Історія лікарні

40 років тому лікарня прийняла перших пацієнтів

Восени 1969 року на південній околиці Львова було завершено будівництво лікарні на 240 ліжок та поліклініки на 300 відвідувань в зміну і присвоєно назву 8 міська клінічна лікарня.

Перших хворих лікарня прийняла в березні 1970 року. Було розгорнуто відділення: терапевтичне, нейрохірургічне, опікове, травматологічне для дорослих, дитяче ортопедичне, дитяче соматичне, дитяче інфекційне, хірургічне.

Першим головним лікарем призначено Кулішира Володимира Андрійовича, начмедом Пайкуша Богдана Зеновійовича, заступником по поліклініці Зотову Тамару Яківну, головною медичною сестрою Гончарову Лідію Петрівну, головним бухгалтером Тиндика Йосипа Івановича. За період існування лікарні її очолювали: Аніщенко Л.Н. (1983-1989), Тимощук Р.М.( 1989-2004, 2005-2008), Гузар З.Т. (2004-2005), Обаранець В.Р. з 2008 року.

На базі відділень лікарні почали працювати кафедри Львівського медичного інституту: травматології, ортопедії та ВПХ ( зав. проф.В.В.Чаплінський, проф. Ю.Є.Юрмін), педіатрії ФУЛ (зав. проф. С.І.Коржинський). В даний час на базі лікарні працює кафедра травматології, ортопедії та хірургії надзвичайних станів (зав. проф. Ю.Я.Філь).

У 1970 році в лікарні працювало 122 лікарів, було 24 терапевтичні дільниці, цехова служба, дитяча поліклініка. У 1977 році введено в експлуатацію кардіологічний корпус, в якому відкрито 2 кардіологічні відділення, в тому числі для хворих на інфаркт міокарда, реанімаційне відділення. В цьому ж році відкрите перше в Україні відділення комбінованої та поєднаної травми. На цей час в лікарні налічувалося 490 ліжок.

У 1983 році введено в дію дитячу поліклініку. В 1996 році в зв'язку з введенням в експлуатацію поліклініки в Сихівському масиві поліклінічні відділення, дитячу поліклініку від’єднало від лікарні , і з липня 1996 року лікарня функціонує як стаціонарна установа.

8 МКЛ- це потужний клінічний комплекс, оснащений сучасною апаратурою, в якому надається кругло добова допомога при опіках, комбінованій та поєднаній травмі, пошкодженнях опорно- рухового апарату, м'яких тканин, гострих інфарктах міокарду, нейрон травмі, неврології. Створено центр мікрохірургії ока.

Для забезпечення роботи клінічних відділень розгорнуто цілодобову клінічно та біохімічну лабораторії, рентген кабінет, 9 операційних, реанімаційне відділення. Круглодобово працює травматологічний пункт.

За роки роботи лікарні надано спеціалізовану стаціонарну допомогу 320 тисячам хворих. З метою покращення лікувального процесу, впровадження нових методик в лікарні впроваджено центри хірургії кисті, термічної травми та пластичної хірургії, поєднаної та комбінованої травми, рабіології, мікрохірургії ока.

В 2004 році на базі опікових дорослого та дитячого відділень створено єдиний в області центр термічної травми та пластичної хірургії ( зав.к.м.н. Савчин В.С.), в якому впроваджено активну хірургічну тактику при опікові травмі з тимчасовим покриттям опікової поверхні ліофілізованими ксенодермотрансплантатами, дермотензією, реконструктивно відновлюючими операціями після опіків.

На базі хірургічного відділення ( зав. Цвих А.А.) функціонує єдиний в області центр хірургії кисті та центр комбінованої та поєднаної травми. У відділенні надається ургентна допомога хворим з травмою грудної клітки, черевної порожнини, опорно-рухового апарату. В перше в західні Україні проведена реплантація нижньої кінцівки. Удосконалені методики нейропластики периферичних нервів, швів сухожилків, органозберігаючих операцій при травмах селезінки.

В травматологічному відділенні для дорослих ( зав. Фрайфельд Л.Е.) впроваджено в клінічну практику методи метало остеосинтезу по АО,  LSP,  застосування стержневих апаратів, ендопротезування кульшового суглобу. З 1998 року впроваджено малоінвазивні втручання на колінному суглобі ( артроскопія).

В липні 1977 року з ЛШМД у 8- му лікарню переведено інфарктне відділення. Від початку роботи цього відділення та кардіологічного відділення (зав. Дунчич Л.Г., Горбач Л.О., Коваль В.Г.) удосконалювались методи лікування хворих на інфаркт міокарду, гіпертонічну хворобу, з 1987 року використовується тромболітична терапія. З 2004 року введено в практику сучасні тромболітики - тканинні активатори плазміногену, Актилізе, антикоагулянтна терапія, сучасні гіпотензивні препарати при гіпертонічній хворобі.

В 2004 році відкрито неврологічне відділення (зав. Ярошик О.В.), в якому надається допомога хворим з наслідками травм центральної та периферичної нервової системи, порушеннями мозкового кровообігу, нефропатіях різного ґенезу.

В липні 2008 року відкрито центр мікрохірургії ока ( зав. проф. Новицький І.Я.). У відділенні виконуються всі види операцій на оці, зокрема, лікування катаракти та глаукоми.

В лютому 2009 року з ЛШМД переведено нейрохірургічне відділення (зав. Шурпяк О.К.), яке надає ургентну допомогу потерпілим з нейротравмою з Сихівського, Личаківського та Галицького районів м. Львова.

Рішенням МОЗ України у 2007 р. лікарня визначена як базова медична установа для забезпечення спеціалізованої медичної допомоги під час проведення фінальної частини чемпіонату європи з футболу у 2012 р. "Євро -2012".


Вигляд лікарні у 1969 роціВигляд лікарні у 1970 році
Перша адміністрація 8-ї лікарні
Вигляд лікарні після відкриття у 1978 році
кардіологічного корпусу
Сучасний вигляд лікарні (2010 рік)
Comments