільгоспвиробників.  

Голова ГС «Аграрний Союз України» Геннадій Новіков: «Зміни до податкового законодавства неможливі без дискусії з громадянським суспільством»

 Київ, 23 грудня 

У Київській облдержадміністрації за участю голови ОДА Володимира Шандри відбулося спільне розширене засідання Регіональної ради підприємців, Ради із вирішення проблемних  питань розвитку агропромислового комплексу та Громадської ради у Київській області, які розглянули низку важливих питань щодо формування державної податкової політики,  оцінки концепції податкової реформи та її можливого впливу на розвиток вітчизняного бізнесу, особливості роботи ринків  в умовах нового податкового законодавства та дії асоціації з Євросоюзом тощо.

Виступаючи на зібранні, очільник «Аграрного Союзу України» Геннадій Новіков наголосив на необхідності конструктивної та всебічної дискусії в суспільстві при розгляді та прийнятті таких серйозних і доленосних документів, як, зокрема, податкове законодавство, адже з ним нам жити і працювати. «Хотів би сказати, що ми, представники аграрного сектору, глибоко усвідомлюємо те, що галузь не терпить «революційних» потрясінь. Тому потрібен зважений, системний підхід., - підкреслив, зокрема,  він.   Натомість ми бачимо протилежне. У нас зараз формується громадянське суспільство. АСУ каже: потрібно йти від емоцій протесту до аналітики.  В контексті проектів законодавства ми запропонували податок з гектара землі. Це важливо і дасть змогу вивести землю із «тіні», позбутися такої ганебної практики як продаж «тіньового» зерна. Такий підхід дасть змогу аграріям чесно платити податки і чесно заробляти, розвиватися. Адже завтра ми виходимо на європейський ринок. Із чим? Із кредитами на 30% річних. А європейські сільгоспвиробники мають кредити 3 % на десять років. І в такій непростій ситуації нам потрібно буде навчитися виживати. І те податкове ярмо приведе аграрну галузь до краху. А держава не дорахується мільярдів. Кому це вигідно?»

Геннадій Новіков підкреслив, що Коаліційна угода передбачає до 2018 року спецрежим оподаткування, а в наступному аграріями пропонувалося поступово вводити податок з гектара землі. Тому ця позиція українських аграріїв сильна, вона державницька. Ось до чого потрібно прислухатися депутатам, міністрам. Реформи нам потрібні, але вони мають відображати розвиток, сприяти йому, а не губити те, що такою важкою працею  зроблено за минулі десятиліття.  Ось чому автори реформ, депутати мають постійно вести діалог із суспільством, прислухатися до думки народу, а не навязувати йому те, що неприйнятне.

Ось чому аграрії об’єднуються і виходять на акції протести, і 17 грудня показало всій країні, що, будучи найменш «революційними», вони здатні відстоювати свої переконання. Адже та частина проекту податкового законодавства,  що стосується аграрної галузі,  може призвести не лише до підвищення соціальної напруги в суспільстві, а й поставити під загрозу продовольчу безпеку держави в цілому.

Позицію Геннадія Новікова розділяє і Володимир Проценко, співголова Ради із вирішення проблемних питань розвитку АПК Київщини, керівник обласного осередку АСУ, який запропонував звернутися від імені громадських організацій до парламентаріїв, щоб вони зберегли спрощену систему оподаткування сільгоспвиробників.

Про особливості ринків та їхньої роботи за умов нового податкового законодавства розповіла присутнім Лариса Старікова, координатор Аналітичного центру Аграрного Союзу України. Вона, зокрема, зазначила, що систему спрощеного оподаткування потрібно реформувати грамотно, а порушення Коаліційної угоди, зокрема,  розділу 11, п.21 – лежить, на жаль,  у площині правової культури нашого Уряду.


Геннадій Новіков: «У всьому світі більше довіряють громадським організаціям, ніж  партіям» - на цьому наголосив Голова ГС «Аграрний Союз України» Геннадій Новіков, виступаючи на засіданні Ради директорів корпорації «Тваринпром», яка відбулася в Києві 18 грудня

Зокрема, він зазначив, що головним показником роботи громадських організацій  є конкретні справи. Таку конкретну справу було зроблено саме 17 грудня, коли на заклик громадських організацій до акцій протесту приєдналися більше десяти тисяч аграріїв з усіх куточків нашої країни. «Так, лише 5220 сільгоспвиробників, які  представляли Громадську спілку  «Аграрний Союз України», проявили рішучість й активно протестували разом з іншими проти податкового пресу, який приготував аграрній галузі Уряд в контексті законопроекту №3630. Така одностайна позиція свідчить про те, що громадська організація, яка має вагу, може зібрати та обєднати навколо себе багатьох. До нас прислухалися і пригальмували. Це наша  велика перемога. Але якщо раптом буде прийнятий законопроект, який зажене сільськогосподарську галузь у глухий кут, то наступного вівторка  ми розпочнемо безстроковий страйк, перекриємо дороги. Село довго мовчало, але більше мовчати не буде», - підкреслив Геннадій Новіков.
Отже, з точки зору захисту інтересів аграріїв, переконаний очільник АСУ,  позиція спільна: громадським організаціям потрібно об’єднуватися для того, щоб  одним фронтом відстоювати свої інтереси, дбаючи водночас про продовольчу безпеку держави. У всьому світі більша довіра саме до громадських організацій, їх голос часто буває вирішальним у прийнятті важливих державних рішень.
«Важливо розуміти: це  - єдиний інструмент, щоб захистити себе. На жаль, у нинішній ситуації позиція фахівців не враховується. «Гарвардські хлопчики» пишуть реформи, але вони не є такими, що поліпшать нашу галузь, а навпаки, загублять, - додав Геннадій Новіков. - Ми, аграрії, сформували своє бачення проблеми оподаткування – розробили проект оподаткування сільгоспвиробників з одного гектара і подали його на розгляд».
 Голова «АСУ» також наголосив на тому, що необхідно створювати «дахову організацію», до якої б увійшла низка громадських сільгоспорганізацій з метою спільного захисту своїх прав та інтересів, адже зовсім скоро вітчизняні сільгоспвиробники розпочнуть конкурувати з європейцями. І хоча ми вже досить загартовані за останні роки «реаліями власного ринку» і стали витривалими, однак є ще багато питань, які потрібно вирішувати на користь села, годувальника держави.

