Festival Beskydský JazzMaraton se koná ve dvouletém cyklu.
První ročník se konal 30. dubna 2014!Milovníci jazzu se mohli potěšit pořádnou porcí hudby na beskydském jazzovém maratonu, který se konal 30. dubna 2014 v sále frenštátského Kina. Oblíbený hudební styl totiž mohli
poslouchat nepřetržitě dvě hodiny a 23 minut. Shodně se světovým rekordem beskydského rodáka Emila Zátopka, který jej vytvořil v roce 1952.
Jazz zněl ve Frenštátě pod Radhoštěm v maratonském programu v podání tří kapel, které hráli každá nepřetržitě čtyřicet minut. Jednotlivé formace se prolínaly co nejrychleji tak, aby se ani na chvíli nepřestalo hrát.
V rámci Jazzmaratonu vystoupilo domácí kytarové trio Rosťa Hus Band, melancholickou ECM náladu přivezl kvintet Jan Přibil a Přátelé a energickým free jazzem zakončil maratonské tažení NOCZ Q v čele s Didrikem Ingvaldsenem z Norska. Po skončení maratonu byli účastníci dekorováni pamětními medailemi a od cca 22:00 následovala jam session vedená kapelou Ostrich Quartet. Se všemi kapelami vystoupil také letošní absolvent oboru jazzový kontrabas ZUŠ Frenštát p. R. Martin Kocián.