O kapelách‎ > ‎

NOCZ quartet

NOCZ quartet

/free jazz/

Osobitý charakter projektu udává interpretace skladeb norského trumpetisty Didrika Ingvaldsena(http://didrikingvaldsen.no/), které kombinují současné trendy v experimentálním jazzu s klasickými free jazzovými postupy a tradičním obsazením kapely ve složení trumpeta, saxofon, kontrabas, bicí. Typická je velmi energická hra s výraznými dynamickými zlomy, kombinace prokomponovaných pasáží s volnými plochami, výrazná melodika, významná práce s rytmem v kompoziční práci, kolektivní improvizace.

Projekt NOCZ quartet vystupoval například na festivalu Jazzinec v Trutnově, festivalu Are You Free v Dunajské Stredě, v klubech řady evropských metropolí, natáčel pro brněnský rozhlas, vystoupil živě na ČT24. Momentálně je v přípravě první album projektu s názvem Toys,Toys and Toys, které vyjde v polovině června 2013 u slovenského vydavatelství Hevhetia.

Didrik Ingvaldsen (1960) je jedním z nejznámějších norských jazzových trumpetistů žijící střídavě na různých místech v Evropě a v USA. Hru na trumpetu studoval na Stavanger University v Norsku a na Leeds College of Music v Británii. V devadesátých letech žil v New Yorku, kde studoval kompozici na Juilliard School of Performing Arts a Jazz studies na Mannes School of Music.

Během pobytu v New Yorku se Ingvaldsen stal součástí downtownové hudební scény spojené se slavným klubem Knitting Factory, kde měl možnost spolupracovat s významnými jmény současné avantgardy.

Didrik Ingvaldsen má za sebou také vydání celé řady kompaktních disků s různými projekty, v nichž se setkal například s hráči jako Paal Nilssen-Love, Andy Sheppard, Alexander von Schlippenbach, David Kane. 

"Didrik Ingvaldsen je báječný trumpetista se zvukem někde mezi Donem Cherrym a Donem Ellisem." Steve Loewy, All Music Guide

Didrik Ingvaldsen - trumpeta
Radim Hanousek – saxofony
Marian Friedl – kontrabas 
Václav Pálka – bicí