 Також про перспективи виробництва сорго в Україні розповів на засіданні Ради Олександр Сокирін, радник Голови «АСУ» з питань сприяння розвитку аграрної інфраструктури.

Під час засідання його учасники заслухали інформацію про результати роботи галузі свинарства в поточному році в господарствах корпорації «Тваринпром», з якою виступив Голова Ради Сергій Гнатюк, розглянули низку інших важливих питань.

 Аграрний Союз України дякує всім аграріям, які взяли участь у загальнонаціональному страйку, що пройшов у Києві сьогодні, 17 грудня. Тільки в єдності ми сильні!

Під тиском аграріїв депутати відмовились змінювати Податковий кодекс 

Бюджет-2016 прийматимуть на основі чинного Податкового кодексу. Про це стало відомо надвечір, 17 грудня. На таке рішення вплинув загальнонаціональний страйк аграріїв, який сьогодні тривав практично весь день під стінами Верховної Ради України. На нього з’їхалися  селяни з усіх регіонів країни. Так, лише 5220 страйкуючих представляли Громадську спілку «АСУ».

Це рішення можна вважати перемогою аграріїв, незважаючи на те, що до страйкуючих сільгоспвиробників долучилися підприємці, - вважає Голова ГС «Аграрний Союз України Геннадій Новіков.


Понад 10 тисяч представників аграрної галузі зібралися під стінами Верховної Ради України

Київ, 17 грудня

 Аграрії виступають за збереження пільгової системи оподаткування для діючих сільгосппідприємств.

Аграрії вважають неприпустимим ухвалення проекту Податкового кодексу, запропонованого Урядом України і зареєстрованого у Верховній Раді (законопроект №3630 «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні»).


Виступаючи перед учасниками акції протесту, Голова ГС "Аграрний Союз України"  Геннадій Новіков, зокрема, наголосив на тому, що прийняття цього проекту може загубити сільськогосподарську галузь, яка останнім часом почала оживати і розвиватися, а це, у свою чергу, спровокує  соціальні вибухи. "Вже сьогодні у кількох районах аграрії вивели до шляхів свою техніку. А якщо Уряд прийме цей проект, то наступного вівторка  ми розпочнемо безстроковий страйк, перекриємо дороги. Село довго мовчало, але більше мовчати не буде", - сказав Г. Новіков. Читати тутНовини АСУ   


До відома членів Аграрного союзу України та всіх керівників сільгосппідприємств

17 грудня  - Всеукраїнський страйк сільгоспвиробників

 Відповідно до рішення Всеукраїнського Аграрного Форуму та за підтримки Аграрної партії України і рішення  VII з’їзду АПУ, 17 грудня по країні проводиться Всеукраїнський страйк сільгоспвиробників. 

Аграрії виступають за збереження пільгової системи оподаткування для діючих сільгосппідприємств (детально читайте в розділі "Новини АСУ"Новини АСУ).


Голова Громадської спілки «Аграрний Союз України» Геннадій Новіков: «Наша сила – в єдності!»

 На VII зїзді Аграрної партії України Геннадія Новікова обрано заступником голови  та  членом президії партії

 У Києві 13 грудня відбувся VII з’їзд Аграрної партії України, на який були запрошені і члени ГС «Аграрний Союз України». Зокрема, Геннадія Новікова, голову ГС «АСУ» було обрано заступником голови Аграрної партії України. Виступаючи перед загалом, Геннадій Новіков сказав:

-  Ця партія справді народна, оскільки вона має широку платформу. Нині ми, аграрії, поставлені перед викликом: або проковтнемо ту «пілюлю», яку підготував нам наш Уряд, або скажемо різке «Досить!». І це не лише моя особиста думка, а позиція більшості аграріїв, які вболівають за справу, за розвиток агарної галузі, розвиток України.

За останній час вони дуже виросли. Люди вимагають активних дій, захисту інтересів працівників галузі, прагнуть об’єднуватися навколо аграрної партії, бо тільки в єдності наша сила. До депутатських корпусів у ради різних рівнів від неї додалося чимало професіоналів. Це – нові, світлі обличчя, це люди, з якими асоціюються нове мислення, позитивні, конструктивні дії, прагнення робити добро для кожного з нас і для країни в цілому.

Ми стали владою, владою на місцях, це новий виклик. Тепер люди будуть оцінювати нашу партію, в тому числі й за діями місцевих рад. Тож  до роботи, бо в нас її дуже багато.


ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ РЕЖИМУ СПЕЦОПОДАТКУВАННЯ

На пропозицію ради обєднання сільгосппідприємств  Тернопільська обласна рада розглянула питання щодо збереження спецрежиму оподаткування діяльності у сфері сільгоспвиробництва. Ухвалено відповідне звернення до Президента, Премєр-міністра та Голови Верховної Ради України. ЧИТАТИ ТУТНовини АСУ
НАРАДА АГРАРІЇВ

 Київ, 11 грудня

 За ініціативи Громадської спілки «Аграрний Союз України» відбулася робоча зустріч керівників галузевих асоціацій щодо питань координації роботи з відстоювання інтересів товаровиробників з найбільш актуальних питань, які турбують суб’єктів господарювання. На думку учасників наради,  ГС «Аграрний союз України» могла б стати платформою для дискусії громадських об’єднань, підготовки узгоджених рішень з питань оподаткування, земельних відносин, дерегуляції, децентралізації тощо. В обговоренні зазначених питань виступили  В.В.Балибік, С.А.Гнатюк, В.М.Бондаренко, С.М.Карпенко, В.Н.Тимченко, О.І.Сокирін, В.С.Ярошовець. Учасники наради прийняли відповідне рішення, а також підготували пропозицію про об’єднання зусиль з АСУ щодо вирішення найбільш актуальних питань розвитку агропромислового комплексу. Вів засідання Голова ГС «Аграрний Союз України» Геннадій Новіков.

