INVISIBLE WORLD TOMÁŠE LIŠKY
Tomáš Liška – kontrabas, Efe Turumtay – housle (Turecko), Nikola Zarić – akordeon (Srbsko), Václav Pálka – bicí

„Neviditelný svět” Tomáše Lišky je naprosto ojedinělým výkřikem v české hudbě. Vyzrálá autorská hudba mísí prvky jazzu, komorní hudby a worldmusic z jihomořských a jihovýchodních oblastí našeho kontinentu. Namísto sólových exhibic předkládá hudbu průzračně čistou i jasně čitelnou a nechává ze sebe plynout bohatou paletu nálad, vycházející ze silných melodií, kolem nichž hráči elegantně plachtí uvolněnou improvizací. Tak lehce muzika působí.

Efe Turumtay (housle) pochází z Istanbulu, Nikola Zarić (akordeon) ze Srbska a Václav Pálka (bicí) z Moravy. Tomáš Liška (kontrabas) všechny tyto hudebníky postupem času potkává na svých hudebních cestách po celém světě a nepřestává hledat zajímavé interakce nástrojů a kultur, které vezmou posluchače a jeho samotného za srdce.

Video duo Turumtay/Zarić: http://medienmanufaktur.com/turumtayzaric/
MOKRÉ RUCE 
Radim Hanousek – saxofony, Florian Tilzer – hra na vodu (Rakousko), Martin Opršál – marimba, Veronika Kolečkářová – tanec 

Projekt Mokré ruce vznikl v roce 2011 spojením 2 prvků – tance a hudby: tanečnice a choreografka Veronika Kolečkářová se pohybuje ve světě současného tance, saxofonista/basklarinetista Radim Hanousek a hráč na marimbu Martin Opršál v jazzu a současné improvizované hudbě, “vodní hudebník” Florian Tilzer v obou světech.

Základní hudební hladinou jsou různé proměny zvuku vody – kapání, šplouchání, přelévání, víření – k čemu se v bohatých dynamických odstínech přidávají rozmanité a často překvapivé zvuky saxofonu, basklarinetu a marimby. Do takto rozehrané palety barev a nálad vstupuje tanec a dochází k prolnutí hudby a tance. Otevřená improvizace dává prostor bohaté interakci mezi členy projektu v mezích od nejjemnějších téměř transparentních barev až po gejzíry expresivní barevnosti. 

Video: https://vimeo.com/32299623 
RUDOLF ANTONÍN
Jiří Slavík – piano, zpěv, David Dorůžka – kytara, Jaromír Honzák – kontrabas, Martin Novák – bicí

Kapela Rudolf Antonín je novým projektem fenomenálního kontrabasisty Jiřího Slavíka, který se v ní zároveň poprvé představuje v roli pianisty a zpěváka. Repertoár tohoto seskupení vychází z vlastních přepisů nahrávek orchestru R. A. Dvorského z 30. a 40. let, kdy byla veškerá hudba vycházející z jazzu silně propojena s tancem. V podobném duchu si i toto mladé seskupení klade za hlavní cíl přivést své posluchače na parket a roztančit je. 

Přestože je hlavním zdrojem kapely Rudolf Antonín hudba z minulosti, muzikanti se nepokoušejí o přísnou dobovou reprodukci určitého stylu, nýbrž o uvedení této „staré“ hudby do kontextu současnosti tak, aby byla zároveň respektována i její původní forma.