O kapelách‎ > ‎

Ostrich Quartet

OSTRICH QUARTET 

/straight ahead jazz/

Jazzový kvartet složený z vycházejících hvězd moravské jazzové scény hraje vlastní i převzaté skladby v originálních aranžích. Kapela aktivně funguje od září roku 2013 a má za sebou již řadu koncertů mimo jiné v prestižním ostravském klubu Parník. Letos v dubnu získala kapela první místo v soutěži Jazz Fruit 2014 konané v rámci pražského festivalu Mladí ladí jazz.

Ostrich Q vede mladý, teprve osmnáctiletý saxofonista z Tísku Štěpán Flagar (mj. žák Michala Žáčka a Zbigniewa Kalety), který byl letos přijat ke studiu na katedru jazzové interpretace na Janáčkově akademii múzických umění (JAMU) v Brně. 

Na klávesy hraje pedagog Janáčkovy konzervatoře a Lidové konzervatoře v Ostravě Jan Kavka studující v současnosti na prestižní Akademii Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach u prof. Wojciecha Niedziely. Kontrabasista Martin Kocián z Frenštátu pod Radhoštěm (žák Mariana Friedla) složil letos úspěšně přijímací zkoušky na brněnskou JAMU shodně s bubeníkem Michalem Wierzgońem ze Smilovic, v současnosti studentem JKGO Ostrava.   

Štěpán Flagar – tenor, sopran saxofon
Jan Kavka – klávesy
Martin Kocián – kontrabas
Michal Wierzgoń – bicí