Інформаційний бюлетень незалежної громадської Експертної ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку станом на 10 грудня 2015 року

Пшениця.  Як ми й передбачали, зростання цін на пшеницю припинилося завдяки укріпленню національної валюти. За минулий тиждень офіційний курс долар/гривня зменшився майже на 1 грн. Готівковий ринок валюти... читати далі


Про реформу спецрежимів оподаткування у сільському господарстві

 

 Київ, 10 грудня. У Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки» відбувся «круглий стіл» на тему: «РЕФОРМИ СПЕЦІАЛЬНИХ РЕЖИМІВ ОПОДАТКУВАННЯ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ: ОЦІНКА МОЖЛИВИХ СЦЕНАРІЇВ», у якому взяли участь керівники та вчені інституту, представники Міністерств – фінансів та аграрної політики, фіскальної служби, очільники громадських об’єднань та інші.

Голова Громадської спілки «Аграрний Союз України» Геннадій Новіков, виступаючи в обговоренні,  наголосив на тому, що фахової дискусії у суспільстві з приводу цієї проблеми фактично не було. читайте тут


Попереджувальний страйк проти податкового пресу

 10 грудня по всій території України відбулися попереджувальні страйки аграріїв проти податкового тиску, яким Уряд хоче загнати аграрну галузь у глухий кут зокрема, це стосується змін, що скасовують пільговий режим оподаткування для сільгоспвиробників, а саме: ліквідацію спеціального режиму ПДВ для агробізнесу.

- Аграрії налаштовані рішуче, -  сказав Голова ГС «Аграрний Союз України» Геннадій Новіков. – Це лише перший дзвінок. Якщо нас не почують, наш голос зіллється в унісон з гулом тракторів».

 Як повідомляють в Аграрній партії України, оприлюднений 30.11.2015 року Міністерством фінансів України проект Закону «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» фактично скасовує всі пільги для сільгоспвиробників. Він передбачає: скасування спецрежиму ПДВ для всіх суб’єктів господарювання в АПК; можливість застосування спрощеної системи оподаткування (група “C”) лише для підприємств, у яких річний обсяг доходу за попередній рік не перевищує 2 млн. грн.; скасування пільг з неоподаткування будівель і споруд с/г виробників (http://agroparty.org.ua).

Скасування спецрежиму ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників з 1 січня 2016 року є згубним з точки зору продовольчої безпеки України. Так, за оцінками експертів, втрати аграріїв складуть близько 30 млрд. грн., падіння експортної виручки становитиме $1 млрд., а кількість безробітних зросте на 100 тисяч осіб.

Так, мітинг у Полтаві зібрав понад 500 учасників акції протесту. Мета протестувальників – застерегти владу від цих дій – скасування спецрежиму ПДВ.  

В Одесі на площі перед облдержадміністрацією зібралося близько 300 мітингувальників.

На Сумщині відбулося чотири акції протесту, у яких взяли участь понад півтисячі аграріїв. Вони вишикувалися вздовж автодоріг області, вивівши кілька десятків одиниць техніки.

Близько 3000 учасників взяли участь у мітингу аграріїв у Хмельницькому. Вони представляли всі райони Хмельницької області. Серед них були не лише активісти різних громадських аграрних організацій, в тому числі й фермери.

Активно мітингували аграрії Кіровоградщини, вимагаючи  збереження спецрежиму ПДВ. На стирайк аграріїв у Запоріжжі зібралося понад 1000 учасників з усіх районів регіону. Під  час акції протесту учасники підтримали відкрите звернення до вищого керівництва країни. З його вимогами згодні й усі прогресивні сили Запорізької обласної ради.

Волинські аграрі протестували біля ОДА в Луцьку. До них приєдналися представники підприємств і громадських об’єднань.

У Черкасах перед будівлею облдержадміністрації відбувся мітинг аграріїв з вимогою не ухвалювати зміни до Податкового кодексу, що готує аграріям податковий аркан. Свої вимоги аграрії передали представникам обласної влади.

У Рівному перед будівлею ОДА проти скасування податкових пільг для аграрного сектору мітингували кілька сотень сільгоспвиробників.

У Тетієві Київської області у страйку взяли участь  350 аграріїв. Вимоги мітингувальників були донесені до представників районної держадміністрації та районної ради.

 

Аграрії України розпочинають загальнонаціональний страйк

Київ, 9 грудня. 

Понад 100 тисяч працівників сільськогосподарської галузі нашої країни 10 грудня  розпочинають страйк: вони вийдуть на площі перед районними та обласними радами, а також на околиці автодоріг. В акціях протесту візьмуть участь представники усіх ключових аграрних асоціацій, а також люди, які проживають в сільській місцевості.


9 грудня відбулася прес-конференції у якій взяв участь і виступив Голова Громадської спілки «Аграрний Союз України» Геннадій Новіков. Він, зокрема, сказав: «Якщо раніше ми були розрізненні, кожна асоціація сама по собі, то зараз ми об’єднанні.  Ми створили свою політичну силу – Аграрну партію України - і саме через неї координуємо страйк по всій країні. Якщо нас не почують, ви побачите на вулицях Києва і трактори, і комбайни, ми готові навіть перекривати автошляхи».

 За словами голови Аграрної партії України Віталія Скоцика, аграрії протестуватимуть проти  скасування сільськогосподарських пільг, що передбачено проектом нового  Податкового кодексу.  Зокрема,  «сільгоспвиробники  позбудуться  спецрежиму ПДВ і їх буде переведено зі спрощеної системи оподаткування на загальну», - сказав він на прес-конференції в УНІАН, яка пройшла  9 грудня. Тобто, Коаліційна угода, яка підписана і яку ніхто не відміняв, гарантує збереження сільгопсппільг до 1 січня 2018 року. Натомість перед селянами-сільгоспвиробниками нависла загроза відміни цих пільг, що призведе до небажаних наслідків.   

