Lena Yellow, česká zpěvačka a písňová autorka, absolventka Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka v Praze. Za svou dosavadní kariéru působila v řadě projektů různého stylového zaměření, známá je však především jako členka vokální skupiny Yellow Sisters (CD Singalana, Tubab Woman, Zvěřinec, YS Live) či elektropopového dua zaměřeného na hudební zpracování peripetií mateřských povinností Mateřská.com (CD Laktační psychóza). Od roku 2013 stojí včele svého sólového projektu zaměřeného na práci s jí blízkými žánry jako soul, pop a jazz, s nímž vydala v roce 2014 album s názvem Positivity. Vedle koncertní činnosti působí také jako lektorka hlasových seminářů pořádaných organizací Voicecamp.

Andy Schofield (1966), britský skladatel, aranžér a saxofonista, absolvent Leeds College Of Music. Byl součástí jazzové scény v rodném Manchasteru, Londýně i Berlíně, v současnosti žije a účinkuje čtvrtým rokem převážně v Praze. Má za sebou vydání řady alb, na něž přispěl jak hrou tak svými aranžmá či autorskou tvorbou a to často po boku hvězd anglické či severoamerické jazzové scény jako Tim Garland, Les Chisnall, Anthony Braxton, Bill Frisell, Kenny Wheeler a dalších. V letech 2011 – 2012 byl sólistou doprovodné kapely Georgea Michaela, s nímž v roce 2014 vydal album Symphonica. V Praze vede Andy Schofield Jazz Orchestra, Artisans Quintet a A. S. Sextet, projekty zaměřené na interpretaci autorských skladeb a aranžmá, a vyučuje na International School of Music and Fine Arts.

David Dorůžka (1980), český kytarista a skladatel, absolvent Berklee College Of Music. Patří mezi nejznámější hráče českého soudobého jazzu ve světě. Má za sebou vydání čtyř autorských alb (Hidden Path, Wandering Song, Silently Dawning, Autumn Tales), získal několik ocenění (např. Wayne Shorter Award, Jimi Hendrix Award, Anděl), účinkoval na světových jazzových festivalech (včetně např. Monterey či Montreal Jazz Festival), je častým hostem v projektech předních evropských hudebníků jako Aga Zaryan (PL), Nicolas Moreaux (FR), Domenico Mimo Verderame (BE). V současnosti vede v Praze své autorské David Dorůžka Trio, dále účinkuje mj. s Martou Töpferovou v jejím projektu Milokraj, s Tomášem Liškou a jeho Invisible World Quartet či v duu s americkým pianistou Danem Tepferem. Vyučuje na hudebních akademiích v Praze a Brně, vede mistrovské kurzy a lekce jazzové interpretace v řadě míst České republiky a v zahraničí.


Jiří Slavík (1986), český kontrabasista a skladatel, absolvent Konzervatoře svaté Cecílie v Římě a Royal Academy v Londýně. V letech 2005 – 2014 byl součástí londýnské a pařížské hudební scény. poslední tři roky žije v Praze. V Česku je stále známější ať jako pedagog kateder jazzu na HAMU v Praze či JAMU v Brně, spoluhráč například Davida Dorůžky, Víta Křišťana, Oskara Toröka, Jaromíra Honzáka a dalších, či jako fenomenální sólový hráč na pětistrunný kontrabas a další nástroje (housle, viola, cello, klavír, klarinet, cimbál). Získal několik prestižních ocenění (mj. první cenu v jazzové soutěži v rámci Bass 2008 v Paříži, druhou cenu v soutěži Premio Valentino Bucchi v Římě). Má za sebou vydání tří autorských alb (Repose, La Jeneux, Mateřština), spolupracuje s řadou předních muzikantů evropské jazzové scény (např. projekty Fly Agaric či Tri Hoang-Slavik Duo), v Česku je stálým členem projektů David Dorůžka Trio, Rudolf Antonín a Török-Slavík-Křišťan Trio.


Marian Friedl (1979), absolvent Vyšší odborné školy J. Ježka v oboru jazzový kontrabas ve třídě Jaromíra
Honzáka a v oboru etnoorganologie na FF UK pod vedením Vlastislava Matouška. V současnosti je
hudebníkem na volné noze (mj. v projektech Jitka Šuranská Trio, NOCZ, RukyNaDudy), externím
redaktorem Českého rozhlasu stanice Vltava, pedagogem ZUŠ Frenštát p/R a Univerzity Palackého Olomouc a dramaturgem (např. festivaly Swingové Vánoce či Beskydský Jazzmaraton). Kromě kontrabasu je aktivním hráčem na karpatské lidové flétny, klarinet a malý cimbál. V roce 2016 se podílel na vydání pěti alb různého zaměření (mj. autorské projekty Edwarda Powella Blue Sky, Didrika Ingvaldsena Expanding Circle či Jiřího Slavíka Mateřština). Vlastní vizi moravské world music vtělil do svého autorského projektu Beránci a vlci.