מאמרים

אתם זקוקים לשירות הקשור במנעולים? מנעולן שיפרוץ את דלת הבית, שירכיב מנעול חדש או שיתקן את המנעול הקיים, שישכפל את מפתחות הבית או כל שירות אחר, אתם בעצם זקוקים למנעולן מקצועי ובעניין מקצועיות המנעולן אין פשרות.

מנעולן חייב להיות מקצועי וכדי שהוא יהיה כזה, צריכים להתקיים מספר תנאים. בראש ובראשונה מנעולן חייב שתהיה לו הכשרה בתחום ממוסד מוכר כלשהו שמלמד את תיאוריות המנעולים. זהו לא תחום שאפשר ללמוד על רגל אחת, צריך הכשרה מסודרת ממוסד מוכר המעניק תעודה לעיסוק בתחום המנעולים. תעודה זו צריכה להיות מוכרת ע"י המשטרה והמשטרה עצמה היא זו שמעניקה למנעולן את האישור לעסוק בתחום. מעבר לכך המנעולן צריך מהמשטרה תעודה נוספת כדי להיות מוסמך לעסוק במנעולים, מדובר בתעודת יושר שמבטיחה שעברו של המנעולן נקי ואין לו תיקים במשטרה. אחרי שקיבל את אישור המשטרה רק אז יוכל להתחיל לעסוק בתחום.

איך נדע לזהות מנעולן מקצועי? יש כמה אינדיקציות פשוטות שיכולות לסייע לנו לזהות את המקצוען. עוד לפני שהמנעולן מתחיל במלאכת פריצת המנעול, כדאי לדעת שהמנעולן חייב לבקש מכם הוכחה לכך שאתם בעלי הדירה. חשוב לוודא שהמנעולן אכן עושה זאת, מבקש מכם תעודת זהות והוכחה שאתם בעלי הדירה, סביר להניח שהמנעולן החאפר לא יבקש זאת מכם. מומלץ לשאול כמה שאלות מקדימות בטרם המנעולן מתחיל בעבודתו, אפשר לבקש תעודות הסמכה, מנעולן מקצועי יציג בפניכם את האישורים הדרושים לכם ללא כל בעיה.

אינדיקציה למנעולן מקצועי באה לידי ביטוי כאשר המנעולן יודע מה הבעיה ומה הפיתרון הדרוש ונותן לכם הצעת מחיר עוד לפני שהוא מתחיל במלאכה. אינדיקציה נוספת היא בעבודה עצמה של המנעולן. המקצוען ידע לעבוד בקלות ובמהירות, יזהה מהר את הצילינדר, ידע לעשות שימוש בכלים הנכונים, ידע מתי אפשר לפרוץ מנעול ומתי דרושה החלפה של המנעול. אם הזמנתם מנעולן לפרוץ מנעול, כדאי לדעת שזה לא אמור להתארך הרבה מעבר לחצי שעה, אם המנעול פשוט והמנעולן בעל ניסיון רב בפריצת מנעולים, הפריצה יכולה להסתיים אפילו תוך עשר דקות.

שימו לב, חשוב מאוד שאתם תהיו נוכחים בזמן שהמנעולן פורץ את מנעול הבית שלכם, מנעולן מקצועי לא יבצע את העבודה שלא בנוכחותכם.

העיסוק במנעולים הוא רגיש מאוד, מדובר במנעול הבית שלכם, בוודאי לא תרצו להפקיר את מנעול הבית בידי מנעולן חאפר. מקצועיות, הסמכה, יושר, אמינות והגינות הכרחיים בכל הקשור לעיסוק במנעולים.

מנעולן חאפר ינסה תמיד לנצל את חוסר הידע שלנו בענייני מנעולים, זה עלול לבוא לידי ביטוי במחירים גבוהים מאוד או בהחלפה של צילינדר ישן במקום חדש. מנעולן מקצועי תמיד יחליף צילינדר קיים בחדש, החאפר ינסה לחסוך בעלויות ויתקין צילינדר ישן, דבר שטומן בחובו סכנת בטיחות שמא מפתח עם הצילינדר הישן שוכפל. מלבד זאת החאפר עלול לחסוך בעלויות גם באמצעות רכישה של מנעולים ממקור לא ידוע, מה שעלול להוות לכם גם בעיה חמורה מבחינת היכולת שלכם לשכפל את המפתח.

הרגישות בענייני מנעולים היא גבוהה מאוד ולכן העבודה חייבת להתבצע רק ע"י המנעולן המקצוען ועלינו מוטלת האחריות לוודא שמדובר במקצוען.

אם תרצו להיות בטוחים שאתם פונים למנעולן מקצועי, תוכלו לחפש באינטרנט את האתר של ארגון המנעולים בישראל ולבחור שם את בעל המקצוע המוסמך.

אך בכל מקרה רצוי מאוד להיות ערניים , לשים לב לקריטריונים בסיסיים המבדילים בין מנעולן מקצועי למנעולן חאפר ולדעת לשאול את השאלות הנכונות. 

Comments