Народний депутат України  Олександр Бакуменко, зокрема, сказав: «Це дорожня карта для уряду, яку він не може порушувати. Зміна податкової бази на наступний рік в кінці року заборонена чинним законодавством. Ці пільги передбаченні Угодою про Асоціацію з ЕС та погоджені з СОТ. Відмінна пільг матиме катастрофічні наслідки  для економіки».

Голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун вважає, що із введенням нового Податкового кодексу селянам буде вигідно  займатися лише  великотоварним рослинництвом, але це під силу крупним сільгосппідприємствам, компаніям. Як наслідок, відбудеться «індустріалізація» аграрного сектора України. «Під ніж» підуть тваринництво, птахівництво, закриються переробні підприємства: «Складається враження, що з нас хочуть зробити країну третього світу, яка займатиметься лише вирощуванням сировини».

В Асоціації фермерів кажуть, що банкротство загрожує тисячам підприємств, а безробіття спіткає, як мінімум, 100 тисяч аграріїв.

Так, за словами голови Асоціації фермерів та приватних землевласників України Івана Томича, цього року вже закрилися існувати тисяча фермерських господарств: «Ми оголошуємо сигнал «SОS»! Якщо ми не зможемо гарантувати продовольчу безпеку,  то існує реальний ризик голодних бунтів, коли люди просто не зможуть купити собі продукти харчування.


 Наша довідка:

 * Це не перша акція протесту аграріїв: цього року 30 червня та 2 липня вони мітингували під стінами парламенту. Минулої п’ятниці в Хмельницькому на мітинг вийшли 3,5 тисячі осіб.

* Акції протесту пройдуть практично у  всіх областях країни.

* За підсумками десяти місяців цього року падіння обсягу сільськогосподарського виробництва становить  4,4 %, а витрати на виробництво зросли на 60-70 %. При скасуванні податкових пільг аграрії  втратять близько 30 млрд грн. оборотних коштів.

 

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ    


Громадські професійні організації АПК глибоко занепокоєні ситуацією щодо змін у податковому законодавстві у 2016 році, запропонованих Міністерством фінансів України (презентація Мінфіну).


Так, оприлюднений 30.11.2015 року Проект Закону України "Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні" практично відміняє всі пільги для сільськогосподарських виробників. Текст звернення дивитися тут.
Про прийняття нової Методики нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення

Київ, 8 грудня.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулася робоча нарада за участю представників Мінагропрому, Держгеокадастру, ГС “АСУ”, УКАБ, Асоціації фермерів та приватних землевласників, , ГО “Земельна Спілка України”, УАК з приводу нової методики нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, у якій взяв участь Голова Громадської спілки “Аграрний Союз України” Геннадій Новіков.

Ішлося про наявність на сьогоднішній день проекту нової Методики, представленої Держгеокадастром, яка відрізняється від запропонованої раніше, яка широко обговорювалася та була погоджена аграріями.

В результаті дискусії було прийняте колективне рішення про необхідність врахування всіх побажань і поправок, які сприятимуть максимальному прискоренню у прийнятті Методики Кабінетом Міністрів України. За словами Геннадія Новікова, необхідність прийняття цієї Методики тісно пов'язане із пропозиціями АСУ щодо введенням нового принципу оподаткування сільгосптоваровиробників — єдиний податок із одного гектара земель, що обробляються.


ВІДВЕРТА РОЗМОВА

Відбулося спільне засідання Ради Аграрного союзу і Ради Асоціації фермерів та приватних землевласників Запорізької області, на якому ішлося про невиконання Урядом України коаліційної угоди про недопущення зміни до податкового кодексу України стосовно аграрного сектора.

Присутні члени Ради АСУ та члени облради Асоціації фермерів та приватних землевласників Запорізької області заслухали  інформацію про небезпеку зміни до податкового кодексу України в контексті прийняття бюджету на 2016 рік. Так, голова Аграрного союзу Запорізької області А.М. Тиховод поінформував колег про створення членами координаційної ради  Всеукраїнського  Аграрного форуму та страйкового комітету і його повноваження. У зв’язку з тим, що аграрний сектор  є єдиним, який працює не в штучних, а в природних умовах  і, власне, єдиною мірою  справедливості на землі є гектар землі, він закликав підтримати ініціативу АСУ про прийняття з 01.01.2018 року Закону про єдиний сільськогосподарський податок.

  Учасники зібрання вирішили звернутися до голови Верховної Ради України   Гройсмана В.Б., Президента України Порошенка П.О. та прем’єр-міністра України Яценюка А.П. з вимогою виконання коаліційної угоди та  недопущення податкових змін в аграрному секторі  економіки України; висловити недовіру Кабінету Міністрів України на чолі з  прем’єр-міністром  Яценюком А.П і Верховній Раді України на чолі з Гройсманом В.Б.; визнати дії Кабінету  Міністрів як геноцид  проти українського селянства; попередити всі гілки влади про початок безстрокового українського аграрного страйку в разі прийняття змін до податкового кодексу стосовно спецрежиму оподаткування ПДВ  для сільгоспвиробників; рекомендувати Кабінету Міністрів і Верховній Раді виконати  коаліційну угоду, яка не передбачає податкових змін до 2018 р. та за цей період опрацювати нове податкове законодавство на базі запропонованого аналітичним центром Аграрного союзу України проекту  закону  про єдиний с/г податок в аграрному секторі України


У регіональних структурах Аграрного союзу України

Рада об’єднання сільськогосподарських підприємств Тернопільської області 6 грудня розглянула питання про негативні наслідки відміни спеціального режиму оподаткування діяльності  у сфері сільськогосподарського виробництва.

Зокрема, відзначалося, що спеціальний режим оподаткування залишається чи не єдиним своєрідним засобом фінансової підтримки тих, хто трудиться на землі. Від скасування податкових пільг, у разі ухвалення пункту 68 законопроекту №3357 від 26 жовтня  2015 р., лише сільгосптоваровиробники Тернопільщини щорічно втрачатимуть майже 500 млн. гривень обігових коштів.

Все це може зумовити істотне зменшення обсягів виробництва валової продукції у сільському господарстві краю, передусім у рослинництві, банкрутство малих і середніх господарств, збільшення безробіття у сільській місцевості, здорожчання продуктів харчування першої необхідності (борошно, крупи, овочі, цукор, хліб, олія). При різкому зниженню купівельної спроможності і тотальному збіднінню населення, воно опиниться далеко за межею мінімальних фізіологічних норм споживання продуктів харчування, погіршуватиметься здоров’я нації.

Збереження тільки спецрежиму оподаткування діяльності у сфері тваринництва, як це передбачається згаданим законопроектом, не компенсує втрат на продовольчому ринку. Адже через різке подорожчання кормів для тваринництва його продукція у рази зросте в ціні і відповідно зменшиться реалізація. Це у свою чергу призведе до скорочення і без того мінімальної кількості поголів’я тварин у сільському господарстві.

Наголошувалося, що крім обов’язкових податків і зборів до бюджетів, які сплачують сільгосптоваровиробники, вони ще додатково виконують свої фінансові зобов’язання перед орендодавцями земельних часток (паїв). Ця сума щорічно зростає і в поточному році становитиме понад 350 млн. гривень. Значна частина власних коштів господарств також спрямовується на утримання і розвиток соціальної сфери сіл.

Учасники засідання офіційно звернулися з вимогою до профільних комітетів Верховної Ради України та народних депутатів від Тернопільської області зберегти існуючу систему оподаткування в сільському господарстві і відхилити вище зазначений законопроект, як такий, що може спричинити незворотні руйнівні процеси та кризову тінізацію усієї аграрної економіки. АКТУАЛЬНО:


Громадська спілка “Аграрний союз України”  проводить робочі зустрічі з керівниками сільськогосподарських підприємстшв!


Планується розглянути питання:

- захист інтересів сільськогосподарських товаровиробників в процесі реформування національної системи оподаткування;

- вирішення актуальних питань землекористування та реформування земельних відносин;

- особливості роботи ринклів в умовах дії Ассоціації з Європейським Союзом.


Зустрічі планується провести:


17 грудня у Закарпатській області

22 грудня у Чернігівській областіІнформаційний бюлетень незалежної громадської Експертної ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку на 3 грудня 2015 року.

Пшениця.   Як ми й передбачали, внутрішні ціни на пшеницю продовжили зростаючий тренд: на  50 грн./т зросли ціни на продовольчу пшеницю й на 90-150 грн./т на фуражну пшеницю на умовах...  читати далі 


Думка експерта: Закон як щит для землі й селян
Як уже повідомлялося, 5 листопада Верховна Рада відповідним законом продовжила мораторій на продаж сільгоспугідь до 1 січня 2017 року. Про можливі сценарії розвитку земельної реформи розмовляємо з доктором юридичних наук, професором Павлом КУЛИНИЧЕМ тут

 
10 листопада відбулось установче засідання Робочої групи Аналітичного центру АСУ з розвитку ринку готових рішень для аграрного бізнесу.

З матеріалами установчого засідання можна ознайомитися тут.

Аналітичний центр АСУ дякує Проекту USAID "Агроінвест" на надання можливості проведення засідання.
Інформаційний бюлетень з моніторингу законодавства № 38 (13.11.2015-23.11.2015)Голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков та координатор Аналітичного центру АСУ Лариса Старікова взяли участь в роботі круглого столу «Пошук ефективної моделі регулювання підприємницької та професійної діяльності», проведеного Міністерством економіки України за участю представників органів державної влади, науковців, представників бізнесу, професійної спільноти та експертів. На розгляд присутніх були винесені дві теми: подальший розвиток організацій професійного самоврядування (ОПС) та формування загалу саморегулівних організацій (СРО) в різних галузях економіки України. 

Тема запровадження саморегулювання в аграрному секторі є виключно актуальною, оскільки безпосередньо торкається питань технічного регулювання, конкурентоздатності традиційних господарств на національному та міжнародному рівні та євроінтеграційних процесів. Адже ситуація у сфері технічного регулювання лишається незбалансованою: з одного боку існує нерозуміння і небажання керівників господарств розвивати технологічні і управлінські процеси у відповідності до сучасних світових стандартів, документувати технологічні процеси відповідним чином, з іншого боку, влада постійно намагається заповнити ринки послуг із розробки корпоративної документації підприємств своїми "кишеньковими" фірмами. Для того, щоб протидіяти цим негативним процесам і не допустити вибухового зростання рівня корупції при запровадженні технічного регулювання, яке існує в країнах ЄС, Аграрний союз України в черговий раз звертає увагу своїх членів на необхідність усвідомлення проблеми і прискореного розгортання діяльності АСУ у сфері розвитку саморегуляції.


Гаряча тема:
ще раз про реформування ФСП

Координатор Аналітичного центру Аграрного союзу України Лариса СТАРІКОВА ще раз висвітлила особливості концепції реформування ФСП, запропонованої Аграрним союзом України, на конференції "Агробізнес - погляд експертів через призму сьогодення", проведеної під час виставки ІнтерАгро-2015. Дивитися тези і презентацію
Інформаційний бюлетень незалежної громадської Експертної ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку на 22 жовтня 2015


Інформаційний бюлетень з моніторингу Земельного законодавства на 16 жовтня 2015 
Інформація про хід посіву озимих культур від газети "Економічна правда" на 13 жовтня 2015р.

http://eimg.pravda.com/images/doc/c/3/c311ec5-ozymy-map.jpgВлада - крок назустріч. 

Проект "Комунікація Уряду з суспільством"


Чому влада приймає неефективні, а інколи й просто руйнівні рішення? Як подолати негативні наслідки? Що робити для того, щоб відстояти свої інтереси?

Віповіді на ці та інші питання - в аналітичному документі «Комунікація Уряду з суспільством»,  підготовленому Аналітичною платформою.


 • Чекаємо Ваших пропозицій на адресу: agrouu@gmail.comlarisa.starikova@gmail.com

Новини АСУ

 • Зміни у графіку робочих поїздок
 • Постанова другого звітного З’їзду Громадської спілки «Аграрний союз України» Г Р О М А Д С Ь К А     С П І Л К А АГРАРНИЙ  СОЮЗ  УКРАЇНИ   вул. Круглоуніверситетська, 22,                                           Тел.: (044) 226-30-42 Київ-1, 01001 ...
  Опубліковано·25 лют. 2016 р., 05:20 Iryna Rybchak
 • З в е р н е н н я делегатів другого звітного З`їзду Громадської спілки «Аграрний союз України» до Президента України Петра Порошенка Додаток до Постанови ІІ –го звітного З’їзду ГС «АСУ» № З-2/1  від 16.02.2016 р.   З в е р н е н н я делегатів другого звітного ...
  Опубліковано·16 лют. 2016 р., 12:55 Алла Кобинец
 • ДЕПУТАТ ПІДНЯВ ПРОБЛЕМУ У Шполі, що на Черкащині, на засіданні постійної комісії з питань земельних відносин, екології і природокористування, розвитку села та аграрного виробництва Шполянської райради було розглянуте звернення депутата районної ради, генерального ...
  Опубліковано·29 січ. 2016 р., 07:32 Алла Кобинец
 • Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу 24 ГРУДНЯ Верховна Рада України вже надвечір ухвалила зміни до Податкового кодексу, що становлять компроміс між пропозиціями уряду та парламенту щодо податкових змін, необхідних для виконання дохідної частини проекту державного ...
  Опубліковано·24 груд. 2015 р., 12:25 Алла Кобинец
 • Понад 10 тисяч представників аграрної галузі зібралися під стінами Верховної Ради України Виступаючи на мітингу, голова Громадської спілки “Аграрний Союз України” Геннадій Новіков також сказав: Наші вимоги єдині:зберегти спецрежим пільгового оподаткування сільгоспвиробників, як і було раніше, до початку 2018 року. А ...
  Опубліковано·18 груд. 2015 р., 06:54 Алла Кобинец
Відображаються 1 - 5 із 1303 записів. Переглянути більше »

ЗМІ про нас

Відображаються 1 - 5 із 166 записів. Переглянути більше »

Діалог з владою

Відображаються 1 - 5 із 115 записів. Переглянути більше »

Цікаві публікації

 • На часі – розробка нової системи оподаткування, яка стимулюватиме розвиток сільгоспвиробництва – Інститут аграрної економіки Нагальною потребою сьогодення є розробка нової системи оподаткування, яка стимулюватиме розвиток сільськогосподарського виробництва, як це передбачено пунктом 2.1 Угоди про коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна» від 27.11.2014 ...
  Опубліковано·29 груд. 2015 р., 07:25 Алла Кобинец
 • Сообщение без заголовка Думка експерта Закон як щит для землі й селянЯк уже повідомлялося, 5 листопада Верховна Рада відповідним законом продовжила мораторій на продаж сільгоспугідь до 1 січня 2017 року. Про можливі ...
  Опубліковано·3 груд. 2015 р., 04:25 Алла Кобинец
 • Театр теневых действий: Что говорят аграрии об аресте зерна С июля текущего года на зерновом рынке Украины складывается напряженная ситуация. В рамках борьбы с неуплатой налогов и теневыми схемами Государственная фискальная служба Украины (ГФС) в течение двух недель арестовала ...
  Опубліковано·14 серп. 2015 р., 04:15 Dariya Bilokobylska
Відображаються 1 - 3 із 239 записів. Переглянути більше »

 

Про особливості адміністрування екологічного податку 

Державна податкова служба України направляє для використання у роботі рекомендації щодо особливостей адміністрування у 2013 році екологічного податку в умовах дії Податкового кодексу України (далі – Кодекс), Бюджетного кодексу України та Закону України від 24 травня       2012 року № 4834-VІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм” (далі – Закон № 4834-VІ)... читати далі.
http://agroexpo.in.ua/SENDER/inv_asu.html


До уваги керiвникiв сiльськогосподарських пiдприємств!

Асоціацію сільськогосподарських виробників «Авангард», Шполянського  району, Черкаської області  дуже стурбувала інформація щодо рейдерських захоплень сільськогосподарських підприємств через офшорні зони, що відбулися в Чорнобаївському районі, Черкаської області.


На сьогодні жодний керівник сільськогосподарського підприємства  не може спокійно і впевнено працювати, коли в державі відбуваються такі  ситуації.

Лист-звернення Голови АСВ «Авангард», генерального директора СПОП «Відродження», Шполянського району Ю. В.Ляшенка з бiльш детальною iнформацiєю додається.
За підсумками засідання страйкового комітету Всеукраїнського аграрного форуму, яке відбулося 06.04.2016 р. і на якому розглядалася ситуація, що склалася у сфері оподаткування, прийнято рішення  направити звернення до Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.30 брезня 2016 року у Верховній Раді України відбулось спільне засідання депутатів, представників Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, керівників провідних громадських організацій,
присвячене пошуку шляхів реформування ПДВ. 

Присутні одностайно підтримали законопроект 3851-1 як інструмент поточної нормалізації стану галузі та обговорили підходи до реформування ПДВ після 1 січня 2018 року. Були намічені два шляхи - дотування виробника через механізм спецрежиму ПДВ або дотування споживача через зниження ставки ПДВ. Обидва з них відповідають політиці євроінтеграції і створення конкурентноспроможних умов для українського виробника. 

З експрес-дослідженням впливу різних варіантів справляння ПДВ, які були презентовані на засіданні координатором Аналітичного центру АСУ Ларисою Старіковою можна ознайомитися тут.


За результатами робочої зустрічі Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б., представників Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, народних депутатів з членами страйкового комітету та представниками профільних громадських організацій    22 березня 2016 року відбулося чергове засідання страйкового комітету. 

Інформаційне повідомлення страйкового комітету дивіться тут.Координатор Аналітичного центру Аграрного союзу України Лариса Старікова зустрілася з головою консорціума нідерладських компаній PLUS Рене Кремерсом та керівником компанії HLB Group Жені Пелтьес в рамках нідерландскої економічної місії в Україну.

Нідерладську економічну місію до України очолювала міністр зовнішньої торгівлі і розвитку співпраці Ліліана Плумен. У складі делегації перебували представники інноваційних компаній, які працюють у галузях сільського господарства, садівництва та харчових продуктів, а також логістики і інфраструктури. Метою місії був обмін знаннями, спрямований на покращання відносин і зміцнення звязків між Нідерландами і Україною на її шляху у європейське співвтовариство.


Інформація Держгеокадастру про стан наповнення відомостями Державного земельного кадастру України станом на кінець лютого 2016 року  


До уваги керівників підприємств:
останнім часом до Аграрного союзу України надходить все більше листів, в яких керівники господарств скаржаться на запити великих обсягів конфіденційної інформації з боку контролюючих органів державної влади. Звертаємо Вашу увагу на те, що пунктом 3 Прикінцевих положень закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» № 71-VIII від 28.12.2014 у 2015-2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців  з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України.


2 лютого 2016 р. відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин в якому взяли участь Геннадій Новіков - голова ГС "Аграрний союз України" та представники страйкового комітету. На засідані розглядалися законопроекти щодо змін до Податкового кодексу, в тому числі і законопроект, який був поданий від аграрних асоціацій "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, у тому числі сільгоспвиробників". Даний законопроект депутати Верховної Ради України - члени Комітету за результатом розгляду ухвалили рекомендувати  Верховній Раді України прийняти за основу та направити на доопрацювання у профільний Комітет з питань податкової та митної політики. З остаточною версією компромісного законопроекту № 3851-1 можна ознайомитися тут.


Тези доповіді координатора Аналітичного центру АСУ Лариси Старікової "Фондові рішення для інвестування в агропром (9 актуальних зауважень)", зробленої 28 січня на засіданні секції "Дерегуляція. Інновації. Інвестиції" проекту "Реанімаційний пакет реформ" (РПР)


Розрахунки Аналітичного центру АСУ щодо впливу зміни системи оподаткування сільгоспвиробника на ціну продукції

Держгеокадастр ініціює перегляд орендної плати за користування землями державної власності і відповідне переоформлення договорів оренди. З висновками Аналітичного центру АСУ з цього питання можна ознайомитися тут. З рекомендаціями юристів щодо дій керівників сільгосппідприємств - тут.В Аналітичному центрі Аграрного союзу України створено Робочу групу з питань акціонування сільгосппідприємств і розвитку фондових механізмів в АПК

15 січня відбулось установче засідання Робочої групи з питань акціонування сільгосппідприємств та розвитку фондових механізмів в АПК, метою діяльності якої є сприяння доброчесному акціонуванню сільгосппідприємств в ході приватизації, розвиток фондових механізмів для залучення коштів загалом середніх сільгосппідприємств, підвищеня якості активів підприємств АПК і захисту прав власності. Будь ласка, слідкуйте за діяльінстю групи на її сторінці у складі Аналітичного центру АСУ.


Продовжуються зустрічі з керівниками сільгосппідприємств у регіонах

12 січня відбулась робоча зустріч з керівниками сільськогосподарських підприємств Сумської області  голови Аграрного союзу України Геннадія Новікова та координаторів Аналітичного центру Аграрного союзу України Лариси Старікової та Ірини Діденко. Основна увага була приділена ситуації, яка складаєтсья після внесення змін до Податкового кодексу України. Також розглядалися гострі питання земельних відносин та виходу на ринки ЄС за умов дії Угоди про Асоціацію з 1 січня 2016 року в повному масштабі. Аграрії області вирішили приєднатися до продовження акцій протесту. Також було вирішено посилити координацію зусиль керівників сільгосппідприємств на рівні районів та області для протистояння загрозам, які перешкоджають гармонійному розвитку аграрного сектору економіки України.
Презентацію Аналітичного центру АСУ щодо ситуації, яка склалася після прийняття змін до Податкового кодексу України можна переглянути тут. 

Зустрічі з керівниками сільгосппідприємств в регіонах

23 грудня в Київській обласній державній адміністрації за участю її голови Володимира Шандри відбулось розширене засідання Регіональної ради підприємців, Ради із вирішення проблемних питань розвитку агропромислового комплексу та Громадської ради у Київській області. Голова АСУ Геннадій Новіков наголосив на необхідності конструктивної дискусії в суспільстві та залучення фахівців від всіх зацікавлених сторін при прийнятті податкового законодавства, Співголова Ради із вирішення проблемних питань розвитку агропромислового комплексу Київщини Володимир Проценко запропонував звернутися від імені громадських організацій до парламентаріїв, щоб вони зберегли спрощену систему оподаткування сільгоспвиробників, а координатор Аналітичного центру АСУ Лариса Старікова наголосила на необхідності виконання Урядом вимог Коаліційної угоди щодо збереження режиму оподаткування сільгоспвиробника до 2018 року. Було прийняте рішення приєднатися до заходів, спрямованих на те, щоб змусити Уряд виконати вимоги Коаліційної угоди, а у разі продовження ігнорування вимог громадськості - подати у відставку.22 грудня голова Аграраного союзу Геннадій Новіков, координатори Аналітичного центру АСУ Лариса Старікова та Ірина Діденко взяли участь у спільному засіданні Чернігівського обласного союзу сільськогосподарських підприємств та ГС "Аграрний собюз України на тему "Роль та місце галузевих об'єднань агровиробників в сучасних умовах ведення аграрного бізнесу". В обговоренні взяли участь голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, заступник голови Облради Арсен Дідур, голова Чернігівського обласного союзу сільсьгосппідприємств Сергій Чубовський, директор департаменту агропромислового розвитку ЧОДА Сергій Хоботня. Учасники засідання взяли курс на посилення співпраці громадських організацій в аграрному секторі та домовилися спільно відстоювати інтереси сільгоспвиробників, у тому числі шляхом участі у страйках та висловлювання недовіри владі, яке не враховує інтереси сільгоспвиробника і намагаєтсья погіршити його економічне становище.17 грудня відбулась робоча зустріч в м. Ужгороді з керівниками сільськогосподарських підприємств Закарпатської області. Під час зустрічі розглядалася ситуація навколо реформування системи оподаткування сільгоспвиробника, гострі питання земельних відносин та особливостей роботи об'єктів господарювання в умовах дії Угоди про асоціацію з ЄС. З інформацією виступили перший заступник голови АСУ Василь Ярошовець, заступник директора департаменту АПК ОДА Віктор Тереля, координатори Аналітичного центру АСУ Лариса Старікова та Ірина Діденко. Гостро ставилися питання господарювання в гірських районах, проблеми експлуатації меліоративних систем, невиправданих авансових платежів за електроенергію, повернення кредитів за умови скасування збору на розвиток садівництва і виноградарства. Прийнято рішення про створення організації роботодавців АПК Закарпатської області та про зміцнення Закарпатського регіонального осередку АСУ.
3 грудня голова АСУ Геннадій Новіков, координатор Аналітичного центру АСУ Лариса Старікова та координатор АЦ АСУ з земельних питань Ірина Діденко провели зустріч з керівниками господарств Одеської області. Фахівці АЦ АСУ проінформували присутніх про шляхи вирішення гострих актуальних питань  оподаткування та земельних відносин. В результаті обговорення стану справ було вирішено розгорнути підготовку до регіональної конференції осередку АСУ в Одеській області з врахуванням ініціативи Балтського району щодо створення осередків АСУ в районах області.

2 грудня відбулась поїздка до Миколаєва голови Аграрного союзу України Геннадія Новікова, координаторів Аналітичного центру АСУ Лариси Старікової та Ірини Діденко та керівника цільової програми з сорго Олександра Сокірина. Обговорені гострі питання поточної політичної ситуації у сфері оподаткування та земельних відносин та завдання розбудови регіональних осередків АСУ. Під час зустрічі члени АСУ Миколаївської області створили ініціативну групу з підготовки та проведення конференції Миколаївського обласного осередку АСУ.


З презентацією Аналітичного центру АСУ про поточну ситуацію в сфері оподаткування та деякі загальні питання розвитку АПК можна ознайомитися тут, з презентацією щодо актуальних питань земельних відносин тут, задати питання тут.

Уже традиційно бюджетний процес в Україні починається з «танців» довкола оподаткування аграріїв. От і цього року урядовці знову заговорили про відміну пільг, на якій буцімто наполягає Міжнародний валютний фонд. А тут якраз нагодилася з візитом місія фонду, тож «рубка» за і проти пільг для сільгоспвиробників пішла на черговий виток...читати далі


27 листопада 2015 року голова Громадської спілки "Аграрний союз України" НОВІКОВ Г.В. взяв участь у семінарі "Перспективи біоенергетики у с/г галузі"

Прийняття Верховною Радою України 26 листопада нової редакції Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" стало перемогою здорового глузду! Читати більше...


Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики і продовольства України і суб'єктами господарювання - експортерами зерна в 2015/2016 маркетингвому році - підписано:


"Землю не продадуть. Її подарують" - саме так вважають експерти, які аналізували нещодавно поданий до парламенту
законопроект № 3002. Про те, яким чином це буде здійснено і які очікуються наслідки можна прочитати тут."В єдності наша сила"- під такими гаслами відкрилась виставка"Агросфера " яка проходила в Одеському морському порту з 18 по 20 листопада 2015 року. Участь у відкритті виставки взяв голова Громадської спілки "Аграрний союз України" Геннадій Новіков.

Голова АСУ розповів про майбутні плани нашої оновленої організації та побажав плідної праці, міцної витримки у ці нелегкі часи для сільгосптоваровиробників України. Геннадій Новіков впевнений, що захсит аграріїв - це гарантія продовольчої безпеки нашої країни і перемога буде за нами.Аграрний союз України взяв участь в 7-й інвестиційній ярмарці "Нові реалії і нові можливості", яка проходила з 22 по 23 жовтня в Пекіні (Китай).


Радник голови АСУ Олександр Сокирін гідно представив  інвестиційні інтереси членів АСУ, надав інтерв'ю провідній Пекінській радіокомпанії та журналу "Бізнес Китаю"
По завершенню ярмарки в Посольстві України в Китаї відбулась зустріч українських делегатів з послом та його командою.
Голова Запорізького осередку АСУ, директор агрофірми "Ольвія" Анатолій Тиховод для журналу "Зерно" про роботу підприємства та цьогорічний врожай: "Кориандр в Приазовье - высокорентабельная и перспективная культура"
"Гаряча" тема: 

Матеріали Аналітичного центру АСУ з реформування ФСП / Єдиного податку 4 групи

З іншими матеріалами щодо реформування системи оподаткування сільгоспвиробника можна ознайомитися в розділі "Гаряча тема" на сторінці Аналітичного центру АСУЗапрошуємо ​до розгляду та пропозицій!

Чекаємо Ваших листів на адресу: agrouu@gmail.comlarisa.starikova@gmail.com
Всеукраїнський аграрний форум
Аграрний центр. Комунікація

 


   www.ab.org.ua

https://sites.google.com/site/agrarnijsouzukraieni/pres-sluzba/novini-1http://www.auu.org.ua/pres-sluzba/novini-1
Comments